Kaj danes delamo?

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

19. mar 2013 14:29

Mi se pa ne damo....virusom. Tamala prehlajena, srednja kašlja da bo pljuča ven vrgla, tavelika pa vnetje mehurja. Sam mami in oči lahk delata in nimata časa za bolezen...hvala bogu, da je tako. Skuhala ješprenj, pa not je padel večji kos suhega mesa. Dekline bodo naredile palačinke z nutelo in sladoledom, da proslavimo prihod sončka. Sicer je pa ponoči tako zelo grmelo, da so vse tri pritekle dol in dokler smo se ponovno razporedili za spanje in uspeli zaspat je bilo že skor jutro, grrr!! Sem kot pijana kokoška, pa mi hudič ni dal miru in sem kljub temu orkanskemu vetru šla ven mal brkljat okol vrtnic, pa na grmičevju sem odrezala poškodovane veje...Sonček je pa tako lepo grel...Mal pozneje  grem v srednjo šolo na govorilne...ehhh, nimam volje, sam kaj pa čem, slišim samo:mami, ti si svoje dala skoz, pusti me da živim po svoje! Ja, ja...na konc pa vedno vsi pridejo k mami jokat....Še naprej vam vsem želim lep dan in da bi se sonce obdržalo.

pultica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

19. mar 2013 15:10

rag_doll je napisal/a:

MBrando je napisal/a:

Rag_doll: FINO, FINO. Kateri koncerti so bili tako fejst obiskani?

 

Junija lani Snow Patrol (pokušina: http://www.youtube.com/watch?v=GemKqzILV4w)

Prejšnji vikend Mumford & Sons (pokušina: http://www.youtube.com/watch?v=rGKfrgqWcv0)

Jutri Jessie Ware (pokušina: http://www.youtube.com/watch?v=bMJkddvJ4L4)

Pa enkrat vmes še Neomi (http://www.youtube.com/watch?v=Dmxqic6IyAU)

 

Pomojem je to vse

 
rag_doll



Ja wunderscön, bravo . Prav z veseljem prebiram kam je koga zaneslo in kdo se kje in kako razvaja. 
Zato pa imam tale forum in vse tako rad. Ker je kot ena napeta knjiga polna preobratov 

Trixi je napisal/a:

Evo, ravnokar sem prišla domov vsa blatna in prepotena. Nabrala sem ogromno regrata, čistila ga bom doma. Sem sicer del poti prehodila čez gozd kjer se sinček nabral zvončke. Sonček je v zavetrju neverjetno topel, pravi balzam za dušo in telo. Če pomislim, kakšno vreme je bilo včeraj.

Evo zdaj pa še najdit idejo za kosilo....sem prav utrujena...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi



A ne da je lepo!!! Jaz sem moral v (kar je večini v breme in groza) bolnico in sem si prav veselo žvižgal na poti tja, kakor na poti nazaj. Neverjetno, kakšno moč ima ta naš sonček in VITAMIN D. NA ŠE MNOGO MNOGO LET, dragi moj sonček!!

Pultica: To pa je bila ODISEJADA. Skoraj kot STAREC IN MORJE. In da ne boš mislila, tudi mene je danes zjutraj klicala maman in omenila GRMENJE!!! Zgleda da na oni strani Pohorja že pomlad cveti. Jaz, veliki ljubitelj strel in grmenja, pa vas otožnih učk samo poslušam/berem . S katerega konca ste?
Pa tudi lep in pester dan je za vami...tako kot za Trixi.

Jaz pa že od jutra v pogonu. Čaj, domači piškoti, BEZNICA, zajtrk, časopis, pomivanje/pospravljanje, priprava kosila, nakup (1.del...sedaj sledi še drugi, jutri pa pol tretji in tako oblaufam vse trgovine/centre katere ponujajo kaj posebnega), bolnica (zelo pozitivno in veselo po pregledu in takšen tudi prišel domov. Zaenkrat nič hudega. ufff), kosilo, pomivanje, sedaj še malo KULINARIKO zagulim, nato pa hitro v knjižnico, lekarno po nove kemikalije (bo že tako, da kakor se števec prevaga na 3, se zadeve konkretno spremenijo , pa hitro domov pogleda drugi dvd GONE WITH THE WIND. Ni jih čez stare klasike...
Kaj pa jutri za zajtrk? Kakšne ideje?


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15363

19. mar 2013 18:30

MBrando, moj sin zadnje čase, ko je bolj bolan, kot zdrav najraje je koruzne kosmiče, jih prelije z medom, nato pa mleko.....če pa imam kaj svežih jagod ali borovnic pa jih doda. So pa zelo okusne tudi suhe brusnice....po moje bilo tudi tebi to všeč....

 

Evo, sedaj malo lenarim, saj sem nekaj regrata očistila za kosilo, prelila s toplim kisom in smo ga zmazali....Ostalega pa sem preprala, med časopis v hladilnik....

Mož pa čisti kuhinjo, danes je malo prej doma....

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. mar 2013 9:02

Trixi: Tudi takšen zajtrk je super. Sadje seveda zmaga. Ni dneva, da ga ne bi hrustal.
Hvala za odgovor.
Regrat, o ti moj regrat. Od same narave dan, za tiste kateri ga znajo spoštovat pa je nekaj naj naj kar se najde. A ni prelepo dejstvo, da je zastojn? Da je marsikaj v našem življenju zastojn, a ljudje so tako komot da tega ne vidijo. Zaslepljeni od kapitalizma, reklam, ponudbe in akcij.
Narava pa celo leto ponuja in v bistvu sploh ne rabimo dosti, kar bi kupovali. Določene osnove...
Če samo pomislim na jesen in koliko različnih zadev se najde in nabere FOR FREE. Večino sem čez celo leto preskrbljen. Samo zima je bolj TRGOVSKA....


Hja nič kaj, kot vsaki dan. Prošnje, razmišljanje kaj bom skuhal (za danes že splaniran obrok), predpriprave za vikend projekte (pecivo/keksi)...
Odgovorov tako ne dobim, razočaranje na vrhuncu.

Odhod v mesto. Moram vrnit časopis v čitalnico, pol še tam nekaj preberem/prepišem, nato sprehod do Evroparka da pogledam za ene knjige in čevlje. Pol p bo že čas za kuhanje in kosilo. Popoldne pa si izposodim kakšen film, pa na čaj k dobremu prijatelju. Zvečer pride mama na obisk, ker ima jutri zgo.krožek, bo prespala tukaj in ji bom zjutraj pripravil zajtrk. Moram razvajat....

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. mar 2013 13:28

MBrando je napisal/a:


Hja nič kaj, kot vsaki dan. Prošnje, razmišljanje kaj bom skuhal (za danes že splaniran obrok), predpriprave za vikend projekte (pecivo/keksi)...
Odgovorov tako ne dobim, razočaranje na vrhuncu.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 

Pri meni je isto. Komaj se še držim, res sem že skoraj obupala. Danes sem sicer bila na enem razgovoru, ampak me verjetno ne bodo vzeli za čistilko, ker mam narejen faks in se bojijo, da bom pobegnila... kar je logično... ampak mislim, da itak ne bi imela kam pobegnit... Težko je videt lepe plati življenja, zaradi katerih se splača vztrajati...

Torej, zjutraj sem že skuhala pol kosila, obesila perilo (kako se zdaj fino suši v tem vremenu), potem sem šla na razgovor. Zdaj bom počasi dokončala kosilo, popoldne pa grem na fitnes in kupit darilo za prijateljico, ki v soboto praznuje 30. let. Saj kaj veliko ji ne bom mogla kupit, ampak praznih rok pa tudi ne mislim priti. Zvečer bom dokončala vabila (če dobim potebni material v knjigarni), potem pa v posteljo.

JJ

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

21. mar 2013 15:20

Punce in fantje, držite se, držimo pesti za vas, da se vam kmalu nasmehne služba!  Si ne predstavljam, kako je, če si brez, verjamem pa, da ni fino in je hudo. Mami je pri 52. ostala brez službe lani, nesrečna sreča v nesreči je to, da mora na operacijo kolkov. Jo pa v tem času vsaj ne bo skrbelo, kaj bo, če jo bo služba čakala, ko se vrne, ker je seveda nima. Potem pa upamo na nove zmage ...

rag_doll

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15363

21. mar 2013 15:28

Danes sva šla z sinom na kliniko zaradi težav po pretresu možganov. Domov sva prišla utrujena, brez idej za kosilo.

Rešil naju bo oči in sicer bo prinesel iz kitajske restavracije. Je bil prvotni namen golaž pa sinu ne diši...

Zdaj lenariva na kavču in opazujeva sonček.

Glede moje službe pa nič ňovega....

MBrando, ne samo domač regrat, tudi gobice, bezeg, koprive, gozdni priboljški- gozdne jagode, borovnice , kostanj, vršički....so v izobilju. Le čas je treba imet....pa tudi voljo.  Vsekakor bom izkoristila lepe dneve za nabiranje regrata, ko bo cvetel pa imam namen narediti regratov med. 

Če pa dobim službo bo časa bolj malo...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

21. mar 2013 16:03

Trixi, ne skrbi, da ko boš imela službo, da bo kaj manj časa. Sedaj , ko je nimaš pač delaš vse bolj umirjeno, manj vihravo.....pol boš pa bolj brzinska in se bo tudi našel čas. Ko sem imela službo, sem dosti več ustvarjala! Ko sem pa bila brez nje, pa mi je že zjutraj minila volja do vsega.....najraje bi vse poslala nekam. Spet se vračam na stare tirnice, služba se je pojavila, doma obveznosti in vsako prosto minuto imam izpopolnjeno z svojim hobijem, izdelki se že nabirajo! Držim pesti za vse, ki nimate sreče v službi, ne obupat.....

kvačkarica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. mar 2013 6:41

Ahhh HVALA VSEM, to nam (iskalcem službe in tukaj prisotnim) RES veliko pomeni (a lahko govorim v imenu vseh a ne?). Toliko podpore, pozitivne karme in vzpodbude pa že dolgo ne. HVALA, HVALA 

Je včasih kar težko in sploh ko modrino neba prekriva sivina oblakov skoraj do streh hiš. Takrat je še posebej hudo.
Drugače pa je ko posije sonček, tale paket energije/lepote in neusahljiv vir pozitivizma. Včeraj me je pol rešil v popoldanskem času, saj sem se mu predajal s knjigo v roki v mestnem parku. Skoraj sem imel solzne oči, tako je bilo fajn uživat prvi/drugi pomladni dan. KONČNOOOOOOOO. Mimo so dnevi polni snega in grizenja mraza skozi vsako poro oblačil.
Z novo energijo izzivom naproti!!! 
HVALA ŠE ENKRAT ZA VSE

Sedaj pa pomijem, mami pripravim zajtrk (TETKA SKUTA, zelišča in zelenjava na enem kosu, TETKA SKUTA in DOMAČA BRESKOVA marmeljad na drugem), se uredim, mamo zapeljem na srečanje zgodovinarjev, pol pa iskat črno tablo za pisanje s kredo, pripravo kosila in popoldne na čaj do kolega. Včeraj je odpadlo, ker je delal. 
Pol pa kakšen film, večerja + knjiga (kokosova domača potica + čaj ali presni kakav z sojinim mlekom)...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15363

22. mar 2013 9:53

Sonček bo samo še danes, saj čez vikend spet prihaja sneg.

Midva z sinčkom greva danes na obisk k moji mami. Jaz sem sicer prehlajena, ampak na zraku in sončku bo bolje.Nekaj bom na hitro skuhala, saj je treba izkoristit tale lep dan, ki ponuja veliko pozitivne energije.

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti