Kaj danes delamo?

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

1. jan 2013 12:30

jade je napisal/a:

Mamka Bršljanka je napisal/a:

že par dni uživamo na polno. tamala sta po cele dneve v piđami, risanke do onemoglosti (tom&jerry sta res zabavna), nezdrave hrane jima pustim malo več kot sicer, jst kuham, pečem kruh, mož je popolnoma neobrit, (no ja, če sem čist poštena, tudi moje noge že postajajo kosmate) ... sej poznate ta občutek. uživamo!



Mamka Bršljanka

 

 Da nisi ti prevzela moje identitete?



jade

 

sem vedla, da nisem edina!! tooooo

Mamka Bršljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. jan 2013 14:52

Naslov teme je: kaj danes delamo. Mojemu početju se težko reče delo, je premišljevanje o tem, a končno slečem pižamo in se oblečem, ali še kar ustrajam. Bom pa še mal razmislil.

ežoj

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

1. jan 2013 15:06

dajmo raje spremeniti naslov teme!

Mamka Bršljanka

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

1. jan 2013 18:17

Lenobno je danes; samo dete mi noče počivat  čeprav ga nosi že proti deželi sanj :)

mojezlato

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15364

1. jan 2013 19:40

Mi smo zjutraj obiskali sorodnike, še enkrat nazdravili....pojedli govejo juhico...nato se malo rekreirali.

Hrana iz kitajske je rešila moje navdušenje nad kuho, za nagrado dragemu sem pogrela sarme. Zdaj končno malo grejem kavč ....Tako živahnega dneva za prvi dan v letu že dolgo nisem imela....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

2. jan 2013 16:40

Pravkar sem ugotovila, da mojega sinka uspava klasična glasba; ali pa je to samo naključje :) Drugače pa čakamo obisk. Za kosilo pa sva "pospravila" mamino sarmo :)

Uživajte :)

mojezlato

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

2. jan 2013 17:25

Danes spet v službi- na žalost, vsaj en dan prekmalu,

zdaj pa malo pospravljam, pa verjetno bom bujto repo skuhala, da bo jutri hitrej kosilo.

tabu

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

2. jan 2013 17:34

Blagor tistim, ki še službo imate. Imate več skrbi manj, ker sem spet bila na lovu za službo.Kdaj pa nisem, pa spet slepi naboji. Po razočaranju, pa uteha v delanju rumovih kroglic iz 2,5 kg mase.

kvačkarica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. jan 2013 6:31

Kot je že marsikdo poudaril dejstvo, da kakor štartaš v novo leto, takšno bo pol celo leto. No, ena izmed mojih želja je bila tudi tale, da bo še naprej v meni tisti kulinarično/slaščičarski ogenj, kateri me je v lanskem letu navdušil in peljal čez marsikatero težavo.
Ekola, iz fenomenalne,stare GORENJA pečice sem včeraj potegnil dva nova deteta.
Začetna bera slastne peke:
1. OREHOVO/LEŠNIKOVI keksiči (rogljičke)
2. MAKOVO BISKVITNO TESTO z dodatkom kakava.

Majhne pozornosti za obiske ter moje sladkosnede tukaj na Tinju. Na podeželju se pečenja in čaranja še toliko bolj veselim. Domače mleko, skuta, mesek, zelenjava....same sestavine katere naredijo kuharsko/slaščičarske projekte še toliko BOLJŠE.

Kaj pa vi? Ste že kaj spekli letos? Kakšne sladice vam najbolj teknejo? In kakšen čaj vam najbolje sede zraven?




kvačkarica: Ni boljšega kot se zaposliti s takšnim slastnim opravilo, Vse drugo pozabiš in se posvetiš temu, kar bo veliki beri ljudi polepšalo kafico,klepet,druženje.
2,5kg....majkemi. To je komot šiht za cel dan. Takšna služba je fajn
Držim pesti in upam na najbolje!! Ti samo pozitivno dalje. Slej kot prej ti uspe!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15364

3. jan 2013 10:30

Jaz letos še nisem pekla nič sladkega. Je bilo v decembru toliko peke in ustvarjanja z kroglicami, da bo očiščevalna dieta in telovadba bolj koristna. Moja novoletna zaobljuba, da letos začnem tečt po mnogih letih...

Sem pa včeraj spekla kruh, za kosilo pa naredila iz krompirjevega testa jagodne, slivove in marelične cmoke.

Danes sem za zajtrk jedla ananas, zdaj bom likala in likala, potem grem en telovadni krog in kuhanje kosila.

Bo treba porabiti gobice, tudi kaka rižota bi bila fajn in velika skleda solate. 

MBrando, jaz zadnje čase pogosto kuham čaje iz domačih zelišč- melisa, meta, lipa z dodatkom akacijevega medu in limone. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti