Moj vrt

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. nov 2012 15:42

No, če sem že v vrtnarskem forumu, a veste kako je videti koper na jesen. Evo:

stebla so bolj odebeljena, da lahko nesejo težo snega, ja kaj češ, to je evolucija prinesla.

Čuj, jaz, da ne vem kako je videti koper, ko sem ( skor ) izvedenc.

ežoj

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

3. nov 2012 16:46

ežoj, , zahvaljujoč nadzornemu !

lp

 

mzm

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

3. nov 2012 17:57

O, super za tvojo slivo. Sicer pa, ob kar dveh nadzornikih ti je moralo uspeti.

Aja, okol kopra pa, saj veš, aneda, da...................... (pa kaj bi, je stvar brezupna, tebe kaj naučit. ).

A brstični ohrovt pa še ni zašel na jedilnik, vidim, da je skoraj kot palma velik.

rimljanka

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

14. nov 2012 11:00

Poročilo z mojega napadenega vrta: zmaga voluharja.

 

Požrl celo gredo mešanice radičev, ravno ko so začeli delati glavice. Vsakič ko sem prišla na vrt, je bilo več poležanih listov, na sredini pa luknja. Zadnjih nekaj glavic rešila in presadila na rezervni vrt.

Požrl vse pore, dve vrstici prepikanih. Stebla lepo ležala poravnana.

Edino brstični ohrovt sem rešila. Ker mi ga je požrl lani, sem letos dala sadike v jogurtove lončke z odrezanim dnom, pa okoli korenin nametala vejice pikajoče ciprese. In ni požrl nobenega, zato jih imam sedaj preveč. Sem pa nekaterim odrezala vrh in so res na hitro začeli delati velike brste. Tisti z rastočim vrhom so pa bolj počasni. Ravno prav.

Motovilca očitno ne mara ali pa so koreninice premajhne za požeruha.

Napoved vojne: če ima kdo še kako preverjeno idejo, poleg tistih, ki so bile že tukaj navedene, kako odvrniti oz. uničiti voluharja, kar na plano z njo, sem bojno razpoložena.

lartep

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

14. nov 2012 11:07

lartep je napisal/a:

Napoved vojne: če ima kdo še kako preverjeno idejo, poleg tistih, ki so bile že tukaj navedene, kako odvrniti oz. uničiti voluharja, kar na plano z njo, sem bojno razpoložena.


lartep

 

Saj ne vem, mogoče ti je kdo že svetoval kaj podobnega, ampak: kaj če bi si omislila mačka?

Blanchy

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

14. nov 2012 11:45

Meni so pa por prežrli črvički  Od zunaj je zgledal lep, ko pa sem ga čistila in lupila list za listom, je na koncu ostal en samcat nečrviv.

rag_doll

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. nov 2012 12:45

Konec avgusta- začetek septembra, pri meni navali porova muha. Zato por sadim zgodaj in imam pokritega do junija (zaradi spomladanske generacije muhe), konec avgusta ga pa poberem in zamrznem. Je sicer malo tanjši, kot bi bil 2 meseca kasneje, je pa zdrav. Da bi ga pokrivala na jesen, ko je že velik, mi je pa nepraktično. Ta način se je v zadnjih letih izkazal kot edina rešitev, saj porove muhe nisem uspela pregnati.

Kar se pa tiče voluharja - znanka ga je pregnala na ta način, da je z vnuki 2 vikenda delala vetrnice na palčki. Potem je to posadila po celem vrtu in vibracije od vrtenja so voluharja odgnale. ZARES ga ni bilo več. Pa še otroci so imeli zabavo.

Lisa

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

15. nov 2012 9:19

Jaz sem ,tri leta nazaj voluhaju nastavljala  strup za miši,pa je pomagalo .V vsako luknjo  sem dala eno vrečko( z rokavico),se dobijo v kmetjiski zadrugi(so take majhne roza vrečke v škatlji).

Milži

xxxyy

sporočila: 20

14. dec 2012 11:34

Moji polži so popili zelo veliko piva,pa se jih še nisem znebila.Ko sem v jeseni štihala vrt,sem jih še vedno otrple pobirala ven.Čez zimo bom natančno prebrala ta forum za še kak nasvet.

Pa še to-ker hči sovraži ubijanje polžev,sem jih po njenem nasvetu odložila na travo cca 4m stran in drug nivo , že čez 1dan pa so  lezli po stopnicah ponovno  v vrt-to so bili mali polžki ki jedo solato.

Kornelija na HTV je priporočala ježa in žabo,tako da bo moj naslednji korak nabava obeh.

LP  

 

xxxyy

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. dec 2012 12:15

Sem slišala, da tudi račke ali gosi pohrustajo polže. Ampak je fino, če imajo kakšno vodo zraven. jaz tudi sovražim ubijanje polžev, zato to prepustim mami in se delam, da nič ne vem.  Ampak pri nas imamo tiste rdeče, ki pomalicajo vse po vrsti, ne samo solato.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti