Moj vrt

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

5. jun 2011 6:17

Vprašanje imam glede paradižnika.

Sadila sem ga na prosto in prejšnji teden kupila kopreno za zaščito paradižnika. Sedaj pa ne vem, kdaj moram to kopreno "zmontirati" na količke in paradižnike. Ali že sedaj, ali kasneje, ko bodo odcveteli (že cvetijo) in pokazali prve plodove.

 

Če ima katera od vrtičkaric kaj izkušenj s tem, bom vesela vsakega nasveta.

 

 

Veronika

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

5. jun 2011 7:01

VERONIKA,mislim, da čimprej.

Teka

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

5. jun 2011 7:14

Hvala, akcija bo ....................

 

Veronika

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. jun 2011 9:40

panga je napisal/a:

Tudi mi imamo v vrtu sovražnika -bramorje, in to cel bataljon. Glede na to, da sem velik zagovornik bio vrtnarjenja ga nočem pregnati s strupom. Na internetu sem zasledila , da prodaja firma Metrob iz Celja izdelek Nemastar, ki je na osnovi nematod. Naj bi bil neškodljiv drugim živalim in ljudem. Uničuje tudi strune, kapusne muhe in čebulno muho. Ali ima že kdo izkušnje s to zadevo?

Vesela bi bila vašega odgovora.

 



panga

Ne s stem izdelkom, z onim proti ušem pa.  Po učinkovitosti je nekoliko močnejši od ostalih blagih sredstev, ki jih lahko kupujemo brez FFS izkaznice, vendar šibkejši od bolj strupenih kemičnih pripravkov. Jaz bi poskusila. Dobro preberi še opis sredstva in varnostni list, kar vse lahko dobiš že na internetu.

Cila

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

5. jun 2011 9:55

Ojla, mene pa zanima, zakaj gre čebula v cvet??

 

Najlepša hvala za odgovor.

 

rrr

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

5. jun 2011 13:02

Kopirano iz članka na Klubu Gaia..

 

 Prednosti čebulčka so prav gotovo, da ga najlaže sadimo na primerno medvrstno razdaljo. V čebulčku je že nekaj hrane za mlade rastline, zato je običajno pridelek nekoliko višji, predvsem pa bolj izenačen. Tudi sušo bolje prenašajo rastline zrasle iz čebulčka. Je pa to triletni način pridelovanja, čebulček je dokaj drag, pa tudi s sortami smo dokaj omejeni. Še nekaj je težava pri čebulčku. Če ni bil pravilno skladiščen ali je na poti do trgovine predolgo trpel mraz, veliko rastlin požene v cvet.

Pri čebulčku velja, da je bolj kvaliteten manjši čebulček, do premera petindvajset milimetrov. Večji ima veliko večje možnosti, da bo zacvetel. Zato drobnega posadite deset centimetrov narazen, da boste pridelali debelejše čebule, debelejšega pa povsem blizu skupaj za zelo zgodnje puljenje mlade čebule.

 

Mogoče kaj pomaga Ribaracarak.....

polarbear

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

5. jun 2011 13:05

Polarbear, najlepša hvala

rrr

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

6. jun 2011 19:52

Eno, (najbrž butasto) vprašanje: se rukolo reže ali puli?

Hvala za odgovor(e)

rosie

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

7. jun 2011 6:22

berny, hvala. Po dolgih letih imam spet vrt, do sedaj sem rukolo kupovala v trgovini in mi ni bilo jasno. A potem, ko jo porežemo iz tega zraste nova, tako kot radič?

rosie

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

7. jun 2011 6:42

Odvisno, katero imaš. Prava rukola, Eruca sativa, je enoletnica, divja rukola, pravo ime je dvorednik, Diplotaxis muralis ali katera druga vrsta rodu Diplotaxis, pa je trajnica. Slednjo prodajajo v trgovinah. Se lepo obrašča, zgodaj spomladi požene in je do pozne jeseni užitna.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti