Kaj danes delamo?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

20. okt 2008 17:04

Joj, Kuba...

Škoda, da nisem vedela prej. Mi v Havani nabavljamo cigare pri enih naših prijateljih, takšne, kot morajo biti, da pepel dolgo drži in se ne strese prehitro. Bi te k njim poslala, super familija so, čeprav bolj reveži (in jim zato po vseh, ki jih poznamo, denar pošiljamo na KUbo). Ampak ruma je dovolj in volje za salso tudi, za tiste, ki omagajo, imajo v stanovanju dovolj prostora tudi, da prenočijo (kot se je našim dvojnim prijateljem že zgodilo...).

 

Od cigar pa kupi cohibo 5 ali višji razred, so vredne svojega denarja. In četudi stane na Kubi škatla s 25 cigarami 100 dolarejv, vedi, da stane v free shopih enaka škatla od 350 do 500 evrov. Seveda če ti cigare sploh kaj pomenijo, v nasprotnem primeru je nakup nesmiseln. Pri ponudbi na cesti je pa lahko nakup vprašljiv - lahko kupiš čisto OK cigare, lahko ti pa prodajo presuhe in manj kvalitetne in potem to ni to.

 

In če greste skozi MAtanzas (med Havano in Varaderom), se ustavite obvezno: tam ti pino colado pripravljajo iz svežega ananasa, ki ga čistijo in sočijo pred tabo, rum ti sicer nalijejo oni, ampak so steklenice kar na šanku in si po želji dolivaš sam...

 

Mojito pa je povsod boljši (in bistveno cenejši) kot v La Bodeguiti, kjer jo je pil Hemingway (najprej je tu spil ta koktajl, naslednji, daiquiri, je bil malo dalje, pri El Floriditi). Pa njegovo hišo si pojdite pogledat, je bil mojster čistega užitka...

 

In ne čudi se, če bodo tvojemu spremljevalcu - seveda, če greš v paru - mlada dekleta ponujali kar v tvoji prisotnosti. To je tam običajno.

 

V glavnem pa uživaj v vsem, kar Kuba, in se čim manj zadržuj v hotelu ali sobi, ker je škoda vsake minute, ki je ne prebiješ na ulici in med ljudmi.

 

Pazi pa na dokumente in fotoaprat ter kamero, jih precej poznam, ki so ostali brez. Meni so verižico sredi belega dne strgali z vratu sredi Havane. Sem samo dva para podplatov videla, kako sta se izgubila v neki stranski ulici...Ampak dobro, to se dogaja povsod, moje navdušenje nad Kubo ni zavoljo tega niti malo manjše.

 

Mamamia

mamamia

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

20. okt 2008 18:24

Hvala vsem za dobre želje, pa tudi za opozorila. ja, mamamia, to da se dekleta ponujajo, četudi vidijo par, smo prvič doživeli v Dominikani, moj mož se že veseli tega in vem, da bo glavna tema pogovorov, ko se vrneva( v moški družbi) prav to. Ja, jasno da mu godi, če se mu taka lepa,mlada dekleta kar sama ponujajo. Ampak pravi, da plačal pa ne bi. No, takole malo za hec. Drugače pa, glede cigar: sem bivša kadilka in o kajenju sploh ne smem razmišljati. Sem si prepovedala. Razen, če nimate v mislih onih drugih in kajenja, ki spada zraven? rosie

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. okt 2008 18:52

rosie: srečno, fajn se imej in oglasi se kaj.

jade: nič ne kvačkam, par dni sem imel prekinjeno tel. linijo.

ežoj

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

20. okt 2008 19:04

Vi sanjate Kubo???Svaka čast,jaz sem ena izmed tistik, ki imajo paničen strah pred letenjem.Ga zdarvimo že odkar sine raste...Ko je bil mali sem se skoz zgovarjala,da mora še malo zrasti,zdaj ko je že skoraj odrasel(meni pa je zmanjkalo izgovorov...),pa bosta z možem krenila kar sama.....imam še čas da se premislim 8 mesecev... petardica

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

20. okt 2008 20:08

Petardica, saj jaz tudi nisem čisto ravnodušna na letalu, posebej ob vzletu in pristanku se počutim nelagodno.Sem pa imela do sedaj res srečo ( letim dva do trikrat na leto), da nisem nikoli doživela kakšne hujše turbulence, kaj šele kaj hujšega. Jaz sem si že od malih nog želela videti čim več sveta. In zdaj, v zelo zrelih letih si lahko te želje tudi uresničim, za potovanja pa sem navdušila tudi moža, ki je bil prej bolj zapečkar, pa tudi letala se je malo bal. Zdaj pa je njegov strah veliko manjši od mojega, pravzaprav ga sploh ni. rosie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

20. okt 2008 21:01

rosie, ne da so se dekleta sama ponujala, zvodniki so jih ponujali. Mi smo bili tam prvič v času, ko so oblasti začele malo strožje gledat na prostitucijo (imajo občasno taka obdobja) in seveda ni  bilo sumljivo, če je kak Kubanec govoril s parom (le da ta Kubanec žensk ni niti pogledal, kaj šele govoril z nami...).

 

Če si bivša kadilka, nič hudega glede cigar. Berem še precej iskrivosti v tvojem pisanju.

Mimogrede, če si bivša kadilka, kaj pa vodna pipa? Poznam nekaj bivših kadilcev, ki prav uživajo v tem obredu...

mamamia

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

20. okt 2008 21:13

Ja,ja, mamamia, kar prav bereš. Vodna pipa pa... sem se v Turčiji skoraj zadušila z njo, nikakor nisem doumela , kako je treba potegniti. Imam sliko, ko so me slikali v oblaku dima, prijatelji pa so se nakrohotali do solz, ko so me spraševali, kako da ne znam potegniti inn sem še vedno tarča, ko nanese beseda na kakšno pipo ali cigaro... rosie

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. okt 2008 21:52

Evo, jaz čistim, pospravljam, jutri pride Beti, verjetno se bo pri meni oglasila, pa ne gre, da nimam pospravljeno.

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

20. okt 2008 22:18

ežoj in jade, vidva sta tako cartik.....

ežoj, pa Betko pozdravi!

Ognjič

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. okt 2008 22:57

fax,kuhanje kosila,učenje,shopping,razočarane gospodinje,obisk prjatlce... vmes pa vsakič comp bannanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti