Moj vrt

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

31. jul 2014 14:38

No, jaz sem se za letos rešila polžev in voluharja, pa tudi delno vrta... Smo imeli na našem koncu poplavo, pa mi je ves vrt zalilo, tako da bom morala vse na novo posaditi, kolikor bo možno. Letos je vreme res nenaklonjeno 

yulchi

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

31. jul 2014 17:03

Moj sosed polže pobere in odnese nekaj metrov stran in jim tam da za jestsej sem mu rekla da jih naslednje leto bo še več pa je samo slegnel z rameni -ker njemu je žal da jih uniči.Naslednje leto(ker zdej finančno ne morem) bom dala eno ograjo na katero ne bojo mogli priti z zunanje strani.Tiste ki jih že imam v vrtu bom mehansko odstranila .

golubić

čarodejka  

član od: 6.4.2013

sporočila: 35

31. jul 2014 21:55

Jaz sem poslušala nasvete ga. Pušenjak, ki je rekla, da se polžev rešiš na 3 načine:

- okoli zelenjave položiti liste bezga, praprota ali naliti pivo v lončke in jih zakopati v zemljo. Pivo naj bi privabljalo polže, ki potem popadajo v pivo. V tem dežju to ne bo šlo. Jaz sem okoli zelja položila liste bezga in od takrat polžev ni več (tistih malih). Z bezgovim listjem so včasih natirali živino, da je ni napadal mrčes, tako da bo nekaj na tem. Bi pa tudi to dež seveda spiral in bi bilo treba ponovit.

čarodejka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

1. avg 2014 13:14

Tudi jaz sem dala bezgove liste in praprot -tam kje so bili listje od bezga so prišli polži tam kje je praprot pa ih ni .

golubić

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

7. avg 2014 12:42

Pred kratkim sem dobila zanimivo slikico,kako polže najlaže pobereš. Nastaviš jim bananin olupek, naslednji dan je ves pokrit z njimi...pol pa, kakorkdo z njimi.

kvačkarica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. avg 2014 6:55

Učinkovitost bananinega olupka je peverjeno negotova. Par dni na par mestih sem jih pustila, pa so šli polži raje v solato. Z bezgom imam enake izkušnje kot golubić. Najbolj sveža par dni nazaj. Bolj kot odvračalo, je rahlo uvel  uporaben kot vaba. Trenutno kaže, da jih usedlina od kave zares odvrača. Bo treba testirat daljše obdobje.

Cila

topsi  

član od: 3.6.2009

sporočila: 110

8. avg 2014 8:58

Cila je napisal/a:

Oh ti polži .  Redkokaj je res učinkovito, sploh proti tem malim sivim "solatnim" polžkom. Sol ni učinkovita, pobiranje težko, ker se zavlečejo med liste, še najbolje se je obnesel Ferramol, za druge živali nestrupena zrnca.  
Cila

Jaz sem spomladi nastavljala pivo in se jih je kar nekaj ujelo, ampak ko pa se je začelo "monsunsko obdobje", sem preklopila na Ferramol. V zelje niso šli, solata mi je pa od naravnega zalivanja tako ali tako zgnila.

Golubić naš vrtni sosed pa jih odnese na kompost, češ da imajo tam dovolj ostankov solate in zelja ipd, da ne bodo šli nazaj na vrt.

Se je pa mož odločil, da bo drugo leto okoli vrta po tleh ogradil z bakreno žico, poročam kako je pomagalo.

 

Lp,

 

topsi

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

9. avg 2014 2:39

Črn paradižnik . Tudi meni je tisti lepi paradižnik, iz kupljenih sadik, kar šibil se je od sadežev, na gredi ves počrnel. Nekaj skoraj zrelih paradižnikov sem ga spravila v klet v temo, pa je ves v enem tednu zgnil, prav čudna gniloba z belim robom.

Paradižnik, ki pa se je znancu ob kompostnem kupu sam zasejal, nima niti ene črne pike ali lista. Znanec je imel na svoji gredi posajeni še dve vrsti paradižnika, enega iz podarjenega semena, drugega iz kupljenih sadik.  Prvi zdrav, drugi bolan, pa sta posajena v razdalji petih metrov. 

Katrca11

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

9. avg 2014 12:21

Tudi jaz sem prebrala da baker pomaga ,samo rabila bi ga veliko ker bi mogel biti najmanj 5cm širok in rabila bi ga kakih 70 metrov v dolžino preveč.Sama inam na enem delu vrta leseno na drugem žično ograjo visoko 50 cm.Nekaj bom že pogruntala do naslednje pomladi

golubić

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. avg 2014 18:26

Takole nekako je videt, ko se v mesto vrneš iz kmetije

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti