Moj vrt

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

2. jun 2014 14:15

Hvala, za pohvale, res sem veliko garala in res mi je v veliko veselje. Plevel pa populim ob rahlanju zemlje, tokrat ne upam preveč, saj so vsepovsod semena rožic pa naj najprej zrastejo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. jun 2014 15:48

Danes presenečena ugotovila, da imam na gredi cel kup jagod in sicer belih. Pojma nimam, od kod so prišle. Nekaj sem jih pojedla, bile so dobre.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

2. jun 2014 16:26

Moje jagode so tudi okusne...vevericam. 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. jun 2014 19:25

Z vevericami še gre - polži so bolj nagraužni.

lp

cervus

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

2. jun 2014 20:20

Trixi, zelo lep vrt. Pri nas je malo večja goščava, se pa trudim(o). Čebula pa se zvija, v njej smo našli črva. Ali se bo popravila ali pa bo šlo vse  ...

Danes sem preflancala rdečo peso, pravijo, da to skoraj nikoli ne uspe, sem pa vseeno eksperimentirala, sedaj pa lepo zaliva.

Jah pa naflancala še tri bučke

majaos

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

2. jun 2014 20:48

majaos, tudi jaz sem danes preflancala rdečo peso, kakor jo je moja mami. Če pa se ne bo prijela, bom posejala še eno rundo kasneje, saj sem namreč brala, da rdeča pesa rabi veliko vode, da se odebeli.Torej jo posejati zelo zgodaj, ali pa  julija. Ker imam veliko prostora, bi se tudi meni splačalo še eno rundo.

Čebula se ti zvija, če je nisi pokrila in jo je napadla čebulna muha. Torej, če si jo sadila zelo zgodaj, jo moraš pokriti do 15.maja, oz. dokler ne odcvetijo češnje. Lahko pa jo sadiš šele po cvetenju češenj, jaz sem jo pred prvim majem in jo pokrila do 15 maja. Ko zraste do 10 cm je nevarnost čebule mimo. Druga je julija. Moja teta jo vedno sadi po 15 maju in ima krasno.

Drugače pa sem jaz naflancala zadnjič bučke in kumare in po nasvetu moje mami, v zeljo vtaknila še semena, ki naj bi bila za poznejšo sorto. Lepo so mi prišle ven, v bodoče bom sadila to kar direktno v zemljo.

Se pa bojujem s strunami ( sem danes v zemljo zakopala krompir, da vidim), mogoče celo bramor, krt pa mi je seveda vse prekopal....

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

3. jun 2014 4:39

Triksi, zelo si pridna, lep vrt imaš! Izbire rastlin pa toliko, da moram še enkrat brat. Ali sploh poznaš vse te rastlinice, ko vzkalijo? Jaz bi jih težko ločila, zato čisto vse sejem v vrste. Na koncu vrste dam par semen več in s tem označim vrsto. Tako plevem med vrstami toliko časa, da so posejane rastlinice dovolj velike, da prenesejo kakšno rukanje ob pletvi.

 

Katrca11

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

3. jun 2014 8:22

Vse rasline poznam in imam vse označeno. Pa še na list papirja sem zrisala vse gredice, da imam pri roki za načrtovanje kasnejših setev. Le pri krompirju se mi je zgodilo, da sem dva dala drugam blizu pa posadila zelje, ki ga moram sedaj presaditi. 

Tudi jaz med korenje, solatko in peteršiljem nisem plela, saj so še prenežnejše. Pesa pa upam, da bo ok.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

3. jun 2014 10:16

Tudi jaz upam, da se bo rdeča pesa, ki sem jo presadila, prijela. Cebulo sem ponovno sadila, ker je prejšnjo uničila čebulna muha. Pravzaprav mi vse zelo lepo uspeva, le korenček in peteršilj ne rasteta nikamor. Aja, pa uši imam za izvoz :)

 Pa Trixi, krasen vrt!!



matejaoz

Sporočilo je spremenil(a) matejaoz dne 03. 2014 10:16

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

3. jun 2014 10:34

Trixi, svaka čast  za vrt,

SMARTY1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti