Moj vrt

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

10. jun 2012 17:48

kje dobim seme, jaz bi tudi imela tak plevel

jovita

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

10. jun 2012 18:02

jovita je napisal/a:

Elaphus, mi vsako leto sadimo kifličarja junija.Prvega (junijskega) sem sadila v začetku meseca in ta teden okopala, drugega bom sadila konec meseca, ko bom pobrala jesenski česen.Od babice sem se naučila, za Petra in Pavla (29.6.) se sadi zadnji krompir, fižol in kumare za jesensko rabo.Jaz sejam takrat korenje, ki ga pustim preko zime v zemlji (mešam Flaker in Ljubljansko rumeno).jovita

Zelo zanimivo. Kje pa dobite ta čas semenski krimpir?

magnolija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. jun 2012 20:06

Je še od marca . Mož nima najboljšega občutka, kolk zelenjave oz. krompirja gre na naš vrtiček , pa kupuje "dobro vago" za vsak slučaj.

lp

cervus

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

12. jun 2012 10:03

janja512 je napisal/a:

rag_doll, pri tebi gre verjetno za bramorja... tudi pri nas je že kar nekaj rastlin izginilo še preden so dobro pokukale na plano....

 

Bolj kot berem, kako zgleda, če je bramor na gredi, bolj se mi dozdeva, da je res. Bom poskusila nasvet s praznim litrskim kozarcem, zakopanim v zemljo čez noč. Samo da bom pol mojega prosila, naj to zrihta do konca   

rag_doll

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

12. jun 2012 19:33

Spomladi si omisli na bližnjem drevesu ptičjo hišico z malo večjo luknjo kot jo rabijo siničke. Vanjo se bodo naselili škorci, ki ti bodo zanesljivo pobrali vse škodljivce, zlasti bramorje, iz vrta.

vikica

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

13. jun 2012 7:53

Moja čebula, ki naj bi jo pobirala kot svežo, ne gre nikamor, pognala lepo ravno cimo in tu obstala. Iz radovednosti je mož probal eno, a po čebuli okusa ni imela. Lahko kaj naredim, pognojim z domačim kompostom ?

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

13. jun 2012 10:08

vikica je napisal/a:

Spomladi si omisli na bližnjem drevesu ptičjo hišico z malo večjo luknjo kot jo rabijo siničke. Vanjo se bodo naselili škorci, ki ti bodo zanesljivo pobrali vse škodljivce, zlasti bramorje, iz vrta.

vikica

 

Hvala za nasvet, ta mi je še najbolj 'prijazen' z vidika odstranjevanja škodljivcev. Bi si pa upala trdit, da imamo že tako ali tako ogroooomno ptičev, ker je pri sosedu hlev in imajo tik čez ograjo še kure. Ne vem pa, če so ravno škorci. Ptičja hišica, ja, zelo všečno :)

 

Mimogrede, a sem se že považnala, koliko žab imamo? :) Sicer se malo zoprno derejo cele noči, ampak če je zaradi njih vsaj malo manj mrčesa in mogoče še kakšen polžek manj, sem jih pa tako zelo vesela...

rag_doll

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

13. jun 2012 18:00

Bi mi svetovali, kako naj se rešim mravelj na vrtu? Med korenčkom, ki predvidevam, da zaradi njih ne raste nikamor, so celi kupi mravelj. Opazila sem jih tudi na endiviji. Hvala

matejaoz

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

13. jun 2012 18:07

Tudi pri meni ne raste korenček ker imam tam vse polno mravelj.

Pa ne vem kako se jih znebiti.

irena66

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

13. jun 2012 18:58

Mravljam ni všeč vonj po cimetu. Zato bi znalo pomagati, da se zemljo posiplje s cimetom v prahu ali pa poškropi z domačim cimetovim škropivom, ki odlično odganja tudi uši. 

magnolija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti