Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

10. dec 2008 18:32

Jaz sem jih že delala,kremo namaži,se potem strdi in posuši,jaz sem dala še marmelado.Nisem jih imela v hladilniku ampak v shrambi v kleti lp goga

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. dec 2008 18:41

Brigitao, jaz delam po temle receptu. Pred nedavnim je tole celo krožilo po netu, tako da sem recept samo prilepila. Rogljički so odlični. Sestavine za testo: 450 g moke 4 rumenjaki 30 g sladkorja 120 g stopljenega masla ali margarine 2 dl sladke smetane 1 vanilin sladkor sol za kvasec: 20 g kvasa pol žličke sladkorja 3 žlice toplega mleka 2 žlički moke Naredimo kvasni nastavek iz navedenih sestavin in pustimo vzhajati približno 15 minut. Medtem časom presejemo moko, naredimo jamico in vanjo damo ostale sestavine. Jaz testo delam z mešalnikom in ne ročno. Ko je kvas dovolj vzhajal, zamesimo gladko testo in ga na pomokani deski še malo obdelamo. Nato si pripravimo večji prtiček in ga namažemo z raztopljeno margarino ( približno tam kjer bo testo) ter nanj položimo testo, ga zavežemo v culico, privežemo in obesimo na kuhalnico in potopimo v večji lonec s hladno vodo. Ko testo priplava na vrh (včasih traja to tudi 2 uri), ga vzamemo iz vode, odvežemo prtič in damo na pomokano desko, kjer ga poljubno obdelamo. Naredimo lahko rogljičke, ki jih tudi poljubno nadevamo (z marmelado ali raznimi nadevi), lahko naredimo kitke, preste, hlebčke ali podobno. Oblikovano pecivo premažemo z razžvrkljanim jajcem in lahko tudi posujemo z mandeljnovimi lističi, grobim sladkorjem in podobno. Skratka lahko uporabimo svojo domišljijo ali pa porabimo ostanke od praznikov. Pri tem receptu ni potrebnega ponovnega vzhajanja, pač pa pecivo lahko takoj, ko smo ga premazali z jajcem damo v segreto pečico na 180 stopinj in pečemo približno 20 minut. To pecivo je izredno rahlo, kot bi bilo masleno testo in tudi priprava sama je zelo zanimiva, zato vam priporočam, da se ga lotite za ta vikend. lp Vesna

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

11. dec 2008 8:18

O kako ste vse pridne Imam pa eno vprašanje, rada bi kakšne ideje za "piškote" ki se po peki razrežejo kot na primer lešnikovi trikotniki, bicikli, orehov venec, to je pa tudi vse kar jih poznam Hvala za vse ideje

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. dec 2008 8:31

Razreže se recimo tudi čokoladna salama, potem kokosova salama-jajčka, figaro, toblerone, marcipanova rolada, rolada brez pečenja, rolada s kislo smetano, domači prijatelj, rezine iz brizganega testa, kardinalske rezine, v končni fazi tudi lubenice. Zaven paše tudi potratna potica. No, tole se sedaj spomnim na pamet. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

11. dec 2008 9:10

Krasna slikica! Sem že prekopirala recept. Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

11. dec 2008 9:49

Pa londonske  rezine. Mamamia

mamamia

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

11. dec 2008 10:46

Ali mi lahko kdo pomaga? Pred nekaj dnevi sem tu na kulinariki videl recept za izdelavo peciva v obliki pujskov. Pospremljen je bil s simpatično sliko množice pujskov na pladnju. Žena bi jih delala kot drobna darilca, ampak recept je skrivnostno izginil :) Enostavno ga ne najdem. Lep dan! Boris booris

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

11. dec 2008 10:48

Boris, mislim, da je te pujske delala Katka lopatka, tako da se obrni nanjo. http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Novoletni_pujs tole je pa še en recept, če si mislil tele. Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 11. dec 2008 10:49:56

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

11. dec 2008 11:07

Moycaa, hvala za link. Točno to sem iskal. LP Boris booris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti