Moj vrt

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. apr 2014 19:02

Robida, zelo lepo!

 

naor

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

8. apr 2014 20:05

Danes sem šla z fotoaparatom na vrt , da slikam ........pa nič, vse solate lepo rastejo.......nobenega črnega okroglega hrošča.........sem dala koprive namočit,krompir sem zatikala v zemljo........letos bo akcija!

suziqatro

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

8. apr 2014 20:07

Robida, zelo lepo, tudi jaz bi imela tak vrt.

Drugače pa bomo končno dobili vrt. Danes po končnem času prebranano. Upam, da jutri odmerimo, nato pa me čaka čiščenje teh ostankov trav in prekopavanje pa bio gnojilo, ker zamujamo za letos...pa ograja in rešitev za vodo. 

Moje sadike feferonov, paprik, paradižnikov, bazilike pa rastejo...slikice pa pridejo...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

8. apr 2014 22:17

Trixi, to se pa z mojim možem zmeni .., moja je bila ideja in nekaj pomoči, sicer sta pa s sinom ustvarjala

robida

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

8. apr 2014 22:53

Robida, hvala za ponudbo, sem čisti začetnik v najeti njivi ob naši večstanovanjski hiši,.... zaenkrat sanjam kje dobiti kako staro "dilo" za podlagat pri hoji , za jesen pa bi že kaj več. Nekako si mislim, da ta visoka greda ni uporabna sama čez leto, ampak s kakšnim pokrovom bi lahko služila kot topla greda....Vsaj to si jaz mislim....

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. apr 2014 9:18

Jaz sem paradižnike prepikirala kar v zemljo za sejanje  pa zaenkrat prav lepo rastejo. Držim pesti, da imajo dovolj hranil in jim uspe

V ponedeljek smo dokončno vse "previlali" (ker smo z vilami, ne z lopato), posadila sem še avtohtono rdečo čebulo in posejala korenje, pred enim tednom pa posadila solato (genitile) in por.

Opazila sem, da imajo jagode, ki so lani tako trdovratno delale le lepe liste in jih nisem mogla prepričati v cvetenje, letos že ogromno popkov, nekaj jih tudi cveti.



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 09. 2014 09:22

gimi  

član od: 10.8.2006

sporočila: 34

9. apr 2014 11:51

Robida, super! Jaz bi tudi imela tak vrt .

Dajte mi povedat, sej se bo hecno slišalo, pa vseeno. Dala sem kalit semena, nekaterim je že pokukal kalček ven. Kako naj zdaj to posadim? Celo seme s kalčkom vred v zemljo zagrebem, kalček ven pustim? Je še prekmalu za posadit, mora kaj večje to ratat? Prvič delam kaj takega, pa res ne vem, da ne bo potem kaj segnilo, namesto da bi zraslo...

 

Hvala!!!

gimi

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

9. apr 2014 14:01

Robida, čudovito , ko bom jaz velika in betežna, upam tudi, da bom do ene take gredice prišla

Pri nas na vrtičku letos še nič ni narejeno , enkrat ni volje, drugič ni časa, pol je prevroče, pol premokro

bo pa, sigurno do prvega maja, se bo tudi zemlja še mal segrela

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

9. apr 2014 15:23

Prosim za nasvet. Nimam več ne očeta, ne dedka, ne babice in kakega, ki bi mi iz prve roke svetoval.

Danes sem šla z dobrim  namenom ogledovat orodje- prekopno lopato, vile, veliko motiko,grabje...večina tega je iz železa, nekaj tudi iz jekla. V Šparu se mi je zdela dobra ponudba od kovačije Muta, zmotilo me je, da motika na štil ni bila pritrjena z vijakom ampak zgolj zabita. Ko sem jo malo prijela, se je premaknila. Potem sem šla v Obi, po ponudbe dost, ta velikih motik nič. Za naprej je zmanjkalo časa.

Zdaj vas pa sprašujem kje vi kaj kupujete in od koga je najboljše vzet, saj poceni ni, bo pa za nekaj časa. Pa ne bi rada, da je tudi zelo težko za v roko. 

Moja mami pravi sicer take pa take, ampak jih ima že vrsto let, ni pa sposobna z mano po trgovinah hodit.

Danes imamo odmero velikosti, dolžina je od 12  do 15 m, le širino si moram še izmislit. 5-6 m?

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

9. apr 2014 16:22

Trixi, jaz verjamem vate in vem, da ti bo uspelo sem vesela, da si končno našla košček zemljice, kjer boš svoje sanje sanjala, sem ob tebi in bom s teboj, uživaj na polno

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti