Moj vrt

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

4. maj 2014 12:42

Pri tem vremenu polže preženem z Feramolom, v zelenjavnem v vrtu, ker ni strupen.Usedline kave zagotovo preženejo mravlje.V začetku vrtne sezone je po mojem mnenju potrebno polže kar intenzivno zatreti,da se ne namnožijo.En polž, baje,pa bi verjela, 1000 mladih polžekov.Tistih "lepih" rdečih.

Jaz imam ognjič,nizki tagetes,kamilice,"razmetane po celem zelenjavnem vrtu.Vsi trije so zdravilni,smrdijo Belinom(kamilice in tagetes) in tudi čebele privablja,saj žuželke rumena barva privlači.

Spomladi jih posejem,nato,ko so rastlinice, večje pa razporedim po gredah.Razen kamilic, ki se rade same posejejo.   

Belina, ki zelo rad leže jajčeca predvsem na zelje, pa odlično prežene tudi "smrad" paradižnikovih listov.

 

lp

 

 

 

tulipanka

TATJANA KRAJNC  

član od: 7.7.2004

sporočila: 65

6. maj 2014 8:31

Pozdravljeni,

 

na koncu vrta imam nasejen črni ribez, ki vsako pomlad izjemno veliko cveti, tako kot rdeči in bel. Ko bi moral delati sadeže, pa vse odpade medtem ko je rdeč ribez vsako leto poln. Kaj bi lahko bilo narobe? Drugače je pa moj vrt še prazen, razen česna, ki pa je začel gnit........najbrž zaradi dežja (muhe ni noter). Ostalo pa začnem sadit drug teden, ko bo - upam  vsaj - malo topleje.

 

Lepo Vas pozdravljam ter uživajte v delu....

Tatjana

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

6. maj 2014 11:18

Menim,da je najbolje,da vprašaš strokovnjaka.Sama tudi obdelujem ribez,vseh treh barv.Kot bolezen se mi je pojavila neke vrste listne uši,(listi se skodrajo in počasi pordečijo) ki sem jo morala pregnati z ustreznim pripravkom.Do letos,ko sem cel nasad jeseni prekolopatala in pognojila.Mogoče tvojemu tudi manjka gnojilo.

Sem pa že slišala za odpad plodov,a meni se še ni pripetil.Če drugega ne, zelo mu bo koristilo prelopatanje zemlje in pognojitev.

lp

tulipanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

6. maj 2014 13:02

Že dva dni kmetujem, posadila sem čebulo, korenje, redkvice, solato, česen, rdečo peso, peteršilj, nizki fižol, grah, danes proti večeru bom še mlado zelje, kolerabice, zeleno, por in sadike solate. Imam tudi luštrek, drobnjak in eno posebno zeleno. Ko bo čas bom posadila še paradižnik, papriko, kumare, feferone, bučke, dišavnice, meliso, meto, kakšno rožo... 

Polžev je zaenkrat malo, saj nimajo kaj jesti, sem pa jih danes odkrila v kompostu od odpadne trave. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

6. maj 2014 15:23

Tatjana, v reviji sem prebrala, da ribez približno 4 tedne po cvetenju odvrže del nastavljenih plodov zaradi nezadostne oprašitve cvetov v vlažnem in hladnem spomladanskem vremenu ali prešibko obrezovanje. Temu se reče ponikanje. Nevarnost naj bi bila manjša, če se grme močno zredči. Mogoče je to to, kar se dogaja pri vas.

Lp,

Uly

TATJANA KRAJNC  

član od: 7.7.2004

sporočila: 65

7. maj 2014 8:46

Tulipanka in Uly, hvala za odgovore, kar se tiče gnojenja ga ma sigurno dovolj, ga bom pa letos jeseni še bolj obrezala kot do sedaj. Res je mogoče to problem, ker je drugače lep, zdrav, brez uši in česa podobnega, na vreme pa tako nimam vpliva......

 

lp, Tatjana



Sporočilo je spremenil(a) TATJANA KRAJNC dne 07. 2014 08:47

topsi  

član od: 3.6.2009

sporočila: 110

7. maj 2014 11:31

Mi gremo nad polže z lončki in pivom. Sicer mož malo stoka ko zlivam pivo v lončke in to za polže ne za njega ;) ampak do sedaj vedno odličen rezultat. Pred blokom smo jih imeli na travi 3 leta ogromno, tako da čez čas smo hodili po njih saj so splezali tudi na stopnice. Pa sem začela nastavljat lončke in v 3 urah se jih je toliko napilo, da sem morala menjat lončke(od 0,5 kg skute), pa notri nisem nikoli vlila več kot 2 dcl piva - že vedo kaj je dobro. Letos imamo svoj vrtiček, in tudi tu jih uspešno lovimo. Sadike so pustili pri miru, na pivo so pa z veseljem šli.

 

Lp,

 
topsi

Sporočilo je spremenil(a) topsi dne 07. 2014 11:47

TATJANA KRAJNC  

član od: 7.7.2004

sporočila: 65

7. maj 2014 13:52

Tole s pivom morem pa tud jest nujno probat, poklic pobiralke mi že preseda....

lp, Tatjana

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

7. maj 2014 17:22

Ali moram nizki fižol in grah posajen ta teden pokriti s kopreno?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

7. maj 2014 20:24

Nisem pokrila???,  saj je bolje da se zemlja malo namoči.. .Danes sem posadila rdeče zelje, stebelno zeleno, še šetraj, pa radič in ledenko. Pa koriander, meto- dveh barv, meliso, eno trajnico modre barve.

Moj 100 m2 je že precej poln. Sem vesela današnjega dežja. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti