Moj vrt

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. maj 2009 14:32

Ežoj, a tole kar pomaga proti čarovnicam res drži? Bi imela kar nekaj za pošpricat, se bojim da mi še česna zmanjka. Rimljanka, tvoja rukola je prva liga. Nobenih luknjic in grmički so fantastični. Zelo je okusna, veliko bolj kot tista, katero seme sem kupovala v semenarni. Sem jo že tudi razsadila in jo imam tudi v Kresnicah. lp Vesna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

25. maj 2009 16:10

Reca je napisal/a:
Rimljanka, tvoja rukola je prva liga. Nobenih luknjic in grmički so fantastični. Zelo je okusna, veliko bolj kot tista, katero seme sem kupovala v semenarni. Sem jo že tudi razsadila in jo imam tudi v Kresnicah. lp Vesna

Itak. Si kaj drugega pričakovala?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. maj 2009 18:27

Jaz sem bolj nezaupljive sorte, ko je reca tist gor napisala, sem rekel moram preverit. Pridem do njene grede in evo, tukaj sedi  grizlja  redkvico in študira vrtnarsko literaturo, spredaj se vidi krompir ko cveti, to se pa bo pozneje hvalila:

počakam, da gre stran in hitro posnamem:

Grah že cveti, kaže da bo. Pogledam naprej:

solata že lepa, čebula za pri žaru čist uporabna. Pogled naprej:

Vov, solate imajo tolk, še pojest je na morejo, uhaja v cvet! Kaj še ima, moram hiter slikat, da me ne dobi:

ah, ribez, to se pa bo pol hvalila ko dozori. Prav sem imel, da nisem verjel: rukole ni videti nikjer.

 

 

 

 

ežoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8755

25. maj 2009 18:42

Redkvice 

Škoda, solata gre v cvet! 

Jaz pa za četrt kile graha na tržnici plačam celo premoženje 

O.K., na mizici manjka prt , kje pa je  .

 

V celoti pa 

Pozdravček 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

25. maj 2009 19:15

Upam, da zdajle ne klesti toča po grahu, solati,.....v Ljubljani je arvno nevihta mimo, s točo tudi, pa, vsaj pri nas, nič posebej hudega, se mi zdi...... K sreči.

rimljanka - zasebno mnenje

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. maj 2009 19:33

Za Bezigradom (blizina centra) je bila pravkar za jajce velika... upam, da je okrog obvoznice ni bilo... lp, proxima

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

25. maj 2009 20:20

Zanima me, če kdo škropi paradajz z mešanico mleka in vode in kakšne so izkušnje?

Anja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8755

25. maj 2009 21:18

Sem mislila, da bo sodni dan:

 

bilo je malo toče, poglejte kakšne velikosti:

 

Pozdravček! 

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. maj 2009 21:27

anja27 je napisal/a:

Zanima me, če kdo škropi paradajz z mešanico mleka in vode in kakšne so izkušnje?

Anja

Škropim plesnive vrtnine (niti ne paradižnika, ampak druge reči) -grmovje itd. Meni se je tudi zdelo malo prismojeno, moja mama je to enkrat slišala pri radijskih nasvetih pa sem klonila pod pritiskom in poskusila.

Kaj naj ti rečem anja, ja, deluje. Zakaj in kako pa ne vem.

nola

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

25. maj 2009 21:44

Mogoče nam bo rimljanka razsvetlila obzorja, zakaj.

Tudi jaz sem slišala, predvsem za paradajz. Menila sem, da deluje pri vseh plesnivih vrtninah, tako da letos škropim 1x tedensko preventivno paradajz, bučke, kumare... grmovje niti nisem pomislila. Nola, hvala za namig. Ja, moja kolegica je imela zdrav paradajz (nepokrit) lani dolgo v jesen, ko smo mi vsi že zdavnaj pospravili tiste črne štrclje, ki so ostali od njega. Za en primer vem jaz, ti si še en primer, pa tvoja mama... Morda pa bo kaj dlje veselje letos. Hvala, nola.

Ali imate tudi vi letos manj rdečih polžev oz. skoraj nič?

Anja

Sporočilo je spremenil(a) anja27 dne 26. 2009 07:59

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti