Čemaž, divji česen

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

8. maj 2011 20:02

Samo na kratko, zanima me če je še užiten, ko že cveti? Imam ga doma pod jablano.

buča

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. maj 2011 8:14

Ja, vsi pravijo, da je. Samo aroma ni več taka, kot je bila in listi so malce bolj zategli. Jedla sem že cvetočega, pa še vedno zemljo tlačim.

lp

cervus

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

9. maj 2011 22:59

Ne samo listi, tudi popki in cvetovi so užitni. Vedno jih potrosim po solati.

kobra 1

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

12. maj 2011 12:12

moj svak ga je nabral celi dve vrečki,ko je že cvetel,pravi da so dobri.Jaz jih še nisem probala,čeprav sem jih imela nasajene na vrtu dve leti in sem mislila naj se malo razrastejo,potem pa so kar izginili.

antonija7

foodonist  

član od: 14.4.2011

sporočila: 14

16. maj 2011 20:11

hmm..jst sm šou nabirat čemaž brez,da sm ga kadarkoli prej v živo videl,tko,da..aja pa sm še dans živ..haha..vse kar sm prej vidu je kako zgleda na sliki,je res,da sm predn sm ga najdu,ko sm ga iskal,vsako podobno rastlino zmečkal med prsti in ni bilo vonja po česnu pa ga nism vzel..ko sm pa naletu ,na njega ,sm ga pa lepo zmečkal in tega vonja ne morš zgrešit..hmm..kar se pa gob tiče,mi je pa še manj jasno,kako lahko od gobe umreš,pa sm isto,bil samouk..haha..itak pa je najbol pobirat jurčke,lisičke pa marele..vsaj jst sm to pobiram..te so itak najboljše,aja pa še karželjne isto,sam te so pa ful redki..tko,da teh mogoče najdem samo kake par kil na sezono..nejčica k bi tvoj fotr vedel,koliko stane kilo karželjnov,bi mu blo še dans žou..haha..lep pozdrav vsem..

foodonist

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. maj 2011 21:00

foodonist je napisal/a:

...vsaj jst sm to pobiram..te so itak najboljše,aja pa še karželjne isto,sam te so pa ful redki..tko,da teh mogoče najdem samo kake par kil na sezono..nejčica k bi tvoj fotr vedel,koliko stane kilo karželjnov,bi mu blo še dans žou..haha..lep pozdrav vsem..



foodonist

Karžji so zaščitene gobe in se jih ne sme pobirati. Tudi enega ne, kaj šele par kil.

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

16. maj 2011 21:20

foodonist je napisal/a:

,aja pa še karželjne isto,sam te so pa ful redki..tko,da teh mogoče najdem samo kake par kil na sezono..nejčica k bi tvoj fotr vedel,koliko stane kilo karželjnov,bi mu blo še dans žou..haha..lep pozdrav vsem..
foodonist

Z lepim se hvališ, karželj, žrdana, je zavarovana goba pri nas, torej je ne smeš nabirati. Vem, me je Nola prehitela, pa vseeno. Ne morem mimo, sem ogorčena, da se s tem povrh vsega še hvališ, pa še v taki spakedranščini. No, moje prepričanje je, da narava vse vrne, malo pomisli na to.

Takole vehementno nakladati o tem, kako se ne da zamenjati gob (in čemaža) --- to zmore le nekdo, ki naravo (pre)malo pozna,pa je do sedaj imel srečo. Do sedaj. 

rimljanka

foodonist  

član od: 14.4.2011

sporočila: 14

17. maj 2011 11:59

Hahaha..rimljanka,to ti misliš,da ne poznam,jst pa mislim,da jo,prekleto dobro poznam,in ja ne da se zamenjati,če si pazljiv na detajle,tako pri gobah,kot drugje,in prosim,da mi ne soliš pameti..spakedranščina?? pa kaj a ti misliš,da bom pisal pravilno slovenščino,samo tebi na dušo???nič se jst ne hvalim,sorry,če ga bom najdu ,ga bom pobral,kaj a ti misliš,da če gobo,ki je zaščitena pustiš,da jo ne pobereš,s tem kaj nardiš,ne,ne nrdiš..če jo ne bom jst pobral,jo bo pa kdo drug..in če bi vedela,kokr se delaš ,da veš,bi tudi vedela,da,če gobo pustiš ,da zgnije ,ne narediš,s tem nič boljšega kot ,če jo pobereš,torej ,prosim mi ne soli pameti o tem..sj tartufe se pri nas tudi ne sme lovit,pa se jih vseeno,naloovi velike količine,prou nasprotno,bo jih pobiraš več jih je..zakone pa itak vemo kdo pri nas sprejema..lep dan ti želim v tvojem ogorčenju nad mano..haha 

foodonist

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. maj 2011 12:03

Foodonist jaz sem zaprisežena Štajerka, pa se vseeno vsake tolko potrudim tam pa tam vejico naret (pa ne za vsako besedo), pa kaki stavek s piko ločit, v narečje mislim, da se še tukaj nihče ni "piknil". Pa malo bolj spoštljivega odnosa se vseeno pričakuje na tem forumu.

Začetnica

foodonist  

član od: 14.4.2011

sporočila: 14

17. maj 2011 13:25

Jst sm spoštljiv do vsakega, nevem kaj v mojem pisanju ni spoštljivo..v mojem je vse,v rimljankinem ogorčenju pa dosti tega ni..ah ja ,ne da se mi ubadat..lep pozdrav vsem posebej ogorčenim nad mano..

foodonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti