Moj vrt

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

7. avg 2011 19:37

Polarbear , zelo lep , zdrav in čvrst . Še več takih .

A so lani pri tebi tudi postala črna stebla ?  ( pišeš ,da ga je vzela črna smrt )

Lp

manca51

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

7. avg 2011 20:34

Stebla,listi,plodovi..skratka vse!

Neverjetno kako na hitro ga je pobralo..ni mi ostalo drugega kot populiti komplet rastline in sežgati....

Za rastlinjak pa sem se odločil zato,ker je 30m stran soseda obirala paradižnik do oktobra....

polarbear

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

8. avg 2011 7:52

Sam mislim da je letos nekaj drugega. Povečini imajo vsi zdrav paradižnik pokrit ali nepokrit. Jaz ga vsako leto pokrivam, pa mi je več let zapored v začetku avgusta počrnil, letos pa je zdrav. Sem samo od ene osebe slišala, da ga ji je vzela črna plesen. Očitno je letina, ki paše paradižniku.

Teka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

8. avg 2011 8:29

Teka, malo počakaj, v naših koncih ni tako, je marsikje propadel, pokrit in nepokrit. In letošnje vreme nikakor ni pisano na kožo paradižnika. On je ljubitelj sonca, vročine, suhega zraka,...... No, upam, da k vam bolezen ne pride prehitro.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

8. avg 2011 9:23

Takole lep je bil videti paradižnik pred dopustom:

 

 

Včeraj smo zmetali vse ven- vse je bilo črno ! Ostal je edino češnjevec.

hedonist

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

8. avg 2011 9:30

Moj paradižnik je šel tudi rakom žvižgat, pa ognjič (rožice), tudi. Paradižnik ves črn, še pred petimi dnevi je bil tako lep, kot na hedonistovi sliki, ognjič pa siv, listi čisto plesnivi.

rosie

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

8. avg 2011 9:33

lučica je napisal/a:
Mehiški pehtran (Tagetes Lucida) Je zelišče podobno pehtranu, cveti rumeno, ima okus med pehtranom in janežem. Iz njega kuhamo čaj, ki je dober za pomirjanje želodčnih težav in pomaga pri zdravljenju mačka. Sem pa nekje brala, da so ga šamani uporabljali pri zdravljenju. Menda pri mešanju z konopljo ali tobakom povzroča iluzije (upam da sem si prav zapomnila). Sama ga še nisem sejala, tako ,da konkretnih izkušenj kako se obnese v rasti nimam na žalost

lučica

 

Danes sem ga malo porezala.Pa takoooo diši....

Raste pa vsaj meni bolj počasi.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

10. avg 2011 17:39

Dnevna bera z vrta velikega približno 10*5m zgleda približno takole

 

 

Letos imam res srečo z vremenom in škodljivci!!

 

polarbear

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. avg 2011 21:36

Čudovito tihožitje.

Dragi vrtičkarji, svetujte mi, kako naj shranim kumare v zamrzovalnik. Ali je še kakšen drug način kot naribane v vrečko? Imam namreč pridelek večji od porabe, pa je škoda pustiti, da zgnije. Že vnaprej hvala za ideje!

 

 

 

 

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

10. avg 2011 22:07

Ej, polarbear, tisti rumenozelen paradižnik - bi šlo prihodnje leto kakšno sadiko, če že letos ni šlo? Proooooosim!

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti