Moj vrt

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

25. apr 2016 11:39

Katrca11 je napisal/a:
Vzgajam drobne rastlinice in jih prenašam naokoli, kot mačka mlade: Pa je prevroče, pa prehladno, pa suho, pa slana in tako naprej. In razmišljam, da bi vsakič, ko se začne selitev te drobne zelenjave, dala v prašička en evro, pa na koncu izračunala, ali je vredno toliko časa, dela in pospravljanja po hiši. 

A me vsako leto zagrabi spomladanska zagnanost in bi pokupila vse seme, ki ima na vrečki lepo sliko, pa posejala in posadila kar celo polje, a kaj, ko me EMŠO ne pusti. 

Katrca11

Tudi sama sem že gledala v tej finančni smeri - če gledaš res samo vložen denar in koliko potegneš ven si tam nekje na pozitivni ničli (brez upoštevanja investicij in svojega dela). Sama sem vzela nekoliko širše - točno vem kaj bomo dali v lonec, nekaj tudi vložili in shranili v skrinjo, predvsem pa se več gibali na svežem zraku (ker sem lenčina s tega stališča) in ja zame je precej velik plus. Pa ko je shramba polna (precejšenj del zelenjave z lanske spodnje slike je domač pridelek) sem tudi vesela.

http://www.mojalbum.com/tajda

zmajcica1  

član od: 20.12.2010

sporočila: 52

25. apr 2016 19:53

 
 
 

Tudi sama sem že gledala v tej finančni smeri - če gledaš res samo vložen denar in koliko potegneš ven si tam nekje na pozitivni ničli (brez upoštevanja investicij in svojega dela).


To pa ne drži.vrt sploh ni  strošek če sadiš kar se ti splača(kar ti dobro obrodi) ne pa da imaš po 20 vrst zelenjave....Seme lahko praktično ves sam pridelaš če pa vse kupuješ vsako leto na novo je pa že druga pesem.

zmajcica1

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

26. apr 2016 1:28

Darjuška, kako je lep pogled v tvojo špajzo! 

Saj vem, da lahko seme sama pridelam, nekaj ga že, a na policah v trgovini so tako lepe slike rastlin, da me vedno zvabi, da še kaj novega poskusim. In če sem slabe volje in me kaj  malo boli, mi delo na vrtu ves negativne misli prežene, še počutje je koj boljše. To tudi moram upoštevati, ali ne?

Katrca11

zmajcica1  

član od: 20.12.2010

sporočila: 52

26. apr 2016 8:16

pa saj imaš lahko semena za več let.jst npr v enmu letu ne porabim vseh semen paradižnika,zelja...(v vrečki je čez 100 semen)

je pa res ja bolj kot si ogleduješ semena več jih kupuješ.

jaz sem na začetku res kupovala vse živo...ampak potem ugotoviš da določenih stvari se na splača sploh,če imaš le vrt in ne njive :) tako da sadim tisto,kar najrajši jem in ki mi da veliko pridelka.

 

imam pa tudi slabe izkušnje k kupljenimi semeni.domača semena vzklijejo v 90% primerih medtem ko od semenarne neketere le 10%(paprika,rože,jajčevci,lubenica)



zmajcica1






Sporočilo je spremenil(a) zmajcica1 dne 26. 2016 08:19

Sporočilo je spremenil(a) zmajcica1 dne 26. 2016 08:20

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12860

26. apr 2016 12:15

Ravnokar me je klicala mami in mi povedala, da je bila danes zelo huda slana, ki je uničila trto, oreh in kivi.

mopsika

lera  

član od: 21.7.2010

sporočila: 93

26. apr 2016 13:08

kje?

lera

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4497

26. apr 2016 14:18

Včeraj zvečer sem na srečo  vse zelene zunanje vrtnine in trajna zelišča ter grmičke pokrila s kopreno, sadike paradižnika, paprike in bazilike pa sem prenesla v notranje prostore. Drevje, trta in okrasne rastilne so si morali pomagati sami, vendar k sreči kljub nizkim jutranjim temperaturam in sneženjumladi brsti (cvetje in listje) niso pomrznili.

Res mi je žal za rastline tvoje mame, mopsika!

Katarinči

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12860

26. apr 2016 14:26

Lera, v Zasavju,  Katarinči, to je  vreme in   in s tem se moraš sprijazniti, še dobro,da je  tako dobro lani obrodil, da bova imeli še lestos dovolj  za .   Prvo solato ima vedno pokrito, tako, da njej pa ni škodila. 


mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 26. 2016 14:28

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. apr 2016 15:15

Poslušala sem strokovnjakinjo na radiu, za solato je rekla, da ni skrbi zaradi slane, so pa stročnice  ogrožene, če jih je kdo že sadil, pa še kar nekaj drugih povrtnin.

 

naor

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12860

26. apr 2016 15:37

  Vir-slovenske novice:  Če bomo po današnji slani in pozebi preživeli še četrtkove jutranje temperature, potem smo za letos zmagali,« pravi Gregorčič.

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti