Moj vrt

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12864

20. avg 2014 20:02

To pa so dobrote,ni kaj.

 

mopsika

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. avg 2014 11:14

Pri meni na vrtu jih letos ni kaj dosti, v bližnjem rastlinjaku pa taki

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

25. avg 2014 13:14

Paradižnik na balkonu ni nič ogrožen in jagode pridno zorijo:

Na vrtu pa pestro, vendar bogato- nekaj slikic je že starih, nekatere pa čisto sveže...

prva melona, lubenica, ostale se še grejejo na vrtu...če bodo uspele dozoreti...

Pa kako lepo je prinesti kaj dobrega iz domače bio predelave....in shraniti za zimo...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12864

25. avg 2014 14:56

Zelo lepo,Trixi..

mopsika

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

25. avg 2014 15:15

Hvala, ta mesnati paradižnik pa sem sama vzgojila iz semen.....sem prav ponosna na uspeh...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

27. avg 2014 4:36

Sam dež na dež, vse je namočeno. A je za letos že prepozno, da bi sadili riž?

Katrca11

daja17  

član od: 11.8.2009

sporočila: 46

28. avg 2014 13:14

Zanima me ali ste že sejali motovilec in ali pokrivate ali ne?

Hvala in lep dan vsem

 

daja17

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

28. avg 2014 18:32

Preseljeno na avtoričino prošnjo:

Avtor: nola

Ne vem kako je s cuketami letos pri vas, pri nas jih sploh ne utegnemo pobirat in nam zrastejo pošasti, težke več kil.

Prve sem kar zmetala na kompost, potem sem pa eno, štirikilsko iz radovednosti prerezala, olupila in odstranila semena.

Meso ni bilo nič leseno, tudi vodeno ne, nekaj sem ga naribala za polpete, nekaj za cvrtje skupaj s krompirjen, drugo pa uporabljam v mineštrah, šugih za pašto in sploh tako, kot normalne cukete.

Letos nisem svoje njive (cca velikosti malo večje odeje) niti enkrat zalila, niti oplela, pa ji očitno ni nič škodilo. Kadar kaj rabim za kuhinjo, grem pač pobrat, melancan, tako belih kot rožnatih in plavih je seveda zame čisto preveč in jih poberejo sosedje, prijatelji in naša nevesta, paprik je ravno prav, cukete so pa itak černobilske in jih hodijo v glavnem fotografirat. Sprocesirane seveda pojedo.

S pomidori je pa letos takole - seveda ne uživajo v plevelasti džungli, tudi polistnikov se nisem niti enkrat pritaknila in verjetno somi zato vsa volovska srca in podobjni, večji sadeži letos odpovedali sodelovanje.

Ta mali pomidorčini pa zorijo, da je veselje, jih hodim pobirat kot jagode v gozd.

Letos imam po dveh letih spet "njivo", dolgo časa sem bila mnenja, da je takšna samoobskrba nesmiselna in dražja kot kupovanje pridelkov na lokalnem trgu.

Seveda to ni res.

 



Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

28. avg 2014 20:58

Jaz sem prvo rundo motovilca ( čisto malo ) sejala 2 avgusta, ostalo pa prejšnji teden.Nisem nič pokrila in prva runda je že cm velika.  Tudi ledenka je že velika cca 2-3 cm, ravno tako sejana v začetku avgusta. Zdaj razmišljám naj še sejem ledenko ali pa le posadim kako sadiko. Imam pa tudi semena mešanic radičev, toda to vreme mi nekako govori, da letos ne bo več kaj pretirane vročine....

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

29. avg 2014 7:27

Ali je še prezgodaj za sejanje zimske solate? Katero mi priporočate?

Juhuuu, pred vrati je končno videti bolj sončni teden.  Dol s polži, živelo  vrtičkarstvo!!!!

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti