Moj vrt

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

25. jul 2011 21:07

Glede korenja, ki ne raste, verjetno je že preizkušeno več različnih proizvajalcev semen? Meni se tudi ni obneslo sejanje v vrsto, drugo lebom zmešala seme z zdrobom in bom posejala eno gredico v vrste ter drugo , kmm, ne v vrste

 

Solata se sedaj sadi poletna: endivja, radič...po sortah so meni priporčili Great Lakes, Ledenko ter Lollo biondo, imam pa tudi Gentile. Ponavadi ti an vsakem ovitku tudi piše do kdaj se lahko seje. jaz imam več flanc radiča, bom pa tudi še posejala. Me ima, da bi vzela eno gajbico s peskom in ga tudi dala v klet na siljenje rasti. Bom videla

terakota

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

26. jul 2011 11:55

Katjushka , ti  kar posadi te sadikice od jagod . Naj bodo dovolj močne in imajo nekaj koreninic , predenj jih odrežeš od matične rastline . Jaz delam tako vsako leto , vendar je najbolj primeren čas druga polovica avgusta .

Najbolje jih je posaditi po dežju , ko je zemlja dovolj namočena , sicer jih je treba na začetku kar redno zalivati

V hudi vročini oz . pripeki jih ne presajaj , v tem primeru je bolje , da jih posadiš v začetku septembra .

Veliko uspeha

Lp

manca51

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

26. jul 2011 14:40

manca51 je napisal/a:

Katjushka , ti  kar posadi te sadikice od jagod . Naj bodo dovolj močne in imajo nekaj koreninic , predenj jih odrežeš od matične rastline . Jaz delam tako vsako leto , vendar je najbolj primeren čas druga polovica avgusta .

Najbolje jih je posaditi po dežju , ko je zemlja dovolj namočena , sicer jih je treba na začetku kar redno zalivati

V hudi vročini oz . pripeki jih ne presajaj , v tem primeru je bolje , da jih posadiš v začetku septembra .

Veliko uspeha

Lp



manca51

 

manca51 in terakota, najlepša hvala za napotke ... 



katjushka

Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 26. 2011 14:41

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

30. jul 2011 21:25

No, pri nas je menda četrtič letos red delala toča, tokrat za grahovo zrno velika, a gosta...... Da o nalivu, ki je sledil, ne govorim. Smo že navajeni letos,....

Še enkrat bom naredila reklamo za sorto solate Canasta, ki za ene 100x (za moj okus) presega recimo Great Lakes, zlepa ne gre v cvet, meni tista, ki sem jo sejala na začetku aprila, zdaj počasi le prehaja v cvbet, no, tisti nekja, ki sem jim pustila. In je okusna, zelo okusna, nikoli ne naredi glav, rozeta ostane odprta in raste, če je ne poberemo, počasi v višino.

Sicer se pa zdaj dobi tudi endivija, ki ne dela glav, jo sejemo na gosto in režemo kot, recimo, tržaški solatnik, pa cel kup sort solat, ki ne gredo poleti v cvet.

rimljanka

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

30. jul 2011 23:03

Meni pa se zdi, da je sedaj ves ta dež prava katastrofa za vrt.

Listi bučk in kumar so splesneli, paprikine liste zvija, fižol je čisto čuden, solata gnije...

Pa saj vsako leto ne more vse rasti. Bo pa verjetno drugo leto bolje.

Kako pa je kaj pri vas na vrtovih?

 

Lep večer

Tanjika82

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

31. jul 2011 7:36

Rimljanka, ali je v tem času še primerno saditi Canasto. Letos jo imam tudi jaz. Posejala že marca, ne da bi vedela kaj, pa jo jemo še sedaj.

 

Se beremo!

Veronika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

31. jul 2011 8:19

Seveda, kar posej jo, če bo pregosta, bo najprej kot berivka, potem bodo posamezne solate zrasle v rozete. Kadar je kriza s solato, jaz tudi samo posamezne spodnje liste obtrgujem, ostala solata pa raste naprej. Znajti se je treba.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 31. 2011 08:20

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

31. jul 2011 18:21

Katere imate težave,da vam je toča uničila pridelek,poškropite letega z Agro -plasminom,to je pripravek iz alg in za biološko kmetovanje in vrtičkarstvo.Meni so se na ta način popravile bučke,ki so bile močno poškodovane in so rastle naprej,prav tako paprika.Rimljankam tebe pa bi vprašala za nasvet,letos sem posadila okro ,zrasla mi je samo 20-30 cm,več ne ,sedaj pa nastavlja cvetove.Kaj delam narobe,da ni zrasla višje?

antonija7

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

31. jul 2011 22:51

Antonija 7 , bi lahko rešila paradižnik s tem Agro - plasminom ? V nekaj teh deževnih dneh mi je začel zelo propadati , listje rumeni , stebla postajajo črna , pa tudi nekaj plodov je po vrhu spremenilo barvo , najbrž bodo prej zagnili kot pa dozoreli . Ima kaj karence ? Ga imajo v kmetijski zadrugi ?

Lp

manca51

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

31. jul 2011 23:55

antonija7 je napisal/a:

Rimljankam tebe pa bi vprašala za nasvet,letos sem posadila okro ,zrasla mi je samo 20-30 cm,več ne ,sedaj pa nastavlja cvetove.Kaj delam narobe,da ni zrasla višje?


antonija7

Saj, če dela cvetove, je OK. Bo še zrasla. V teh mrzlih 14 dneh ji ne more biti posebej udobno, je le rastlina toplejših krajev. Pusti jo pri miru, morda še malo pognoji in to je to.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti