Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

9. dec 2008 21:46

Bi tudi šlo...samo potem bodo še bolj kalorični Nena-morje

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

10. dec 2008 7:51

mamamia je napisal/a:

Simona84 je napisal/a:

Mamamia, kakšno je že natančno razmerje sestavin za sladkorni led? Da me ne bo spet shecal... kot me je že.

Lep dan in veliko se smejte

 

Osnovna mera je 125 g presejanega sladkorja v prahu za en beljak. Ampak potem vidiš, ko razmešaš, kako gosto je vse skupaj in po potrebi dodajaš ali sladkor ali nekaj kapljic tekočine. Ampak tekočino (limonin sok, pomarančni sok, voda, žganje, liker, vino ...) res dodajaš po kaplicah.

 

Mamamia

mamamia

 

Da ne bom imela zopet preveč packanja (do sedaj ga je bilo vedno veliko). Led je bil dovolj tekoč (sem ga ravno naredila), sedaj pa me zanima, kako dolgo naj piškote potem pustim sušiti (zanima me vsaj približno) in kje (na toplem, mrzlem).

Lep dan in veliko se smejte

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

10. dec 2008 9:08

Moycaa je napisal/a:
Ognjič & Nena - morje - sem delala speculaase po receptu, ki je na 2. strani foruma o speculaasih, vendar vidve pravita, da se je testo dalo lepo valjati, meni se je drobilo ko hudič (je bilo vredna truda in potrpljenja). Pa me zanima kako to? Res je, da sem testo pustila v hladilniku cca 4 ure, vendar tudi ko sem ga še enkrat pregnetla se je drobilo. Tako da sem izrezovala po 1 piškotek. Moycaa

Meni je  testo prišlo malo preveč suho, kar je najbrž odvisno tudi od moke, pa sem dodala poravnano jušno žlico kisle smetane in temeljito pregnetla. Kot sem že napisala, testo ni nič počivalo, čudovito se je valjalo in izrezovalo in letelo iz modelčkov (ki niso bili leseni modeli za te kekse ampak RF za navadne kekse).

 

Ognjič

tajka  

član od: 27.3.2007

sporočila: 89

10. dec 2008 9:33

*sandy*, meni so zelo dobri čokoladni huzarski krapki, ki pa jih včasih naredim brez kreme. http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Cokoladni_huza Rabiš 100g lešnikov, narediš jih lahko tudi iz mletih. tajka Sporočilo je spremenil(a) tajka dne 10. dec 2008 11:42:43

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

10. dec 2008 10:24

simona, piškote pustiš na čim bolj hladnem mestu, kakšno uro ali dve traja, da se preliv lepo posuši ins e potem ne packa oziroma ne lepi, ko jih shraniš.  Meni so se sicer tudi na sobni temperaturi v kuhinji dokaj hitro posušili.

 

Mamamia

mamamia

brigitao  

član od: 28.12.2006

sporočila: 21

10. dec 2008 11:20

Pozdravljeni! Mene pa zanima, če katera dela "NA VODI VZHAJANO PECIVO". V bazi pod tem naslovom ne najdem, če katera ve kako bi se to delalo lepo prosim za postopek. Hvala in lepo pozdravljeni. brigitao

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

10. dec 2008 11:47

No mamamia, poročam. Tudi meni so se že lepo posušili. Hvala za nasvete.

Lep dan in veliko se smejte

*sandy*  

član od: 23.3.2008

sporočila: 65

10. dec 2008 13:59

tajka je napisal/a:
*sandy*, meni so zelo dobri čokoladni huzarski krapki, ki pa jih včasih naredim brez kreme. http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Cokoladni_huza Rabiš 100g lešnikov, narediš jih lahko tudi iz mletih.
Tile so mi všeč in jih imam že dolgo v načrtu. Bom poskusila - hvala :) *sandy*

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

10. dec 2008 18:13

Prosim, če mi lahko katera hitro priskoči na pomoč.

Delam nebeške poljubčke, pa se mi zdi, da je bela krema kar malo preveč tekoča in se bojim, da ne bo vse fuč ko bom namazala. Kakšna mora biti, bolj kompaktna , ali se strdi naknadno ker je notri maslo in še to, ali jih shranjujete v hladilniku ????

Ker sem ravno v delu bi prosila če mi lahko kdo hitro pomaga.

za odgovor hvala.

lp

mizarka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti