Balkonsko cvetje

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

2. apr 2013 15:49

Lani sem imela ta korita iz Hofra prvič in se mi ni zdelo, da bi bila plastika tanka ali da bi se lahko hitro zlomila.

Je pa res, da jih imam na senčni strani hiše in ne vem, kako se obnesejo na soncu.

Kakorkoli, komaj čakam, da se začne toplo vreme.

rosie

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

2. apr 2013 16:46

Korita s spremnikom za vodo sem imela dve sezoni... Letos se bom vrnila ponovno na tastare, ker z njimi nisem zadovoljna. Skratka, nisem vedela koliko vode je na dnu; zemlja je vseeno bila izsušena; ker imajo "dvojno dno" se mi zdijo plitka; pravtako plastika je res tanka.

 

Pozdravček!

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

2. apr 2013 17:53

Čudno, pri meni je pa bila zemlja vedno ravno prav vlažna, nikoli izsušena.

Koliko je vode v rezervi pa pomeriš s tistim merilcem, ki ga dobiš v kompletu s koritom.

rosie

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

2. apr 2013 18:13

Tako kot dragička...tudi jaz sem jih imela pred leti, pa sploh nisem bila zadovoljna, nasprotno,  jezna sem bila sama nase, da sem " nasedla".

Na našem koncu jih nima nihče( več). 

 

 

 

 

 

 

lp lučka

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 376

2. apr 2013 21:24

Korita z zalogovnikom za vodo imam, vendar so postavljena na ograjo oz. na okensko polico tam, kjer jih dež ne doseže. To pomeni, da količino vode sama reguliram in ne naravne razmere (dež). Rastline lepo uspevajo in edino v teh koritih sem jih uspela prezimiti. 

Na ograji, kjer so rože izpostavljene dežju, uporabljam korita brez zalogovnika za vodo. 

 

Noemi

kozamurnik

sporočila: 2311

3. apr 2013 6:10

Kupila sem dve, za na sončno stran. Posadila sem batato, ki je kar naprej žejna,  pa sem morala vseeno zalivati na tri dni.  Na  koncu  so pa še  popokala, ker je zemlje na račun vode manj in se je krompir razrasel.

Mislim, da so ta korita  primerna le za določeno vrsto cvetja in sploh ne opravičujejo visoke cene. Odsvetujem.

 

murnik

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. apr 2013 6:39

Imam tri na najbolj izpostavljeni sončni legi. Ko sem imela pestro in bogato zasaditev, je bilo kljub vsemu treba zalivati vsak dan, v vsako 80 cm korito vsaj po 3 litre vode. Še enkrat jih ne bi kupila. Čisto enak učinek bi dosegla, če bi kupila enako velika navadna plastična korita, dala spodaj večje kose razbite lončenine za drenažo in čeznje plast vrtne koprene, ki ne bi dopuščala izpiranje zemlje med lončenino, saj ima tudi veliko navadnih korit  odtok odvečne vode narejen kak centimeter nad dnom. Ne vem, kakšne rastline imate, ampak pri meni bi ob zalivanju na 3 dni v sončnih poletnih dnevih kazale prav ubog videz, tudi tiste na severni strani, pa čeprav med substrat zamešam vedno še pest agrogelovih zrnc.
Pri koritih z vodno rezervo naj ne bi bil problem, če so izpostavljena padavinam, saj ob prekomernem zalivanju voda izteka - preverjeno.

Cila

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

3. apr 2013 7:35

Korita z rožami bom imela na balkonu, a pod streho. Sonce je poznopopoldansko. Zamislila sem si, da bi posadila kombinacijo rdečih in rumenih gomoljnih begonij in teleskopske trave ob straneh. In verjetno bom ostala kar pri navadnih koritih. Tale Cilina ideja je odlična. Cila, kje se pa kupi ta agrogelova zrna? 

 

saša

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

3. apr 2013 8:02

Spagon, tvoja ideja se ti bo bogato obrestovala.Jaz imam takšno zasaditev že nekaj let,naj ti povem, da sem z njo zelo zadovoljna.Paziti moraš le, da ne boš preveč zalivala begonij, ker se rada pojavi gniloba korenin. Pa še nekaj, meni rumene bogonije niso tako bogato cvetele, kot rdeče in rozaste. V jeseni jih pa dam v klet z koriti vred, kjer prezimijo in počakajo na drugo sezono, le zalivam jih ne, nekje do marca....pol pa spet poženejo in so čudivite!

kvačkarica

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

3. apr 2013 8:23

Kvačkarica hvala za tvoj post, mi daješ pogum Kar se tiče rož sem začetnica, a imam veliko veselja z njimi. Do sedaj sem imela dvakrat na oknih surfinije, ki niso zahtevne in bile so čudovite, a sedaj bi poskusila še s čim drugim. Glede na lego balkona so se mi zdele begonije še najbolj primerne, pa tudi zelo lepe so. Upam da mi bo uspelo, tako kot sem si zamislila...čakam samo boljše, predvsem pa toplejše vreme.

saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti