Moj vrt

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

3. jan 2012 21:22

polar, jaz te sicer poznam iz sosednjega foruma, bi te pa vseeno vprašala - letos sem prvič delala te grede, gornja plast je sedaj listje oz. odkos trave. Naj to spomladi premešam, ali preprosto dodam nekaj zemlje, ali kar sadim v listje?

neika

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

4. jan 2012 8:14

rimljanka je napisal/a:

rag_doll, saj lahko spomladi pognojiš z Organikom ali podobnim briketiranim gnojem.



rimljanka

 

 

A pa je Organiko res organski a je predvsem umetni? A je to tisti, ki ful smrdi? :)

rag_doll

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

7. jan 2012 20:17

Evo, danes sem uspela svoj novi vrt prekopat. Ima veliko deževnikov, našla sem eno  biba kot bramor, le fuul dolga je bila in eno veliko ličinkO. Zemlja je bila relativno rahla, kljub posejani travi. Ker me je noč prehitela, nisem ne slikala, niti  malo potegnila z grabljami. 

 

 

 

p.s.: Polarbear hvala za zanimiv način vrtnarjenja, zaenkrat grem na klasičo obdelavo, ker moram maksimalno časa posvetiti generalni obnovi hiše, večina v lastni režiji.



http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Sporočilo je spremenil(a) kroki dne 07. 2012 20:18

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

11. jan 2012 14:56

Neika sejanje v tele grede res ni primerno,zato jaz raje sejem v posode in naredim sadike.

Ko potem presajam,malo odgrnem mulč,naredim luknjo,noter pest deževnikovega komposta in sadiko!

 

Kroki jaz sem ravno zaradi pomankanja časa začel z tem sistemom...

Odpade prekopavanje,pletje(grede morajo biti vedo mulčene z 15-20 cm slojem da zaduši plevel,zalivanja je tudi pol manj!

 

polarbear

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

11. jan 2012 17:44

Polarbear bom razmislila. Njabolj me veseli, da je lepa zemljica, ni smeti razen malenkosti (stop luč, vžigalnikov,   

najlonk, kosti vseh treh prestavnikov......).  Sam potem me je pa ...........močen ''muskelfiber'' ......sicer nisem lene sorte, a takšnega dela nisem vajena, beri fizičnega.

Evo še slikca

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

11. jan 2012 19:20

polarbear, kako narediš deževnikov kompost?

neika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

11. jan 2012 20:52

neika, polarbear ga ne dela, kompost delajo pač deževniki, pa še zdaleč ne le oni, tudi mnoge milijarde milijard manjših razkrojevalcev so na delu. Poglej v knjižico Miše Pušenjak, izdaja jih založba Kmečki glas, je vse napisano za naše razmere in doma vedno pri roki, kar je neprecenljivo.

In še odgovor rag_doll, ORGANIK je pač organsko gnojilo, torej ni pričakovati, da bi vseboval umetna gnojila, vsebuje pa seveda ustrezne kemijske snovi, ki so rastlinam nujna hranila. Nisem pa še slišala za gnoj, ki bi dišal. Saj ga ne trosiš v dnevni sobi, no.

rimljanka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

12. jan 2012 7:30

Kje se kupi ta Organik, kmetijske zadruge? Slišala sem tudi za Biogreno in verjetno obstajajo še druga bio gnojila. Katero je v bistvu najprimernejše?Pa cena, je podobna kot hlevski gnoj? Jaz plačam za "kubik" m3 25€?

Teka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

12. jan 2012 8:16

V čisto vsaki trgovini, ki ima gnojila, v večji in manjši embalaži, takega za splošno rabo in takega, ki je bolj ustrezen za gnojenje jagodičja,..... Cene so malo različn,e pač odvoisno, kje kupiš. Ker ga imam od lani, se mi ne sanja, kakšne so, a nič pretresljivega. Sploh, ker je eno prenašati vrečo oz. iz nje stresti v vedro kot pa premetavat kupe gnoja, sploh, če nimaš dovoza do vrta, ga nimaš kje skladiiščiti. In še ena, zame izjemno pomembna reč, ne pri našaša semen plevelov na vrt (jih je že na vru dovolj, pa še po zraku kaj prileti).

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti