Moj vrt

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

2. jun 2014 20:48

majaos, tudi jaz sem danes preflancala rdečo peso, kakor jo je moja mami. Če pa se ne bo prijela, bom posejala še eno rundo kasneje, saj sem namreč brala, da rdeča pesa rabi veliko vode, da se odebeli.Torej jo posejati zelo zgodaj, ali pa  julija. Ker imam veliko prostora, bi se tudi meni splačalo še eno rundo.

Čebula se ti zvija, če je nisi pokrila in jo je napadla čebulna muha. Torej, če si jo sadila zelo zgodaj, jo moraš pokriti do 15.maja, oz. dokler ne odcvetijo češnje. Lahko pa jo sadiš šele po cvetenju češenj, jaz sem jo pred prvim majem in jo pokrila do 15 maja. Ko zraste do 10 cm je nevarnost čebule mimo. Druga je julija. Moja teta jo vedno sadi po 15 maju in ima krasno.

Drugače pa sem jaz naflancala zadnjič bučke in kumare in po nasvetu moje mami, v zeljo vtaknila še semena, ki naj bi bila za poznejšo sorto. Lepo so mi prišle ven, v bodoče bom sadila to kar direktno v zemljo.

Se pa bojujem s strunami ( sem danes v zemljo zakopala krompir, da vidim), mogoče celo bramor, krt pa mi je seveda vse prekopal....

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

3. jun 2014 4:39

Triksi, zelo si pridna, lep vrt imaš! Izbire rastlin pa toliko, da moram še enkrat brat. Ali sploh poznaš vse te rastlinice, ko vzkalijo? Jaz bi jih težko ločila, zato čisto vse sejem v vrste. Na koncu vrste dam par semen več in s tem označim vrsto. Tako plevem med vrstami toliko časa, da so posejane rastlinice dovolj velike, da prenesejo kakšno rukanje ob pletvi.

 

Katrca11

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

3. jun 2014 8:22

Vse rasline poznam in imam vse označeno. Pa še na list papirja sem zrisala vse gredice, da imam pri roki za načrtovanje kasnejših setev. Le pri krompirju se mi je zgodilo, da sem dva dala drugam blizu pa posadila zelje, ki ga moram sedaj presaditi. 

Tudi jaz med korenje, solatko in peteršiljem nisem plela, saj so še prenežnejše. Pesa pa upam, da bo ok.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

3. jun 2014 10:16

Tudi jaz upam, da se bo rdeča pesa, ki sem jo presadila, prijela. Cebulo sem ponovno sadila, ker je prejšnjo uničila čebulna muha. Pravzaprav mi vse zelo lepo uspeva, le korenček in peteršilj ne rasteta nikamor. Aja, pa uši imam za izvoz :)

 Pa Trixi, krasen vrt!!



matejaoz

Sporočilo je spremenil(a) matejaoz dne 03. 2014 10:16

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

3. jun 2014 10:34

Trixi, svaka čast  za vrt,

SMARTY1

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

3. jun 2014 15:17

Hvala za pohvale, zanima pa me nekaj, sadika kumare mi nekaj rumeni ali to pomeni, da ima premalo zalivanja?

Pa še poročilo o bezgovih listih, zastirka jih uspešno odganja, ravno danes mi je mami to sporočila! Jaz pa jih moram nabrati za prevrelko proti bolhačem , nekaj pa za polže.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

3. jun 2014 15:27

Zelo lepo obdelan vrt Trixi.

Mene pa zanima kako se spopadate z ušmi na blitvi in špinači.

irena

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

3. jun 2014 15:33

Trixi, po mojih izkušnjah, kumare rabijo veliko vode.

Mene tudi zanima, kako se druge spopadate z ušmi na zelenjavi? Moj Dr. Oetker mi je pomagal samo delno pri stročjem fižolu, nekaj jih je šlo stran, jih je pa še kar nekaj na listih in okrog cveta  . Bom mogla ponoviti vajo.

SMARTY1

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

3. jun 2014 15:59

Trixi, vse čestitke za tvoj vrtiček !!! Nikjer drugje te ni videt, uživaj naprej !!! Z ljubeznijo, babka

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

3. jun 2014 19:17

Danes je pasala juhica iz sestavin iz fotke. To se dobi pri nas na njivici te dni.

Zadaj je rdeča pesa, jo pa sočim. Manjka še nadzemna kolarabica, ki jo jeva surovo.

Kifelčar pred peko.

 

Trixi lepa njivica. Pa kakšne kumare, paradižnik in paprike že imaš. Pri meni so paprike še majhne, sem bila prepozna pri setvi teh treh vrst zelenjave + melancan, čilijev, tomatilov, fizialisa.

Lepo vrtnarite!

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti