Moj vrt

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. jun 2013 11:04

Pri meni na vrtičku, je tudi vse zamrlo, tisto solatko, ki sem jo naflancala, bova lih kar pojedla, od mnogo semen nizkega fižola sta dva vzklila, tista zelena nadzemna kolerabica je vse liste izgubila, pojedle so srnice, solatke, ki sem jo posejala nikjer ni, za jutri lunin koledar pravi, da do 14 ure zopet sejemo listnate rastline....ne vem, če bom....odkrila sem polno rovov nekih živalic, za katere sorte gre, ne najdem imena in sem obupala, bom spet začela hoditi na trg, v Hoferja in v Spara, pa v Merkatorja tudi, čeprav so ga menda že prodali

 

babka1951

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

3. jun 2013 9:22

Po malo pošpejajmo na lunin koledar za 2.-4. 6. pobiramo jagode, sejemo nizki fižol, sadimo kumare in buče.

Oberemo kamilice in ne travniku natrgamo liste širokolistnega tropotca za v jegermajster.

Pregledamo krompir in malancane, če se pojavi kakšen koloradski hrošč - takoj mu napovemo vojno.

Matjaž

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

5. jun 2013 10:24

Mi pa imamo na vrtu eno vrbo ki krasno cveti in čudovito diši.

irena66

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

5. jun 2013 10:43

Irena66 krasna vrba!

Jaz sem končno ugotovila kaj mi poje vse kumare- polži! Danes jih sadim zadnjikrat in jih bom zaščitla, ker zdaj jih mam pa zadost mrcin nagnusnih polžastih.

 

Aja še eno vprašanje. A kdo mogoče ve kako odpravt martinčke z balkona? jaz se jih bojim ko sam vrag, pa vem, da mi nič nočejo, ampak ne mislim se vsakič dret ko zalivam rože Res so mi nagnusni (se oproščam vsem ljubiteljem teh zverin)

lučica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

5. jun 2013 11:37

Irena66, tole pa ni vrba, mislim, da je oljčica (Elaeagnus), ena od vrst, ki jih je kar veliko. Saj naredi jeseni podolgaste plodove, podobne drnujam ali oljkam?

lučica, niso martinčki (ti so pri nas izjemno redki), so pozidne kuščarice. In so povsem nenevarni, nasprotnoi, pojedo marsikak mrčes, ki bi sicer zašel v tvoje stanovanje. Jaz sem pa vesela, ker plezajo po stenah hiše, lani sem dva ujela celo pri "delanju mladičev" , letos pa sem videla tudi že majhne, očitno "pridelek" lanskih dogodkov na hišni steni. Meni je lepo, če je okoli hiše živo, vem, da je precej naravno.

rimljanka

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

5. jun 2013 11:38

Vzemi eno palčko in potolči po tleh, steni....

Ko smo mi hodili v hribe še z očetom, ki je bil doma iz "kačjih" krajev, smo imeli palice in smo na takšnih izpostavljenih  sončnih skalnatih potkah, rahlo tolkli ob skale in govorili "fuj kača, mrš".

To bi moralo delovati tudi pri martncih.

začetnik

Sporočilo je spremenil(a) začetnik dne 05. 2013 11:40

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

5. jun 2013 11:42

Rimljanka mogoče, ne vem, meni so jo prinesli iz Polhograjskega gradu in mi rekli da je to ena vrba.

Ne naredi pa nobenih plodov.

Ko odcveti ima samo liste.

irena66

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. jun 2013 11:52

Pri nas je letos toliko polžev, da imamo čisto naluknjano solato  na enem mestu pa mi vedno pojejo sadiko takoj, ko jo posadim  Kako ukrepate proti polžem? Pri nas jih pobiramo in najbolj občutljive rastline (oz. tiste, ki so jim najslajše), zaščitimo z zdrobljenimi jajčnimi lupinami... samo toliko jih pa nimamo, da bi jih okrog solate trosili kakšnih strupov proti polžem se pa ne poslužujemo zaradi drugih živali, pa tudi zaradi zelenjave, ki jo potem pojemo.

JJ

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

5. jun 2013 14:00

Na mojem mini vrtu( balkonskem) je kumare napadla nekakšna plesen. S čim jih lahko pošpricam?

Bernarda

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

5. jun 2013 16:44

Jaz sem obupavala nad polži, zdaj pa sem našla v KZ neko sredstvo(zelena zrnca, ime ne vem na pamet), ki naj ne bi bilo strupeno za ostale živali in ljudi - skratka, kupila, 1x posipala in ni več niti enega...že 2 tedna, kljub dežju!! Priporočam

robida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti