Katera smetana je za kaj

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

29. mar 2008 13:09

Smetana za kuhanje se ne more stepsti z mikserjem, ima nižjo vsebnost maščob, vendar kar nekaj emulgatorjev (dodatkov), ki si jih lahko prebereš na embalaži. katjushka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

29. mar 2008 13:33

Ali res dodajate rastlinsko smetano Tuševo za slane jedi?A ni slatka,, mislim prav slatka kot da ima sladkor ,ko pa tista druga slatka je nekako -ne sladka in lahko gre v slane kot tudi v slatke jedi.Ne vem če sem razložno napisala,upam da boste razumele.LP. golubić

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. mar 2008 14:29

Za Tuševo smetano ne vem, mislim pa, da so rastlinske že sladkane (npr. Hulala), živalske pa ne. Meni rastlinske nekakp ne spadajo v slane jedi. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. mar 2008 15:10

Hm, ne me vlečt za jezik, prosim, ampak meni se zdi, da ima smetana za kuhanje manj maščobe (takole, okoli 20%), sladka smetana za stepanje pa več (cca 40%). Bolj je smetana mastna, lažje in hitreje se stepe.

LP

cervus

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. mar 2008 15:38

Jaz sem enkrat primerjala "sladko" in "za kuhanje", pa po embalaži (specifikaciji sestavin) nisem opazila razlike, tudi v vsebnosti maščob ne, tako da sem kupila kar navadno. To tudi uporabljam za kuhanje. Atina

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

29. mar 2008 17:16

Običajna sladka smetana ima 30-35% maščobe, smetana za kuhanje pa 20%. Tretja varianta je še smetana za kavo, katera ima samo 10% maščobe.

 

Rastlinske smetane ne uporabljam, ker se mi zdi bljak, takoj začutim njen okus v sladicah. Meni se kar na nebo v ustih lepi.

 

Včasih pri recept piše, kakšna smetana se uporabi, včasih pa ne. Če piše, da se da v kremno juho na krožniku  žlica smetane, potem dam kislo, ker zelo "popravi" okus jedi in je lepo vidna kepica v juhi. V omake pa sladko. Kdar se da kislo,naj jed ne vre več, ker se drugače sesiri.

Lijana

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. mar 2008 17:44

Potem pa ne razumem, zakaj je smetana za kuhanje dražja od navadne, če vsebuje manj maščobe??? Jaz bom še naprej uporabljala navadno. Atina

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

29. mar 2008 18:48

Smetana za kuhanje od Dukata vem, da vsebuje kar nekaj dodatkov, da je smetana bolj gosta, vsebnost maščob pa je res manjša, nekje cca 20%. Nimam nobene doma, da bi lahko bolj z sigurnostjo rekla. katjushka

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

29. mar 2008 21:22

LIJANA je napisal/a:

Običajna sladka smetana ima 30-35% maščobe, smetana za kuhanje pa 20%. Tretja varianta je še smetana za kavo, katera ima samo 10% maščobe.

 

Rastlinske smetane ne uporabljam, ker se mi zdi bljak, takoj začutim njen okus v sladicah. Meni se kar na nebo v ustih lepi.

 

Včasih pri recept piše, kakšna smetana se uporabi, včasih pa ne. Če piše, da se da v kremno juho na krožniku  žlica smetane, potem dam kislo, ker zelo "popravi" okus jedi in je lepo vidna kepica v juhi. V omake pa sladko. Kdar se da kislo,naj jed ne vre več, ker se drugače sesiri.

Lijana
Priporočam, da poskusih rastlinsko smetano od Pomurskih mlekarn, mešaj jo v razmerju 1:1 z alpsko ali pa katero drugo sladko smetano, boš presenečena nad okusom in kompaktnostjo kreme. Jaz nikakor ne prenesem Hulala in drugih variant rastlinske smetane, ta od Pomurskih mlekarn mi pa ustreza. lipa1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti