Moj vrt

pucca  

član od: 24.9.2007

sporočila: 36

6. jun 2013 20:10

Najlepša hvala! Upam, da čimprej najdem in se znebim te nadlege  Danes je namreč zmanjkala še ena solata in bučka Bom poročala o rezultatih. LP

pucca

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. jun 2013 20:26

Kakšno srečo imam jaz, pri nas pa sploh ni polžev. Jaz imam samo voluharja, ki frajar vsako leto čaka, da mi zraste radič in potem mi ga vsega pokosil. Lani sem se odločila, da radič prezimim na vrtu. Sem vse lepo obložila in pokrila s slamo in polivinilom. Vsakič, ko sem šla prevarjat se je krasno obdžal, potem pa je bil sneg in ene 3 tedne ga nisem šla rezat. Potem pa pridem, odkrijem in o radiču ne duha ne sluha. Vse je bilo v rovih, po moje so imeli voluharsko ohcet, na meniju pa je bilo vseh okoli   100 glavic, štruc mojega radiča...

 

jade

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

6. jun 2013 21:18

Jade, dol padam od . . .  .  škodi lepoti,  dvakrat bolj. Lansko leto je ta nebodigatreba obiskal tudi moj vrtiček in mi uničil mojo najljubšo solato - endivijo. Pa, ko bi vsaj celo požrl, je obgrizel samo korenine. In to od prve do zadnje. Ležale so kot padli vojaki. Ostalemu pridelku je prizanesel. Sem pa brala v Gai ali morda celo na tem forumu, se ne spomnim več, kako se ga znebit. Če me letos ponovno obišče.....saj ne vem, bom takrat razmišljala...

Johanna

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

7. jun 2013 8:32

Letos sem tudi jaz napovedala boj proti voluharju. Nekaj nasvetov:

 

- zapičite vetrnice v zemljo, ne mara tresljajev, ki jih povzorča njihovo vrtenje,

- zakopljite lonec poln vode, ponoči teka po vrtu in pade notri ter se utopi,

- ko vrt prekopavate, notri v globino namečite kostanjeve ježice, iglice ali porezane veje pikajočih cipres, ga pika po občutljivem smrčku,

- ko vrt prekopavate, notri vržite orehovo listje, mu smrdi.

 

Proti polžem je pa feramol zakon. Jaz jih pa še vsako jutro pobiram. In res ni škode na vrtu.

lartep

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. jun 2013 19:44

Proti voluharju pomaga tudi, če mu v rove nabašeš pasjo dlako - preverjeno. Mi smo se ga znebili - še dobro, ker zdaj imamo psa, ki ne pušča dlake (oz. minimalno).

JJ

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. jun 2013 21:28

 Pa ne morem revčka fentat, men je voluhar tolk lep, da se bi mi smilil. Letos imam drugo taktiko, sem povečala vrt in sem zanalašč preveč posadila, voluhar se bo pa tolk zredil, da ne bo mogel več v svoje rove. Pol naj pa pride pod radič, če lahko...

jade

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

8. jun 2013 2:22

Pri preganjanju polžev z zrnci imam neprijetno izkušnjo. Saj nisem posula veliko zrnc, ampak ob nepravem času. Ravno takrat so se po vrtu učili letat mladi ptički. Prav zanimivo jih je bilo gledati. Pa sem opazila, da so kljuvali tam, kjer so bila zrnca s sredstvom proti polžem. Hitro sem zrnca prekrila s prstjo, a izgleda prepozno.

Drugi dan ptičkov ni bilo več na obisk. Ne vem ali so odleteli, ali so zboleli. Ali kdo ve za pravo razlago?

Katrca11

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

8. jun 2013 5:54

Pozdravljeni.

Že dvakrat sem posijala rukolo, pa vedno isto - hitro kali, potem pa nikamor. Poleže se, sčasoma pa ostanejo le stebelca. Torej jo nekaj žre, česar nisem odgnala niti s pepelom. Na solati sem opazila čisto majhna polžke, ki mogoče žrejo tudi rukolo. Ne vem...

Hvala, če boste delili svoje izkušnje.

 

Mic

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

8. jun 2013 10:52

Jade,  , lepo povedano. 

Johanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti