Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

6. maj 2011 13:11

anaeva je napisal/a:

Jaz sem pa včeraj prvič posejala kumino in janež.Upam,da se mi bo kumina obdražla čez zimo,saj baje naredi zrnca šele naslednje leto.

Ja, kumina je dvoletnica, kot korenje, peteršilj, recimo. Se strinjam, v naravi jo je tudi zato, ker se travnike prehitro kosi, pa preveč gnoji, ali pa se zaraščajo, težko najti. Dobra ideja, morda jo posejem tudi jaz, kak kvadratni meter bi moral zadoščati.

rimljanka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. maj 2011 13:28

manca51 je napisal/a:

Bolje je kolobarit , tudi s paradižnikom .

Lp



manca51

 

Jaz sem pa slišala, da ravno s paradižnikom ni dobro kolobarit .... pa da ima rad kakšno baziliko vmes posajeno ... 

katjushka

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

6. maj 2011 15:52

Ursula ko bodo sončnice približno 30 cm velike zraven posadi visok fižol...ta bo od sončnic dobil oporo,zgostil tvojo ogrado,zraven pa še oskrboval sončnice z dušikom! polarbear

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

6. maj 2011 17:34

katjushka je napisal/a:

Jaz sem pa slišala, da ravno s paradižnikom ni dobro kolobarit .... pa da ima rad kakšno baziliko vmes posajeno ...
katjushka

Je to povedal kak strokovnjak in utemeljil? Ker res ne vidim pametnega razloga, da bi bilo to res.

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. maj 2011 17:35

Jaz imam na vrtu problem: jagode mi slabo obrodijo. Spraševal sem po drugih forumih, pa nihče ne ve, pa mikroelementi, pa pomankanje cinka.......... ma nimajo pojma. Pol su mi svetovali: vprašaj na kulinariko, tam se za vse dobi nasvet. Pa evo, vprašam: zakaj mi jagode tako slabo obrodijo, kot je videti na spodnj sliki?

Se vnaprej zahvaljujem za strokovne odgovore!

ežoj

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

6. maj 2011 19:11

ežoj, prvo kot prvo, da si razjasnimo pojme:

"Jagodnjak je večletni zelnati grmič, ki ga sestavljata podzemni organ (korenika s koreninami) in nadzemni del, ki ga sestavlja steblo, listi, živice in rodni organi. Plod jagodnjaka ni jagoda v botaničnem pomenu besede, temveč je birni plod, ki je sestavljen iz številnih posameznih plodičev, ki se razvijejo iz cvetišča in so posejane s plodički ali oreški (semenkami). Botanično so jagode tako plodovi plodovk, med katere spadajo tudi kumare, buče, paradižnik, ..." (prosto po Wikipediji)

Drugo kot drugo, pozabil si na pomlajanje, vsaj enkrat na dve leti!

Tretje kot tretje: kolikšen je razmik med njimi? Stavim, da ni natančno 35-40cm.

O njih uporabi si lahko več prebereš v sosednjem forumu, s penino ali brez.

lp

mzm

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. maj 2011 21:17

berny, vtakni v gredo sem ter tja korenčke (lahko tudi polovice krompirja, a je manj učinkovito) v zemljo. Dvakrat na dan ali kadar se spomniš jih potegni ven in strune, ki se zažrejo vanje, otresi v kakšen lonček (in se jih seveda znebi). Potem iste korenčke vtakni nazaj v zemljo. Če boš dosledna in vztrajna, se boš znebila večine strun.

tulka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

6. maj 2011 21:35

ežoj je napisal/a:

Jaz imam na vrtu problem: jagode mi slabo obrodijo. Spraševal sem po drugih forumih, pa nihče ne ve, pa mikroelementi, pa pomankanje cinka.......... ma nimajo pojma. Pol su mi svetovali: vprašaj na kulinariko, tam se za vse dobi nasvet. Pa evo, vprašam: zakaj mi jagode tako slabo obrodijo, kot je videti na spodnj sliki?

Se vnaprej zahvaljujem za strokovne odgovore!

ežoj

Po moje je problem v kolih...moral bi imet kostanjevo kolčje, posekano mora bit pozimi, obeljeno...najbolj kvalitetni so kalani koli, njih konice pa z ognjem ožgane, da dlje trajajo (tudi jagode so večletno dračje) 

Ognjič

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

6. maj 2011 22:25

ežoj, mislim da so malo premajhni količki,pa liste si jim potrgal to pa ni dobro.Zravem bi moral posadit česen.(jo,jo, vražiček) ne delajo mi smeškoti. Milži

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti