Kaj danes delamo?

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

27. feb 2013 20:39

Jaz nazaj v službi, partner pa fasal moj virus in zdaj on leži in se mi smili. Kašljava pa oba kot dva kronika, mene še vedno ponoči muči, zoprno za znoret. Skuhala odličen segedin - prvič sploh, nekaj ga bo še za v skrinjo. Končujem eno popoldansko delo in sem že vsa zasedèna, ampak se tolažim s tem, da bo nekaj denarcev ekstra, ki bodo prišli spomladi zelo prav za škarpo. Povrhu vsega sem še zbluzila urnik za pilates in bom danes ostala brez, prav tako v petek, ampak takrat grem na eno predstavo stendapa, če le dobim karti, in bodo vsaj trebušne mišice malo delale.

rag_doll

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. feb 2013 20:58

tburgar je napisal/a:

nekaj časa je jemljem maco v prahu,

 

Oj, Trixi, a mi poveš prosim, kaj je to, ker prvič slišim, hvala.

tabu



Sporočilo je spremenil(a) tburgar dne 27. 2013 12:43

Sicer nisem trixi, ampak po moje, mačko posušiš, zmelješ in jo dobiš v prahu. Za kaj je pa dobra, pa ne vem.

lp

cervus

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

28. feb 2013 8:48

elaphus je napisal/a:

tburgar je napisal/a:

nekaj časa je jemljem maco v prahu,

 

Oj, Trixi, a mi poveš prosim, kaj je to, ker prvič slišim, hvala.

tabu



Sporočilo je spremenil(a) tburgar dne 27. 2013 12:43

Sicer nisem trixi, ampak po moje, mačko posušiš, zmelješ in jo dobiš v prahu. Za kaj je pa dobra, pa ne vem.

lp



cervus

 

lp

anibas

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

28. feb 2013 9:07

Maca je zelo OK zadeva predvsem za ženske težave. Morate pa vseeno malo spremljat svoje telo, ko začnete jemat. Zelo rada povzroča alergijo, ki se kaže kot bolečine v trebuhu. Drugače pa jedo maco domačini tako kot mi krompir

Drugače je pri nas že sončke, za  danes je bilo napovedano 14 stopinj. Mhm. Bom morala začet vlačit spomladanske cunje iz škatel. trenutno v miru pijem kafe, ko dojenček spi, ta večja pa je mama za en dan vzela k sebi (od kar smo se preselili na svoje, ju zelo pogreša, ker živi sama). Možek dela od doma, tako,da si moram nekaj omislit za kosilo. Sem mislila,da bo zadosti mineštra s klobaso zame. samo je problem, ker je samo ena klobasa [}:)]

emalisej

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. feb 2013 11:59

Pri nas pa še nobenega duha o sončku. Včeraj je tudi mene začel nekaj prehlad tipat, sem takoj čaj skuhala. Samo zaenkrat še ni nič pomagalo. Vseeno pa sem šla na fitnes, ker ni prehudo, samo malo smrkam zaenkrat (trkam). Danes moram opraviti tisto, kar sem včeraj odlašala - posesati, preoblekla bom posteljnino, skuhala, nanosila drva (ne iz gozda), potem pa se bom malo igrala z nečakoma, ki sta danes na obisku.

JJ

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. mar 2013 15:04

Danes ponovno en takšen perfekten dan za/pred mano.

Startal sem ob 3.00 z mojo UVERTURO; zeleni čaj + 2 piškota, ter knjižnimi projekti (trenutno v prebiranju treh knjig )
Nato je sledilo pripravljanje mojega VITAMINSKEGA zajtrka, kateri mi vzame 20min da ga pripravim, saj je treba za gurmansko uživanje delati nežno in počasi .
Zajtrk in prebiranje časopisja. 
Nato malo skakanja po internetu, nakar je sledilo zamesitev dveh različnih mas za kekseke. 
Tokratni VIKEND projekt se je imenoval: BREZ JAJC in NEOBIČAJNO. 
Naredil ČOKO/KOKOS/SOLNI CVET KUKIJE ter fiiine (bom rekel da kar baquetta velikost) CANTUCCINE.
Sledilo je pospravljanje, pomivanje in uživanje ob glasbi, ter ob razmišljanju kaj bo za kosilo.
Nato peš v par km oddaljen SPAR, kjer se nakupil nekaj zelenjave, se naužil sonca, klepetal z družino po telefonum, za očeta stikal po BIOTOPU ter našel ČRNO KUMINO (papi so rekli, da jih bo infarkt, ko sem povedal ceno).

Hitro domov, kjer sem lepo po vrsti in organizirano skuhal že zapisano (saj veste kje) kosilo. Res sem ponosen, kakšen lep vrstni red sem imel in kako organizirano je vse potekalo. Kmalu bom za vženit, čujte :D
Kuham,pečem,pomiva,zgodaj vstajam....

Po kosilu sprehod okoli mestnega parka, nato pa, priznam, kot moje simpatične stare gospe sosede ob svojih MEHIŠKIH nadaljevankah, ali pa naše none ob ESMERALDI oz. SANTA BARBARI, da jaz preživim čas med 14.00 ter 16.00 pred prižganim TVjem, ter ogledu moje že kar 20 let naj naj serije MACGYVER. Napeto je!
Vonjave ob vstopu v stanovanje pa so bile tako omamne, da se mi je kar mirno storilo in sem prav vesel, da tako rad pečem. Mešanje muscavado karamelnega sladkorja, pečenih banan, limonine lupinice ter vanilije....ahhh.
Se sedaj tako lepo diši. NEPRECENLJIVO.

Sedaj še enega MACGYVERA pogledam, pol pa gledat klasiko MOJE PESMI MOJE SANJE. 
Sledi večerja, knjiga in poročila.
Ostane samo še priprava kruheca za zajtrk, ter počasni odhod v svet sanj...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

3. mar 2013 17:24

Iz popolnega nereda v zvezi z začimbami po mojih kuhinjskih omarah in predalih sem skušala vzpostaviti malo reda: sortirat začimbe, jih zložit, zmetat stran kar je starega in neuprabnega (ker sproti mi je vsega žal vreči proč, po sistemu eh, morda še kdaj prav pride  ...), no po kakih štirih urah mi je uspelo, potem sem pa še shrambo sproti očistila ...

 

mamamia

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

3. mar 2013 19:49

Danes sem si vzela nekaj časa zase. Šla sem na krajši sprehod po naših hribih.

 

Muca že opreza (pa ne vem če za mano, ali pa za ptički)

 

Sneg se počasi poslavlja... V dolini ga že ni več.

Še en pogled v dolino...

Drevesa so si malo oddahnila od snega...

Narava se prebuja in počasi tudi naša vasica.

 

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. mar 2013 20:08

silva: Prelepo! Ni je čez naravo...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti