Moj vrt

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

30. apr 2014 16:21

rimljanka je napisal/a:

f0rk je napisal/a:

Pri nas pa imamo trenutno drug problem: sadike paprike in paradižnika smo letos posadili v šotne lončke in čez vikend se je na njih in na zemlji začela pojavljati plesen-taka kot rahla vata. Če sedaj presadim sadike v novo zemljo, jih mogoče še rešim? Ker dvomim, da je to običajen pojav. Ne krivim sicer šotnih lončkov, najbrž je krivo več dejavnikov. Za odgovore in možne rešitve se vam že vnaprej zahvaljujem!

Pa so zelo verjetno le krivi šotni lončki. Takoj presadi paradižnike v novo prst, pa dobro jim privošči in v navadne lončke, lahko akr 3 dl ali 5 dl za piknik, le spodaj jim naredi luknjico ali dve, pa ne pretiravaj z zalivanjem. paradižnike in paprike posadi kak cm pod klične liste, bodo naredili veliko stranskih korenin.



rimljanka

 

Hvala tebi in Trixi za nasvet. Rastlinice so zaenkrat uspešno presajene, upam, da brez večje škode tudi v prihodnje.

Pri nas zaenkrat težav s polži nimamo, imajo pa na drugem koncu vasi te rdeče. Po soljenju naj bi bilo nekaj časa boljše.

f0rk

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

30. apr 2014 20:20

Tudi pikiranje v rolce od wc papirja in papirnatih brisač nimam dobrih izkušenj, ker se pojavi plesen.

Lp!

slivovi cmoki

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

3. maj 2014 12:20

 

Mene pa zanima, če se kdo spomni kako se imenuje nizki fižol za zrnje, ki zraste v višino 60-70 cm, zrnje je bele barve z rdečimi črtami, nekoč so ga sejali med koruzo.  Če ima kdo, oz. pozna koga, ki ima ta fižol, da mi naj to prrosim sporoči.

Vsem vrtičkarjem pa želim uspešno leto.

Dočka

dočka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

3. maj 2014 17:31

Preiskala sem po internetu, pa ne najdem prave rešitve. Na češnji se vsako leto pojavi škodljivec, ki naluknja liste, letos pa sem opazila, da poje tudi drobne češnje. Mogoče zato ta češnja nima sadov. Obljubljeno ima, da bo pela žaga, če je letos ne rešimo. Škodljivec verjetno dela ponoči, ker ga jaz še nisem odkrila. Poškodovane liste sem odtrgala in požgala vsako leto, lukenj pa je vedno več. Spet prosim za pomoč.

Katrca11

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

3. maj 2014 19:02

Jaz sem kupila nizki fižol za zrnja -Etna  od Semenarne.Na sliki je belo rdeč, tako kot si opisala.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

3. maj 2014 19:47

 

Slivovi cmoki hvala za odgovor glede fižola. To je ta prava sorta.

Vse lepo 

dočka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

4. maj 2014 5:37

Slivovi cmoki, hvala! Bom poskusila zatreti škodljivca.

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti