Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. dec 2008 15:25

Mamamia a lahko še jaz pošljem naslov?

jade

*sandy*  

član od: 23.3.2008

sporočila: 65

2. dec 2008 15:32

Rabim enostaven recept, kjer bi lahko porabila čimveč rumenjakov. Kakšna ideja? *sandy*

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

2. dec 2008 15:41

Jaz pa danes za probo naredim ovsene piškote...... in z njimi odpiram sezono božične peke hihi

MissLady

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

2. dec 2008 16:01

Mamamia, če bodo težave spraviti v promet pridem na pomoč

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

2. dec 2008 16:03

jade je napisal/a:

Mamamia a lahko še jaz pošljem naslov?

jade

Jade, ti jih kar prinesem.

 

Carmen, veš da lahko prideš, tudui pečt pomagat...

 

Poslikam, ko kaj naredim, začnem ta konec tedna, mogoče kaj že danes,s em hitro v službi opravila.

 

Mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

2. dec 2008 16:05

*sandy* je napisal/a:
Rabim enostaven recept, kjer bi lahko porabila čimveč rumenjakov. Kakšna ideja? *sandy*

 

Piškoti (Dunajski srčki)PotrebujemoZa testo:300 g gladke moke, 100 g sladkorja v prahu, 200 g mrzlega masla, dva zavitka vanilijevega sladkorja, dva rumenjaka, ščep soli, , nastrgano limonino lupino. Zgnetemo testo n ga pustimo eno uro na hladnem. Razvaljamo ga in izrežemo srčke ter pečemo na 175 stopinjah 10 do 15 minut.Srčke zlepimo z marmelado n po želji okrasimo s čokolado.Praški piškoti375 g mehke moke in žličko pecilnega praška presejemo, v jamico damo 50 g sladkorja, 1 vanklin sladkor, tri rumenjake n naredimo kašo. Po njej položimo narezano hladno maslo - 250 g - in hitro ugnetemo testo. V hladilniku naj počiva vsaj eno uro. Testo potem razvaljamo in izrežemo piškote. Krasimo jih z maso iz stepenih beljakov n 200 g sladkorja v prahu in potresemo z mletimi mandlji in rozinami. Pečemo na 175 stopinj 10 do 15 minut.

 

Tole dvoje na brzino, porabiš pet rumenjakov.

Mamamia

mamamia

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

2. dec 2008 18:36

Mamamia, ali bi lahko prosim recept za vinske piškote? Saj si napisala, da se naredi piškotno testo, ampak če ni recepta sem bosa. Pri delanju testa za piškote ne znam improvizirati. Aja, katero vino pa dodaš? Mislim, sladko, suho, polsuho? Meni bi sedel traminec ali kerner. A je to po principu, malo v testo, malček več zame? Hvala! Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 02. dec 2008 18:39:01 Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 02. dec 2008 18:56:49

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. dec 2008 18:51

Punce, ali ste videle zadnji Dober tek? Meni se zelo dopade. lp Vesna

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

2. dec 2008 18:56

Praški piškoti - ali je mišljeno, da se premažejo in okrasijo in potem dajo pečti? Ali se najprej pečejo in potem krasijo? Hvala! Moycaa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. dec 2008 19:39

Sama ne vem za letos...plani so spet veliki...volje pa bolj malo. Sezono sem že otvorila z linško torto, psički... Od lani mi je ostalo v planu medeno testo - in sicer medene sanke in meden vrtiljak, morda še hišica. Za darila bodo preizkušene praline-čokolatini: riževo-čokoladne praline praline z jajčnim likerjem marcipanova rolada mandljevi hrustavčki tartufi Iz klasičnega programa-železnega repertoarja: Orehi Breskvice Jurčki Školjke z biserom Panji Ruske kape Toblerone Brčice Linški keksi Bogatašev cekin Prestice Mandljeve rožice Klobučki Od novih idej pa: Čokoladni kozarčki Črtasta rolada s kislo smetano Marelice v testu Vinska rolada Marshmallow mini muffini Biskvit s kavno kremo v oblatih za napolitanke Jaffa keksi Kardinalske rezine Trubice s čokoladnimi nadevi Za božič pa nam najboljša potratna potica in pa božično deblo. Nekaj imam v planu še poprtnjak in okraske iz slanega testa (recimo jaslice), samo še res ne vem. Najraje bi spokala cote in šla za en mesec nekam daleč, daleč stran. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti