Moj vrt

cveticamarjetica  

član od: 10.10.2013

sporočila: 21

5. jun 2014 10:35

cveticamarjetica je napisal/a:

Pozdravljeni vsi vrtičkarji!

Tudi midva drugo leto vrtnariva na večji površini cca 200 m2, vendar na Krku. Tako da veliko berem nasvete na internetnih forumih. 

Imela bi več vpraanj; Pred kratkim sem pripravila emulzijo proti ušem, kot zg. opisano, vendar se je ni dalo špricati z malo pršilko. Potem sem prelila v skodelico in polila po vrtnicah, lilijah in vibigradniški breskvi.  S čim špricate ?

Pri nas se pojavlja neki hrošč, ki je podoben pikapolonici, vendar ni to. Ta se najraje zadružuje na cvetovih vrtnic, marjetic, ki sem jih zaradi tega vrgla ven. No zdaj pa se je pojavil tudi na krompirjevih cvetovih. S katerim naravnim pripravkom naj jih odpravim. 

Proti polžem pa vidim, da se vsi borimo. Nekateri svetujejo posuti apno, žaganje od le pravega lesa (ne sme vmes biti žagovine od že odelanega lesa s kemikalijami), pužomor ni ne vam kaj dober, posuti sol okoli rastline, narediti iz trdega papirja ogradico okoli kupljene sadike, ja pa seveda tudi pivo v posodicah, še prevretek iz akacije. Ja pa tudi jajčne lupine zbiram in jih po navodilih iz interneta strem ob pojemajoči luni, posipati pa pri rastoči luni. Vendar se jih ne nabere prav veliko. 

Jeseni sva naredila lazanja gredo. Na  tej gredi raste vse kot noro. Spodaj sva dala debelejše veje, pa drobnejše, pa zalila, potem pride karton, ki ga tudi zaliješ oz. zaliješ vsako plast. Potem sva dala ostriženo volno ovac - te pa kar malo smrdijo in pravijo, da s tem odganjaš podzemne živali, pa pri nas jih ni. Oglejte si forum lazanja grede. Super

Ali morda kdo ve kje se v Ljubljani ali okolici dobi perlit in zeolit. Oboje je zelo dobro mešati med substrat  oz . se obogati zemljo - iz oddaje Vrtalica na HR ob nedeljah ob 17.15 uri.

Sem malo natrosila vprašanj in nekaj izkušenj.

Se zahvaljujem za odgovore in

LP

 

 



cveticamarjetica

cveticamarjetica

ppztaja  

član od: 25.5.2009

sporočila: 22

9. jun 2014 17:14

super golubić, zelo uporabno,hvala

ppztaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. jun 2014 19:58

A mi zna kdo razložit, prosim, zakaj mi gredo zadnja leta vse redkvice v samo perje, ne naredijo pa nobenih "redkvic"?  Nimam preveč pognojene zemlje, ker je zelo borova. In tudi neprijaznih sosedov nima. In tistega, kar bi mi radi pojedli, tudi ne . Hvala za vse nasvete!

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. jun 2014 22:16

Ko bo primeren čas (ko se bo dan krajšal) poskusi s tole sorto, pri meni se še ni izneverila.

rimljanka

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 934

10. jun 2014 7:22

Prosila bi za nasvet, kdaj naj porežem odcvetelo navadno potoniko, Hvala za odgovore in  lp.

reza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

10. jun 2014 7:47

Odcvetele cvetove takoj, listja sploh ne.

rimljanka

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 934

10. jun 2014 10:13

Hvala.

reza

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

10. jun 2014 11:30

terezija je napisal/a:

Prosila bi za nasvet, kdaj naj porežem odcvetelo navadno potoniko, Hvala za odgovore in  lp.



reza

 

Terezija, iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da lahko brez kakršne koli škode to storiš že sedaj. Porežeš jo do tal, saj se brsti za rast vej in listov nahajajo pod zemljo. 

Pa še en tip za lastnice potonik. Pozno v jeseni posadite čebulice tulipanov na mesto, kjer raste potonika. Spomladi vas bodo najprej razveselili tulipani, takoj nato pa še potonike, katere listi bodo zakrili odcvetele tulipane.

 

Johanna

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

10. jun 2014 11:38

Pomladi sem posejala andske jagode v večji lonec. Dočakal sem, da so sedaj 3 rastline velike približno 2,5 cm. Kako naj ravnam naprej, ali jih presadim v vrt ali vsako v svoj lonec ali pustim in zalivam kot do sedaj? Hvala za vaše izkušnje. Lep dan.

marjanaj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti