Moj vrt

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

30. maj 2013 13:40

Včeraj sem bila spet na vrtu. Posadila sem kumare, ker so mi male rastlinice, ki so vzklile, pojedli polži  Osula sem krompir in očistila rožno gredico listov narcis in tulipanov ter posadila dve daliji. Na balkonu pa nas razveseljujeta dve sončnici (upam, da ne bosta obupali zaradi dežja).

Kapusnice, zelje in nadzemna kolerabica, očitno obožujeta tako vreme, saj rasteta najhitreje od vsega. Pa ena jagoda je že čisto malo zardela

JJ

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

31. maj 2013 5:37

Včeraj sem pod nujno šla osipavat krompir. Odkar je bil krompir dovolj velik sem čakala in čakala, da se bo zemlja osušila, pa se ni. In ker je bilo prejšnje popoldne in noč suha, sen zjutraj pohitela z osipavanjem. Zaključila sem v pelerini!

Po nasvetu sem letos sejala v plastične steklenice, kar dobro se je obneslo. Potem sem rastlinice presadila v lončke in lepo so uspevale. Zdaj se mi pa flance smilijo, da bi jih posadila v takole čofto in mraz.

Katrca11

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

31. maj 2013 10:20

Pa poglejmo, kaj piše setveni koledar za danes 31.5 in 1.6

Pobiramo solato, špinačo, sejemo solate, zelje, endivjo, škropimo proti škodljivcen z naravnimi pripravki.

Ha tako piše, jaz bi na svojem vrtu lahko danes sejal ali sadil edino riž.

 

Matjaž

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

31. maj 2013 10:28

Vidim, da imamo vsi podobne težave. Raste vse bolj počasi oz. se je kar ustavilo. Letos sem prvič sejala kumare in bučke, srednja uspešnost zaenkrat, prestavljam tiste lončke (česar še nisem dala v vrt)  z dežja na suho in nazaj, da se ne utopijo; kar pa imam bučk in kumar v vrtu, seveda stoji pri miru. No, dokler ne zginje, bo še ok. Edino solata (kupljene flance) je lepo zrasla. Pa ena jagoda tudi pri meni na 3/4 rdeča. Pa  začenja nastavlajt cvetke ,juuuhuuu.

rag_doll

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

31. maj 2013 10:33

Joj, še eno vprašanje - katera podzemna živalca dela rove precej blizu površja, vse razrito, zaenkrat še nič pojedenega?  Imam jo na zeliščni gredi, ki je na drugi višini kot vrt. Lani mi je pojedlo korenine od slamnika in kasneje še od boršča/boraga, ampak nisem prepričana, da gre za isto živalco; mete, melise, kamilic, ognjiča in ostalega se ne pritakne, tudi tulipanov in sivke ne, za sončnice še nisem čisto prepričana. Sem nastavila lani prazen kozarec v zemljo -> nič, prav tako neuspešna s tisto kupljeno cevjo, kamor se ujame in ne more ven. ČE bo kdo znal pomagat po tem opisu, super in hvala, sicer tudi ok.

rag_doll

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

31. maj 2013 11:09

Ha, imam iste težave...Vse razrito, nič pojedenega, samo privzdignjeno. Krt po moje ni, ni nobene krtine nikjer. Razrito pa samo po gredicah, po potkah nikjer, grrrrrrrrrrrrrr

 

Brgita

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

31. maj 2013 11:18

Verjetno bramor. Sama v takem primeru potresem mesurol, deluje tudi proti polžem.

Lijana

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

31. maj 2013 22:32

Koreninice ima zelo rad voluhar. Rastlina na vrhu je cela, spodaj pa vse manjka. Ga ne boš zgrešila po luknjah, ki jih dela v zemlji. Lani se je bilo za zjokat na maminem vrtu, ker ko 1x zavoha dobrote, ga težko ustaviš.

emalisej

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

1. jun 2013 5:34

Rag_dol, jaz sumim, da te je obiskal voluhar. Kaj vse pri nas nismo počeli, da bi se ga znebili!

Potem so šli sosedje na dopustin pustili muca samega doma, le eno gospo so prosili, da mu je vsak dan nosila hrano. Mucu je bilo dolgčas in je pričel hoditi k nam. Ob vsakem obisku je sredi dovoza pustil kakšno kosmato živalco, miško in celo voluharja.

Doma so nas učili, da je treba muca nagraditi, če pridno lovi. Pa smo ga vsi zelo hvalili: Priden muc! in priboljške sem mu kupila. Zdaj je muc skoraj na pol naš, na pol sosedov.

Mišk čez zimo ni nosil, na obisk in kontrolo, kaj se dela okrog hiše, pa pride vsak dan. Voluharja nimamo več, imamo pa obiske prijaznega muca.

Katrca11

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. jun 2013 8:06

Lepo je prebrati tako zgodbo.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti