Moj vrt

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

9. mar 2014 19:48

MiriBon, hvala  za posredovani odgovor.



slivovi cmoki

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

9. mar 2014 20:24

golubić je napisal/a:

slivovi cmoki je napisal/a:

Golubić, kako obrodi, je tolikšen kot redkvica ali zraste kaj več?



slivovi cmoki

slivovi cmoki ne vem  kakšen bo ta Pariški korenček ker ga bom to leto prvič sejala.

Iskala sem ga kjer sem prebrala da hitro raste če ga vzporedimo z drugimi -Nantes ali Ljubljansko rumeno .

Zanima me koliko so vam velike sadike paprike ko jih presajate.Moje so trenutno samo s dva lista in nikako (ali se to samo  meni zdi)ne grejo naprej.Posadila sem jih začetkom februarja .



golubić

 

Golubić, hvala ti za odgovor.

Jaz sadike presajam po potrebi. Iz manjših lončkov v večje lončke (dosujem zemljo), ker nimam tunelov in tople grede. Do srede aprila (čez dan jih imam zunaj, zvečer znosim v prostore), vse je odvisno od vremena in temperatur (možnosti slane). 


Vem, da ta tema, ni tema prireditev, zato bom prilepila samo povezavo do objave Zelemenjave, http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=6730  ne morem iz svoje kože   

slivovi cmoki

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

10. mar 2014 7:15

Anta in Cila hvala za odgovor. Anta, kje pa si kupila Ptujski  maslenec? Jaz sem vprašala povsod kjer prodajajo semena, pa so rekli, da ga preprosto več ni. No, poskusim še letos. Če ne pa bom posadila kakšen približek, kot ga predlaga Cila. Še enkrat hvala obema.

 

 

 

 

kara

anta  

član od: 19.12.2013

sporočila: 38

10. mar 2014 20:01

kara

Fižol sem kupila v Merkurju in to lani.

anta

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

10. mar 2014 21:09

Ali je vezivka drugo ime za romansko solato?

katti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

10. mar 2014 21:13

Mislim, da smemo reči, da je romanska solata vezivka, ni pa vsaka vezivka romanska solata. Včasih smo poznali solato "štrucarco", ki je tudi vezivka. Slednja je mehkejša od romanske, zelo dobra. Upam, da kdo ve o tem kaj več.

rimljanka

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

11. mar 2014 12:00

Najlepša hvala :) še ne poznam tega postopka, bom pogooglala :)

čoki

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

11. mar 2014 12:43

rimljanka je napisal/a:

Mislim, da smemo reči, da je romanska solata vezivka, ni pa vsaka vezivka romanska solata. Včasih smo poznali solato "štrucarco", ki je tudi vezivka. Slednja je mehkejša od romanske, zelo dobra. Upam, da kdo ve o tem kaj več.



rimljanka

 

Naslednji povezavi se zdita precej ok (nisem prebrala v celoti):

http://www.bodieko.si/abc-solate

http://www.bodieko.si/solata-na-vrtu



Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 11. 2014 12:46

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

11. mar 2014 15:46

Letos bo na celjskem sejmu tudi pisan izbor semen. Sem povsod iskala semena artičoke, pa brez uspeha. Pa seme ajde. Pa kivi imam v planu vzgojiti na brajdi. Mogoče se tam najde, kar še nismo našle.

yulchi

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

11. mar 2014 16:14

Seme ajde, le kje imajo še pravo ajdo, ki cvete roza -rdeče in tako lepo diši. Je nižje rasti in ima manjša zrna.Če bi jo našla, bi jo posejala okrog sadnega drevja. Še vedno imam v spominu sliko visokega Stola sprvim snegom čisto na vrhu, pod njim pa roza barve njive ajde, na jih je vse brenčalo od čebel. Želi smo ajdo  na pesti, s srpom, moko za žgance smo mleli v vaškem skupnem mlinu, okus je imela drugačen, kot ta moka, ki jo kupim v trgovini.

Hotela sem otrokom pokazati tako ajdo. Iz semena, ki sem ga kupila v kmetijski trgovini, je na zelniku zrasla meter visoka goščava, cvetovi neugledni skoraj beli. Saj ne rečem, z lahkoto sem požela vseh pet (5) snopkov, jih dala lepo v kozolec, obrnila tako, da se je zrnje skrilo v notranjosti in čakala, da se bo posušila. 

Še preden sem pogruntala, kaj naj počnem z njo, je prišel na obisk jesenski veter Karavanški fen in me rešil vseh skrbi. Ostalo je samo par praznih slam, snopke je odnesel in razdelil veter v trajno last lastnikom vseh parcel na svoji poti. 

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti