Moj vrt

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

5. jun 2012 15:07

Jaz pa pravzaprav ne vem, kaj zaeno podzemno golazen imam na zeliščno-cvetlični gredi. Polno rovov, dvignjene zemlje, zelišč se pa ne dotakne - vsaj zaaenkrat ne. Sumim, da je pohrustalo več tulipanovih in narcisinih čebulic. Krt? Bi verjetno delal krtine. Voluhar? Sosedova mačka pridno skrbi, da vsaj mišja zalega ostaja na eni minimalni ravni. K sreči imam to gredo na čisto na drugem koncu kot vrt pa še ena precej visoka škarpa je vmes.

 

Še o polžih - jaz jih pobiram in znosim preč, saj se mi sicer vse te variante s soljo in pivom zdijo rahlo krute. Letos se mi zdi, da jih je manj kot lani, je pa res, da imava letos malenkost manj zaraščeno, ker lani takle čas sva se ravno preselila in zunaj nisva delala več, kot je bilo nujno. Sicer pa, poletje je še mlado, imajo še čas  Morda bom poskusila to varianto z apnom, ki bi mi hkrati še malo preslice pregnala - TO je pa moja nadloga .

rag_doll

irenapena  

član od: 4.11.2004

sporočila: 28

7. jun 2012 12:05

O, mogoče mi boste pa tuka vedeli povedat  o mojemu radiču.

namreč na začetku aprila sem posejala trevižanski radič, tisti rdeč s sulučastimi listi, ki je primeren npr. za rižote.

Čakam in čakam, da si mi radič obarva rdeče a nič, dva sta šla že v seme. Ostali pa so kar na gosti in majhni. Poskusila sem nažet, da bi pojedli vsaj nažetega pa je kar pošteno grenak.

Kakšne izkušnje imate s to vrsto radiča? Kaj naredite, da pride tist tapravi trevižanski. Je potrebno kasneje sejati? Presadit vsakega posebej?

Hvala za odgovore...

 

Irenapena

irenapena

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. jun 2012 20:14

Ali ima kdo izkušnje s sajenjem kifeljčarja junija?

lp

cervus

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

7. jun 2012 21:19

Če misliš fižol kifeljčar, ne skrbi, tudi jaz sem ga včeraj ponovno

sadila.

vikica

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

7. jun 2012 21:42

Tudi jaz sem danes ponovno sadila fižol, ker so mi ga pojedle uši in polži.

rosie

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. jun 2012 22:33

Ma kaki fižol, mislim krompir. Za fižol se mi dozdeva, da je še čas

lp

cervus

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

7. jun 2012 22:40

Mene pa zanima , kam je zginilo kar 7 grmičkov nizkega fižola ? Že en teden opažam , da vsak dan manjka en grmiček  , izgine dobesedno brez sledu . Sem razkopala zemljo , kjer so rastli , ni krtina , ni luknja kot jo naredi voluhar , pa tudi listka od fižola ne najdem , kot da izpuhti v zrak . Temeljito sem pregledala grmičke , ki so še ostali ; niti en ni ušiv ali pogrizen od polžev . Kaj mi torej žre fižol ? Bi lahko bile miši ? In , če so , kaj naj storim ? Strupa ravno ne bi sipala po zemlji , pa tudi mišelovke ne bi nastavljala , da se slučajno ne bi ujela kakšna  potepuška muca .  Kaj mi še ostane ?      

manca51

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

8. jun 2012 7:34

Elaphus,ti kar še posadi kifelčarja

anibas

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

8. jun 2012 7:57

irenapena je napisal/a:

O, mogoče mi boste pa tuka vedeli povedat  o mojemu radiču.

namreč na začetku aprila sem posejala trevižanski radič, tisti rdeč s sulučastimi listi, ki je primeren npr. za rižote.

Čakam in čakam, da si mi radič obarva rdeče a nič, dva sta šla že v seme. Ostali pa so kar na gosti in majhni. Poskusila sem nažet, da bi pojedli vsaj nažetega pa je kar pošteno grenak.

Kakšne izkušnje imate s to vrsto radiča? Kaj naredite, da pride tist tapravi trevižanski. Je potrebno kasneje sejati? Presadit vsakega posebej?


irenapena

Preberi na vrečki, kdaj se seje. Ne moreš mimo zakonov narave. Radič te sorte (in mnogih drugih, praktično vseh, razen nekaj sort rezivcev) se seje nekje od junija dalje, rdeč postane, ko je dan kratek in noči mrzle, počakati bo torej treba na konec septembra, oktober.

rimljanka

irenapena  

član od: 4.11.2004

sporočila: 28

8. jun 2012 9:39

Hvala,

ga bom poskusila še enkrat posejat kasneje, čeprav piše na vrečki od aprila naprej...

Bodo pa tega jedle kokoške

irenapena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti