Moj vrt

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

24. feb 2016 13:23

Uf, jaz imam tudi po mojem tole volnato uš, ampak na aloji.

JJ

TP_Kuhar  

član od: 12.10.2011

sporočila: 108

25. feb 2016 11:00

Katrca11, bi bilo kar zanimivo, če bi bili severni medvedi tako majhni 

 

Rimljanka, hvala. Mislim, da zna biti kaj takega. Upam, da se jih bom kmalu rešila.

 

lp,

 

Petra

TP_Kuhar

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. feb 2016 13:10

TP_Kuhar, s čim se jih misliš lotiti?

JJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

25. feb 2016 14:05

Vatirana palčka, namočena v alkohol, pa lepo, počasi, temeljito, eno po eno, podrgneš stran, pa na vsake nekaj dni pregled, koliko si jih v prejšnjih seansah spregledala. Še najmanj strupov bo tako in - najceneje.

rimljanka

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

25. feb 2016 17:31

Pri meni je šlo pred mesecem dni 9 orhidej v kanto zaradi teh uši . Pol leta sem se matrala, čistila, špricala, menjala zamljo, razkuževala lonce... nič ni pomagalo... V Kaliji sem kupila namensko škropivo, ki naj bi pomagalo, drago ko žefran, ampak 

Včeraj pa sem jih zagledala še na slonovi nogi  nevem več kaj naj...

testeninca

TP_Kuhar  

član od: 12.10.2011

sporočila: 108

26. feb 2016 9:14

JanisJoplin, ni mi še uspelo priti do Kalie, bom videla kaj mi bodo tam svetovali. Ko bom nabavila, javim.

 

Lp,

 

Petra

TP_Kuhar

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. feb 2016 9:16

Ko nabašeš vatasto uš, se ti mimogrede naseli povsod. Ko sem pomivala okna, sem našla "gnezdo" med okenskim krilom in okvirjem. Temeljito preglej vse robove, špranjice, luknjice ob okenski polici, sicer se bo ta vrag naselil na karkoli bo prišlo blizu. Jih pa tudi jaz odstranjujem z alkoholom in palčko. 1x ali 2x. Če se spet pojavi, vržem vse skupaj stran. Rože naj bi bile človeku v veselje (in po možnosti ponos), ne pa v muko.

Lisa

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4497

26. feb 2016 11:45

Testeninca, ko so moje orhideje doživele napad volnatih uši, je bilo videti tako brezupno, da sem tudi že razmišljala o kanti, vendar sem jih želela rešiti, ker so nekatere precej redke.

V kmetijski zadrugi so mi svetovali, naj jih tretiram s sredstvom Promanal AF Neu:  brez kaparjev in volnatih uši (Neudorff). Raztopina za pršenje vsebuje parafinsko olje, ki deluje kontaktno in insekte zaduši.

Orhidejam sem najprej ročno (z vatirano paličico) odstranila vse vidne uši, nato pa  sem močno popršila s Promanalom. Čez teden dni sem vse orhideje temeljito stuširala, ko so se posušile, še enkrat popršila in nato redno opazovala.

Uši nisem več opazila, vendar so bile izpite rastline še nekaj časa  v precej klavrnem stanju, saj je bilo uši prej ogromno - pravzaprav mi še zdaj ni jasno, kako so se uspele v parih dneh tako namnožiti. Vem pa, da sem sama kriva za  okužbo, ker sem pozabila natančno pregledati podarjeno (očitno okuženo) orhidejo, preden sem jo pridružila drugim na polico.

http://www.pup.si/vrtnarstvo_ekatalog.php?cat_i

http://spletni2.furs.gov.si/FFS/REGSR/Dokumenti%5CDoc_1_P 

Lp, K.

 



Katarinči



Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 26. 2016 11:46



Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 26. 2016 12:26

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 26. 2016 14:49

spodbe  

član od: 18.12.2009

sporočila: 225

26. feb 2016 15:54

Danes sem prinesla domov tega reveža-rožmarin, ves oskubljen, potreben terapije in mislim, da si bo opomogel.

Preselil se bo v vrt, tam ima že dva večja kolega, še toplo sonce in ....

 

spodbe

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. mar 2016 13:06

Spodbe, pazi na to, da ti tale očitno bolna rastlina ne okuži še zdravih, če jo sadiš v bližino. Jaz sem si tako nakopala pogubo za vse moje zdrave vrtnice, ko sem reševala na novo kupljeno in obolelo.

Ni vredno.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti