Kaj danes delamo?

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

24. mar 2013 10:05

 Danes pa pripravljam kosilo ob vselitvi Prideta na obisk najina brata s partnericama in malim navihancem. Ravnokar končala s predpripravo. Potem dam samo še stvari v pekač in še nekaj kuhat preden pridejo. In potem se lahko gostija začne. Še prej pa bom malo posesala stavovanje in obrisala prah.

Proti večeru pa še voščit prijateljici ob roj.dnevu.

La_Rosa

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

24. mar 2013 12:12

MBrando je napisal/a:

Jeeee, vesel zate!!!
Tudi preostanek se bere super in je sila zanimiv, kar me prav navdušuje. Tudi sam bom danes oz. sem že sila aktiven. Prebiral sem že JUREKA, pa ZOLAJA, pogledal SHADOWS MAKER (Paul Newman), pojedel NAJ NAJ ZAJTRK, prebral časopis, sedaj pa počasi skuhat brokoli/cvetačo, da mi ne propade. Iz tega bom naredil gosto juho katera bo ali danes za večerjo ali pa jutri za kosilo. Če bo juri, bom dodal še pol hrenovke in solato s kislim zeljem ter fižolom, pa bo kosilo perajt :D
Danes pa vabljen na kosilo k prijatelju in njegovi ženi ob gledanju enega zgodovinskega filma (II.sv.vojna!!).
Potem pa domov, na kavč, čaj + knjiga in kakšen film...

Joj kako mi je to znano. Prijetno druženje, pijača, pol pa počasi v smeri politike, manjšin, segregacije in že smo tam. Zato pa jaz kar hitro utihnem, si dotočim rdečega in samo še poslušam ter previdno ovinkarim. Mi več ni do prepirov in razglabljanja...

P.S: Zaradi novih vremenskih razmer bo morda kosilo pri prijatelju odpadlo, pa bom kar doma papcal. Bom videl...



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 

Hvala! Vsaka lepa in vzpodbudna beseda je kot balzam za dušo

Je bilo še malo bolj primitivno... slavljenko je prijatelj od njenega fanta otipaval na neprimernem mestu  in je ratala totalna drama. Sem prav vesela, da ni prišlo še do pretepa  Ah, fantje, fantje

JJ

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. mar 2013 6:21

V akcijo za drago družino!!!
Sedaj grem kuhat SEGEDIN GOLAŽ, pol pa einkauf (akcije izkoristit. JAJČKA, POMARANČE...), LEKARNA (dali so mi eno škatlo zdravil premalo. JAOO), obisk in predaja lonca segedina, kosilo, knjižnica, film, knjiga....

AKCIJA!!
Obožujem takšne dneve!

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

28. mar 2013 7:55

Hja, maček je šel na smučanje s kolegi, miška pa doma čepi in čuva hišo :) Pravzaprav mi kar paše, da si kuham, kot se mi zdi, včeraj sem najprej pospravila kuhinjo še od prejšnjega dne, ko me cel dan ni bilo doma, uspela končno spucat vetrobransko steklo na notranji strani (ojej) in odstranit lansko vinjeto, pospravila eno žehto in si privoščila po en del Bones in Grey's Anatomy - ob šalci čaja in skodelici piškotov (sicer kupljenih, ampak sem našla ene ful fajne). Pa je bilo treba že se zrihtat in spat.

Danes nadaljujem s pospravljanjem, saj se zmeraj kaj najde, pa še kakšen del Tudorjev ali morda kak film. Predvčerajšnjim sem si po kar dolgem času kupila črni čaj z vanilijo, mislim, da bo danes pravi dan zanj  Joj, pa okna  Ne vem, kdaj jih bom. Priprave še trajajo  

rag_doll

Klarka  

član od: 8.9.2008

sporočila: 52

28. mar 2013 9:23

Mene danes čaka pospravljanje stanovanja pred prazniki, verjetno bom poleg tega spekla še ene piškote. Potem pa moram še malo študirat, naredit načrt za dve srečanji in... ker se je končno pokazal se skoraj spodobi, da ga grem pozdravit

Klarka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15363

29. mar 2013 11:33

Mož zaenkrat ostaja doma ima pa hudo vnetje srednjega ušesa( izgleda tako kot Pahor pred časom ves otečen). Upam, da bodo antibiotiki pomagalii, pa počitek.

Evo, moja potica že vzhaja, zdaj pa le še pospravim in skuham zelenjavno juho. Upam, da bo potica uspela, pečem jo ponovno po 20 letih....Sem se opogumila.... Do sedaj je šlo vse super, imela sem domačo moko, oj kako velika razlika napram kupljeni. Res sem zelo presenečena.

Na vejicah imam obešena jajčka, šunka je kupljena( peloz) in se nagibam, da je ne bi še malo pokuhala, ker je itak že obdelana. Jutri pobarvamo jajčka, v nedeljo pa bomo vsi, še ta mlad ob poznem zajtrku in dobrotah.

Vsem želim lepe in mirne praznike.

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

29. mar 2013 12:08

Ja, jutro se je začelo že kar zgodaj. Mož v službo, sin v šolo. Danes ni službe.....no je pa kar precej dela. Skuham domačo šunko, klobase. Bel kruh z rozinami je že pečen, potica je pa še v čakalni vrsti v hladilniku. Ker je post bo za kosilo prežganka in fižol z jabolčnim kompotom.Pa obvezno pospravljanje,čiščenje...., čeprav pravijo, da se na današnji dan tega naj ne bi. Jutri pa blagoslov velikonočnih jedil, pol pa v službo-gostinstvo ne pozna praznikov! Lepe, čeprav bele velikonočne praznike, polne miru in razumevanje, vam vsem skupaj zaželim!

kvačkarica

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

29. mar 2013 12:20

Danes nimam službe juhu. Zlikala in oprala dva stroja, preoblekla posteljnino. Na kuhinjsko polico moji lepi orhideji nasejala sosede: baziliko, petršilj, timijan in drobnjak. Imela sem celo čas dvakrat obiskat sosedo, enkrat na kavo, drugič poizkusit potico. Pomila sem tudi kuhinjo. Čaka me še sesanje in pomivanje. Počasi. Super dan.

Suzi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

29. mar 2013 16:52

Danes pa sem budna že od 4.10  nisem mogla zaspat in sem se ob 4.40 dokončno vdala. Dragi je šel v službo, jaz pa sem krasila poročna vabila. To delam počasi in z užitkom  potem sem malo brskala po forumu, pa za službo, pospravila eno in obesila drugo žehto, skuhala fižolovo juho, nato pa odšla k zobozdravniku. Tam sem seveda čakala pol ure, nato pa bila še v obdelavi nadaljnih 45 min. Ampak me ni nič bolelo s taščo sva šli še malo naokoli, potem pa v trgovino in domov. Doma sem skuhala še porovo juho zase, sledilo je kosilo in malo počitka, zdaj pa se bom odpravila na fitnes (čeprav se mi danes res ne ljubi ). V načrtu je še peka kopije vatikanskega kruha (kopija zato, ker ga bom pekla sama od začetka, brez osnove, ki jo dobiš) in raffaello kroglice - ampak ne vem če bom vse to naredila danes.

Tudi jaz vsem želim vesele praznike, tebi, Trixie pa, da se mož čimprej pozdravi

JJ

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15363

29. mar 2013 23:20

Janis Joplin kdaj pa bo poroka?  Mogoče si že omenila, pa sem prezrla. Vseeno potica je uspela, še jajčka sva z sinom barvala,  zdaj pa grem spat. Mož pa se mi ne zdi nič boljši....p

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti