Kaj danes delamo?

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15364

14. jan 2013 14:28

rimljanka je napisal/a:

Trixi je napisal/a:

Danes pa vsi isto delamo- kidamo.

No, daleč od tega, da bi si vsi lahko privoščili odtati doma zaradi kidanja snega. Mnoge čaka kidanje po opravljenem delu na delovnem mestu.



rimljanka

 

Jaz sem trenutno doma, ker sem brez službe. Vendar sem vsa leta, da sem lahko sploh odpeljala avto vstala ob 5 h in dobro uro kidala. Se stuširala, uredila, se primerno vremenu oblekla,  vzela še par rezervnih čevljev, metlico, lopatico in na daljšo pot v službo. Pa je bil mnogokrat sneg moker in težak, kar danes ni. In nisem ostala doma. Jih je pa veliko zaradi ovir do službe ali pa prišlo z veliko zamudo.

Tudi moj mož se je danes lahko kar odpeljal. Ima pa sedaj vse lepo počiščeno. 

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 14. 2013 14:29

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15364

14. jan 2013 14:35

kvačkarica je napisal/a:

No pa poglejte, če bi imeli tudi poleti sneg, bi fitnes-centri manj zaslužili, če ravno ne od vseh. Ampak komu bi se pa dalo kidat v  tisti vročini? Ja, ja saj tudi jaz sem ga kidala, pa pri merah 157cm in 43kg, res ne rabim kake shujševalne telovadbe, pa tudi albanski fitnes-na sedežni mi ne hasne, torej.....

Kidam ga jaz,

kidaš ga ti,

kidamo ga mi vsi.

Sram naj te ni,

si kakšen si,

sneg mora pač s poti!

Lep popoldan!

 

 

 

kvačkarica

 

 

Tudi jaz semmpo postavi en približek tebi. Mi je hči danes rekla, da taki suhici lopata ne paše in je pomagala.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 

 

 

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 14. 2013 14:37

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

14. jan 2013 17:42

Še ena približno taka po postavi, kidal je pa oči

majaos

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

14. jan 2013 18:07

Tudi pri nas je danes aktualno kidanje, mami je kot nalašč imela danes frej dan, tako da smo vse 3 - jaz, mami in stara mama zagrabile za lopate in akcija. Manjkal pa seveda ni tudi naš muc, ki neskončno uživa v skakanju po snegu. Glede na to, kako močno trenutno pada, se nam pred spanjem verjetno obeta še ena runda fitnesa

NaturensGalleri

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. jan 2013 19:48

Tudi jaz sem ga kidala danes ampak ni bilo prehudo, 1 uro, samo se je tako na lopato prijemal, da sem jo morala kar naprej ob nekaj tolči čeprav imam tudi jaz okrog 157cm, bo pa do 43 kg treba skidati še ogromno ogromno snega bi res moral padati še poleti

JJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17812

14. jan 2013 20:05

Smo zadnjič tule vzeli lekcijo (dala jo je ribaracarak), da se lopata pospreja z zaščitnim sprejem za goreteks (oz. podobne materiale), pa se sneg ne prijema več. Preizkus bo možen spet v sredo, najkasneje v četrtek, ko obljubljajo 10 do 20 cm novega snega.

rimljanka

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

14. jan 2013 20:32

Jaz pa že tretje popoldne ležim, me je prehlad položil, dopoldne sem še aktivna (danes tudi v službi), popoldne pa postelja. No moji trije moški pa danes namesto fitnesa - lopata. Počistili so pred našo hišo, pa tudi hišo mojih strašev. Pri kidanju uporabljajo najrazličnejše doma izdelane pripomočke, takšno grebljo, s katero sneg potiskajo, pa še sama ne vem kako se ga lotijo. Nič se ne pritožujejo, so se ga zgleda razveselili. Jaz pa s svojimi  10 cm višjimi merami in kg, na kavču z robcem v roki oz. pod nosom. Še knjigo težko berem, ker jo moram vsake toliko odložiti in  iz nosu, oči.... Občutek imam, da mi iz vseh lukenj teče, iz katerih pa ne, tiste so pa zamašene .

Upam, da bo jutri že bolje in lep večer vam želim

sonce51

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

14. jan 2013 21:50

Jaz sem se danes bolj notri držala, sem spekla marmorni kolač. Popoldne sva šla s sinkom malo ven, da je prvič videl in občutil sneg.

mojezlato

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

15. jan 2013 8:57

rimljanka je napisal/a:

Smo zadnjič tule vzeli lekcijo (dala jo je ribaracarak), da se lopata pospreja z zaščitnim sprejem za goreteks (oz. podobne materiale), pa se sneg ne prijema več. Preizkus bo možen spet v sredo, najkasneje v četrtek, ko obljubljajo 10 do 20 cm novega snega.



rimljanka

 

Hvala, tega pa res nisem zasledila. Super nasvet!

Sonce51, prav nič ti ne zavidam. Grem raje kidat, kot pa da zbolim. Ampak... tak čas je, tudi jaz sem že nekaj prebolela v decembru, ampak zima je še dolga, tako da bom verjetno dobila še eno pošiljko  Upam, da te vsaj malo razvajajo 

Danes bom: pozajtrkovala, obesila perilo, skuhala, šla malo na sprehod, pregledala oglase za službo (in seveda primerno ukrepala), drugega kaj posebnega pa nimam v planu

 

JJ

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

15. jan 2013 10:37

Zjutraj pogovorna ura z sinovo razredničarko. Na srečo vse v najboljšem stanju, upam, da bo tudi v naprej tako. Kuhanje kosila, malo pospravljanja, ročne ustvarjalnosti.....Seveda brez iskanja službe po internetu, ne mine dan!

Mož pa me vara z traktorjem in plugom, cele dni in noči, dokler se ne sčisti sneg........Služba je služba, treba jo je cenit, dokler jo imaš! Spet so priprave za sredin fitnes-sneži!

Pa en lep zimski dan, vsem skupaj!

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti