Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

13. dec 2008 12:14

Pa še beljakove vetrce. Komaj čakam, da se bo začela peka. Trenuto bom samo to nardila, ki če ne bo prezgodaj še za breskvice, ki jih bom delala naslednji vikend. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Brez problema lahko narediš piškotke za breskvice ,izdolbeš in daš v skrinjo.Pred uporabo samo nafilaš in dokončaš. lp goga

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. dec 2008 13:48

žigolino, žigolino, res si mi lušte naredila ( zelo lepo! ).

Še eno vprašanje: a lahko pečem več pekačev piškotov v ventilatorski pečici hkrati? Imam namreč nov štedilnik, pa ga še nisem vajen, do sedaj sem pekel le v " navadni " pečici, ventilatorske ( na tem štedilniku ) še nisem uporabljal. Kako že gre: ventilatorska pečica pa 10-20 stopinj nižja temperatura od navadne. Če se da še danes, sedaj še grem do trgovine nekaj kupit, potem se spravim na piškote.

ežoj

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. dec 2008 14:04

Jaz vedno pečem piškote na treh pladnjih hkrati. Na ventilatorski program. Super se spečejo. Pri moji pečici je tako, da moram zgornji pladen vzeti 1-2 minutri prej ven. In vedno pustim na isti temperaturi, kot piše v receptu.

Jade, stana, kaj če bi jutri zajadrale (na metlah) do ežoja. Pogledat nov štedilnik, ne zaradi drugega

MM

radohova14  

član od: 13.3.2008

sporočila: 19

13. dec 2008 14:16

Joj tako sem jezna. Sinoči sem delala razpokane piškote, ne prvič, ampak prvič niso bili za jesti. Vse sestavine sem delala po receptu, točno stehtala kot je navedeno v receptu, zakaj so tako trdi in zakaj niso razpokali mi ni jasno. Pekla sem jih pri 200 stopinjah, sumim, da jim je bilo prevroče. Mogoče od vas kdo ve, ker ste bolj izkušene. Hvala in lep pozdrav. radohova14

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

13. dec 2008 14:50

Nujno rabim en nasvet. Zmešala sem testo za Lešnikove cvetove iz revije Sladki prazniki (Naš dom lanske izdaje) in sem ugotovila, da noter ni ne jajc in ne pecilnega praška. Kaj mislite izkušene pekarice, je to OK. LP gianja

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

13. dec 2008 14:59

radohova14, meni zadnjič tudi niso razpokali. Mislim, da sem imela pregosto testo (verjetno premajhna jajca). Ker pa sem vseeno čakala, da bi le razpokali, sem jih pekla predolgo in so bili trdi. Zadnji pekač, ki se je pekel normalno dolgo pa sicer tudi ni razpokal, piškoti pa so bili mehki in okusni. Naslednji dan sem delala popravni izpit, testu pa sem dodala še en beljak, pa je bilo vse ok. Nena

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. dec 2008 15:27

gianja je napisal/a:
Nujno rabim en nasvet. Zmešala sem testo za Lešnikove cvetove iz revije Sladki prazniki (Naš dom lanske izdaje) in sem ugotovila, da noter ni ne jajc in ne pecilnega praška. Kaj mislite izkušene pekarice, je to OK. LP gianja
Seveda bo vse OK, kar korajžno na delo. Jaz sem ravno končala s peko esterhazyjevih piškotkov. Naredila sem čisto majcene smrečice. Na obliv bodo še kak dan počakale. Imam pa zamešano testo za linške oči iz baze, pa še moto piškoti so danes v programu. lp Vesna

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

13. dec 2008 16:25

Prav zavidam vam, kako pečete. Jaz sem prvo rundo že končala prejšnji teden, nadaljevati sem hotela te dni pa ne gre. Ležim, jem antibiotike, pijem čaj in razmišljam o boljših časih...Saj bo! londonska rezina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

13. dec 2008 16:52

morska medvedka je napisal/a:

Jaz vedno pečem piškote na treh pladnjih hkrati. Na ventilatorski program. Super se spečejo. Pri moji pečici je tako, da moram zgornji pladen vzeti 1-2 minutri prej ven. In vedno pustim na isti temperaturi, kot piše v receptu.

MM

Jaz pečem tudi tako. Se obnese. Imam pa aluminijaste pladnje, pa peki papir uporabljam. Alu pladnji so zakon!

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti