Moj vrt

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

5. jun 2013 22:24

Tudi pri nas so polži,vsaki dan jih pobiram ,včeraj sem šla še na nečakovo parcelo ,sem jih nabrala dvolitrski lonec.Požrli so mi bučkein nekaj fižola,je pa znanec rekel ,da jim je nasul soli ,tiste ki je za v pomivalni stroj.Tudi pepev jih ne gane, preverjeno.

Milži

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

5. jun 2013 22:28

Hmm nam pa polži na blitvo in stročji fižol. Sem natresla kupljeno zadevo, plava zrnca so in držim pesti da jim teknejo.

Paradižnik je rjavel, pa smo namočil koprivo in bom škropila, menda zaleže. Nam pa redič rase, je kar dnevno na mizi

Upam na sonček, da se še ostalo zbudi

Lp

ursiii

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

5. jun 2013 23:32

Jaz pa imam na vrtu prav tako veliko polžev - jih tudi pobiram. Imam pa tudi veliko uši, za katere pa ne vem ravno, kako naj se jih znebim. Veliko jih je na rdeči pesi, nekaj na fižolu, nekaj pa jih leze že na paradižnik.

Lepo vas prosim za kakšno učinkovito rešitev.

 

Lep večer!

Tanjika82

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. jun 2013 9:02

Da se malo pohvalim.

Že dva dni jem domač krompir. . Sadila sem ga kot ponavadi, kar v seno.  Viktor ( smrdokavra, upupa) mi  dosledno pomaga pri  ekokoškem vrtnarjenju  in sproti odnaša vse bramorje in ostale talne nepridiprave  tako da ni  ne pogrizen in ne preluknjan. 

 

Za tiste, ki se bojijo martičkov...v Italiji se dobi  neka zadeva ki jih baje prežene in  je ostalim  neškodljiva , le  martinčkom in tudi kačam  vonj ni všeč, pa se odselijo drugam.

Jaz  jih imam vse polno in me niti najmanj ne motijo. Nasprotno. Kar težko razumem ljudi, ki jih ne marajo ali se jih celo bojijo. Tu je strah  verjetno hujši od razuma. Se pa da premagati to težavo, to pa. Ampak to je že drugo področje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tako da se

 

lp lučka

pucca  

član od: 24.9.2007

sporočila: 36

6. jun 2013 17:50

JanisJoplin je napisal/a:

Robida je napisal/a:

Jaz sem obupavala nad polži, zdaj pa sem našla v KZ neko sredstvo(zelena zrnca, ime ne vem na pamet), ki naj ne bi bilo strupeno za ostale živali in ljudi - skratka, kupila, 1x posipala in ni več niti enega...že 2 tedna, kljub dežju!! Priporočam



robida

 

Ja, to mislim da poznam, zelena zrnca v rumeni škatli, a ne? Moji so vseeno skeptični, čeprav vem, da naj to ne bi bilo strupeno za druge živali in ljudi...



JJ

Ali mi lahko poveste kako se dotična zadeva imenuje? Polži so nam naredili že kar zajetno škodo in ročno odstranjevanje ne pomaga veliko. Nekaj sem jih sicer posolila, ampak z vsem dežjem bi to lahko počela cele dneve Hvala za odgovor!

pucca

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

6. jun 2013 18:43

robida

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

6. jun 2013 18:43

Tole je ta zadeva..zaenkrat še vedno nobenega novega polža na vidiku...

robida

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

6. jun 2013 18:46

In še malo teksta 

 

2. UPORABA:
FERRAMOL se uporablja za zatiranje polžev (Gastropoda) v vrtninah in okrasnih rastlinah na prostem in
v rastlinjakih v odmerku 5 g/m2
tako, da se ob pojavu polžev sredstvo potrese po tleh okoli rastlin.
OPOZORILA: Sredstvo deluje tudi v primeru, če so zrna večkrat zmočena zaradi padavin. V času pojavljanja
polžev zadošča, če se postopek na istem zemljišču ponovi štirikrat v eni sezoni. Priporoča se, da se sredstvo
uporablja zvečer, ko polži prilezejo iz svojih skrivališč.
FITOTOKSIČNOST: Sredstvo ne povzroča poškodb na gojenih rastlinah, če se uporablja v skladu z navodili.
MEŠANJE: Sredstvo se ne meša z drugimi sredstvi.
KARENCA: Karenca ni potrebna.
MEJNA VREDNOST OSTANKOV: Mejna vrednost ostankov pesticidov v oziroma na živilih rastlinskega
izvora za aktivno snov železov fosfat za vrtnine ni potrebna.
3. NEVARNOST ZA ZDRAVJE LJUDI IN OKOLJE:
Sredstvo FERRAMOL se razvršča in označi kot:
S2 Hraniti izven dosega otrok.
S13 Hraniti ločeno od hrane, pijače in krmil.
Proizvajalec oziroma zastopnik je dolžan, da nevarnost in sestavo sredstva vidno označi na etiketi in v
navodilu za uporabo. Oznake za nevarnost sredstva na etiketi mora proizvajalec oziroma zastopnik uskladiti z
vsakokratnimi spremembami v zakonodaji, odločitvami pristojnih organov Evropske unije za razvrščanje,
novimi spoznanji in manjšimi spremembami, ki nastanejo po izdaji te odločbe. Proizvajalec oziroma zastopnik
mora o spremembi obvestiti Fitosanitarno upravo RS.
OPOZORILA: Pri tretiranju je potrebno preprečiti onesnaženje vodotokov, vodnjakov, jezer in izvirov tako,
da upoštevamo predpise s področja varovanja voda.
MEDICINSKI UKREPI:
Splošni ukrepi: Prizadeto osebo se čim prej umakne iz kontaminiranega območja na svež zrak oziroma dobro
prezračen prostor, se jo zavaruje pred mrazom ali vročino in se ji zagotovi osnovne življenjske funkcije.
Pokliče se zdravnika in se mu pokaže etiketo sredstva.
Pri zaužitju: Usta se izpere z vodo, ponesrečeni naj popije 1-2 dl vode. Bruhanja se ne izziva. Po potrebi se
pokliče zdravnika in se mu pokaže navodilo za uporabo. Nezavestni osebi se ne sme dati ničesar piti, niti
izzivati bruhanja.
Pri stiku s kožo: Odstrani se kontaminirano obleko in obutev, kožo se umije z milom in vodo. Po potrebi se
posvetujemo z zdravnikom. Pred ponovno uporabo je potrebno delovno obleko oprati.
Pri stiku z očmi: S palcem in kazalcem se razpre veki prizadetega očesa in oko temeljito spere s čisto vodo. Če
draženje ne preneha, se je potrebno posvetovati z zdravnikom.
Pri vdihavanju: Ravnati se je potrebno po splošnih ukrepih.
Navodilo zdravniku: Zagotoviti in vzdrževati je potrebno osnovne življenjske funkcije. Zdravljenje je
simptomatično.

robida

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

6. jun 2013 18:49

Ferramol - vaba za zatiranje polžev. Na embalaži je narisan polž. Kilogram stane 10 eurov. Pri nas zadostuje 1 kg. Za eno sezono namreč. Za srednje velik vrt.  Tudi hoste, ki jih polži obožujejo, zaščitim s temi zrnci.

Johanna

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

6. jun 2013 19:01

Ja, Robida, točno to. Dodala bi še samo to, da zrnca trosite zelo varčno, nobene potrebe ni, po obilnem dodajanju. V eni izmed oddaj Vrtlarica, na HTV, je voditeljica uporabila ravno ta ferramolova zrnca, ki jih je, na moje začudenje, posipala kar po celi gredi s solato. Tako da so zrnca prišla v stik s solato. Jaz sem posipala vedno le okoli nje. 

Johanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti