Moj vrt

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

27. avg 2014 4:36

Sam dež na dež, vse je namočeno. A je za letos že prepozno, da bi sadili riž?

Katrca11

daja17  

član od: 11.8.2009

sporočila: 46

28. avg 2014 13:14

Zanima me ali ste že sejali motovilec in ali pokrivate ali ne?

Hvala in lep dan vsem

 

daja17

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

28. avg 2014 18:32

Preseljeno na avtoričino prošnjo:

Avtor: nola

Ne vem kako je s cuketami letos pri vas, pri nas jih sploh ne utegnemo pobirat in nam zrastejo pošasti, težke več kil.

Prve sem kar zmetala na kompost, potem sem pa eno, štirikilsko iz radovednosti prerezala, olupila in odstranila semena.

Meso ni bilo nič leseno, tudi vodeno ne, nekaj sem ga naribala za polpete, nekaj za cvrtje skupaj s krompirjen, drugo pa uporabljam v mineštrah, šugih za pašto in sploh tako, kot normalne cukete.

Letos nisem svoje njive (cca velikosti malo večje odeje) niti enkrat zalila, niti oplela, pa ji očitno ni nič škodilo. Kadar kaj rabim za kuhinjo, grem pač pobrat, melancan, tako belih kot rožnatih in plavih je seveda zame čisto preveč in jih poberejo sosedje, prijatelji in naša nevesta, paprik je ravno prav, cukete so pa itak černobilske in jih hodijo v glavnem fotografirat. Sprocesirane seveda pojedo.

S pomidori je pa letos takole - seveda ne uživajo v plevelasti džungli, tudi polistnikov se nisem niti enkrat pritaknila in verjetno somi zato vsa volovska srca in podobjni, večji sadeži letos odpovedali sodelovanje.

Ta mali pomidorčini pa zorijo, da je veselje, jih hodim pobirat kot jagode v gozd.

Letos imam po dveh letih spet "njivo", dolgo časa sem bila mnenja, da je takšna samoobskrba nesmiselna in dražja kot kupovanje pridelkov na lokalnem trgu.

Seveda to ni res.

 



Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

28. avg 2014 20:58

Jaz sem prvo rundo motovilca ( čisto malo ) sejala 2 avgusta, ostalo pa prejšnji teden.Nisem nič pokrila in prva runda je že cm velika.  Tudi ledenka je že velika cca 2-3 cm, ravno tako sejana v začetku avgusta. Zdaj razmišljám naj še sejem ledenko ali pa le posadim kako sadiko. Imam pa tudi semena mešanic radičev, toda to vreme mi nekako govori, da letos ne bo več kaj pretirane vročine....

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

29. avg 2014 7:27

Ali je še prezgodaj za sejanje zimske solate? Katero mi priporočate?

Juhuuu, pred vrati je končno videti bolj sončni teden.  Dol s polži, živelo  vrtičkarstvo!!!!

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

29. avg 2014 10:02

Ni prezgodaj, Sej jo v presledkih, da bo vsaj kakšna serija optimalne veliksoti za prezimljanje. Posavka, Vegorka sta krhkolistni, mehkolistnih ne poznam, ker jih nimam rada.

Žal že v nedeljo spet prihaja dež.

rimljanka

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

10. sep 2014 11:45

Jaz sem posejala posavko,motovilec in  špinačo.

Letos je bilo idealno vreme za buče rasle so tako kot gobe.Listi bučk so bili takšni kot v džungli.Ko sem odstranjevala liste zaradi prevetrenja je bilo kot bi prerezala cev polno z vodo.Prav voda je stala v listni cevi.

Kar se pa polžev tiče sem se sama odločila,da jih uničujem mehansko.Je prevelika površina za nabiranje v vedra in podobno.Glede soli se pa ne strinjam,da jih ne uniči.Je pa nevarno za rastline.Sol jih uniči,je pa najbrž odvisno od tega ali jih posuješ in s koliko soli.

Najbolj sem pa žalostna ker sem imela super pomagača-Ježiko.Skotila je mladičke,še slikala sem enega.Ne vem kaj se je zgodilo z mamo ježiko.

Nisem uporabljala Mesarola od pomladi naprej, ker sem imela tega strupa dovolj.

Prepričana sem bila,da Feramol ne škodi ker naj bi bil ekološki tudi po nasvetih strokovnjakov.Pa ne drži.Moj ježek je poginil zaradi teh  modrih  zrnc.

lp 

 

 

 

tulipanka

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

10. sep 2014 14:20

Vsako jesen vrt pognojim s hlevskim gnojem in preštiham.Letos bi rada posejala rastline za zeleno gnojenje(ajda facelija.... Ali moram preštihati ali pa samo zagrebsti  seme in spomladi obrniti zemljo?

 

Engie

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

12. sep 2014 15:38

Moja teta je nekje v trgovini slišala vrtnarja s 35 leti izkušenj, da je iskal motovilec lopatar in še ena država, francoski oz nemški ali angleški, nima pojma, ni pa holandski. Ko sem guglala, mi je bilo najbliže žličar, ampak ona trdi, da to ni to, da sta si  žlica in lopata podobni toliko kot lokomotiva in pomaranča

A se kateri vsaj približno sanja, kateri motovilec bi bil LOPATAR+ evr. država??'

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti