Torta klovn

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

tema odprta - 29. jan 2008 14:35 | ogledi: 6.236 | odgovori: 15

Hčerka praznuje rojstni dan prav na Pust, pa me zanima, če imate kakšne ideje, kako bi naredila torto v obliki klovna?

Mijan

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jan 2008 15:16

A je njena želja, da bi bila torta v neki navezavi na klovna? Ker, če je, potem ti kar oblikuj v tej smeri. Če pa ni, bi pa jaz na tvojem mestu še enkrat premislila. Rojstni dan je osebni praznik, to, če se istočasno slučajno dogaja pustovanje, je pa zgolj koincidenca. In tudi, če otrok izrecno ne želi torte s temo klovna - a ni malo dvoumno sporočilo (otrok je klovn, otrok spominja na klovna, moj otrok je en klovn....itd itd - potem bo pa čez dvajset let tole travmo razlagala na psihoterapevtski uri....)? Okej, sem sama malo obremenjena: pri kakih 10 letih sem slišala, kako je moja mama zame rekla, da sem bolj "okrogla" (kar je bilo takrat sicer objektivno res) - pa tega ne bi smela reči. Kakih 18 let kasneje sva imeli en kreg in je iz mene bruhnilo, kako me ni dovolj podpirala, ko je bil čas za to in sem seveda povedala tudi, da sem jo slišala, da je rekla, da sem okrogla in je potem bila scena tipo "ameriške resnične zgodbe" in jaz sem se jokala kake pol ure. Pa res pomaga- namreč jokanje. Jaz sem mami že zdavnaj oprostila. Ona si še ni. In zato ti ne privoščim, da ti hči v odrasli dobi naredi klovn-revisited-episode (ker boš ti rabila mnogo, mnogo časa, da jo boš predelala). In, ja, deklicam se vedno govori, da so lepe (tudi ko imajo kakšno kilo več, obupna očala in kovinski fiksni aparat za zobe)- in se jim ne sporoča, da so klovni. Ves čas se jim govori, da so lepe, ker je potem šansa, da v to začnejo verjeti in potem to tudi postanejo. In kaj za vraga je narobe z Barbie torto? Vendelina jr.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

29. jan 2008 15:25

nektarina je dala super slikce. Meni so zelo lepe. Včasih se mi zdi, da se preveč dramatizira okrog teh oblik tort.... Vsak motiv ima 2 plati. Tudi če abrahamu daš torto nago žensko, še ne pomeni da hočeš s tem povedat da je kurbir... Sedaj pa moram letet delat. Že zamujam.... Lp E.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jan 2008 16:19

Whatever. Torte klovni se drugače delajo v primeru, če se na otroški party povabi klovn - kar je zelo ameriško. Glede dramatiziranja: tule je strašno veliko zelo občutljivih reakcij odraslih ljudi na nekaj, pri čemer se drugemu niti obrv ne dvigne. In če je sprejemljivo, da so odrasli ljudje občutljivi, zakaj pa potem tako sprenevedanje na občutljivost otrok. Otroku svet je majhen in se mu podre mnogo hitreje kot odraslemu. Sama sem epizodo z "okroglim" dala predvsem za ilustracijo o tem, da neka zelo benigna pripomba lahko pusti posledice, ki jih potem kar nekaj časa predeluješ. Za razmislek - pa ne samo ob rojstnem dnevu, temveč tudi za druge situacije. Lahko torta klovn pusti take posledice, lahko jih ni. Ampak vsekakor bo vsaka mama zanesljivo nekajkrat bleklnila kakšno benignoneumnost in to se bo na njeni hčerki poznalo in dajte se no malo s tem dejstvom soočiti, in ne kar nekaj zamahovati z roko in označiti zadeve z "dramatiziranjem", a je tako težko? Jaz imam srečo, da do moji starši naredili relativno malo vzgojnih kiksov, ampak nekaj jih bilo. Ni pa treba nobenemu staršu si dodatno bonusa kiksov povečevati - meni tale klovn diši na kiks, ne morem pomagati. Vendelina jr.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. jan 2008 22:51

Ni na temo torte, ampak spomnila sem se podobnih prigod, kot opisuje Vendelina. Srednja šola, osemdeseta, kupovanje kavbojk v Trstu. Celo leto sem gulila ene Carrera kavbojke, ker sem pač našla dealen model zase, bile so ravno prav zguljene in nisem sploh hotela novih. Potem pa mi sošolka en dan reče, da je "najlepši" na šoli izjavil, da celo leto hodim v istih kavbojkah... To se mi je tako vtisinilo v spomin (sploh ni nujno, da je bilo res), da sem se odločila, da nikoli ne bom dva dni zaporedoma oblečena enako in sem vse sile usmerjala v nakupe cunj. To je trajalo kar nekaj časa, na srečo je z odraslostjo minilo, pozabila pa nisem :) Kolegici, ki je med drugim res zelo lepa ženska pa je v dobii odraščanja nek fant na ulici bleknil, da je še njen pes lepši od nje. Tudi doma so jo stalni primerjali s sestrično, ki je bila "Barbika" (ona je temna) in danes je punca kar zakompleksana, čeprav še zdaleč nima biti za kaj. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

30. jan 2008 8:27

Seveda je tudi odvisno, koliko je punčka stara. če je še majhna, ji bo klovn gotovo všeč. Moj mali vem, da ob klovnu še nebi pomislil na kakšne besede med vrsticami, ker še ne razume take simbolike (vsaj mislim tako). No, jaz njemu še vedno delam torte, ki si jih sam izbere. Za punčke pa so mi še vedno všeč torte v stilu vil, princesk, barbie in bratz punčk - za eno sem slišala, da se je punčka tresla in jokala od sreče, ko jo je mamica presenetila z barbie torto:) http://www.icingandthecake.co.uk/images/cake-chil-birth/fairyc http://www.easy-birthday-cakes.com/images/fai http://www.sweetcakes4u.com/Web%20Pictures/Web%20L%20-%20 http://www.sweetcakes4u.com/Web%20Pictures/Web%20L%20-%20 matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 30. jan 2008 08:28:16

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

30. jan 2008 12:02

Na temo kompleksov - tudi sama imam en spomin, nazaj iz pubertete, ko se je starejši brat hvalil z mano - češ da mu je sošolec rekel kako luštno sestro ima (sem bila prvič na tapravem plesu, osnovnošolka na gimnazijskem) in potem mamin komentar "no ja, da bi bila lepotica, ni, je pa simpatična... Še danes ne vesta, da sem ju takrat slišala. Ker vem ,da mama ni mislila nič slabega, ji prav zato, da se ne bi sekirala, nisem nikoli omenila... je pa ostalo nekje v podzavesti in ob branju Vendeline sem se takoj spomnila... In ko so otroci blizu, pazim, kaj čvekam, kolikor se da... ker ti naši čmrlji nimajo ušes ampak antence Sicer imamo mi tudi prihodnji teden rojstni dan, bom pekla kakšno pikapolonico ali pa metuljčka, mogoče veselo rožico, sonček... (aja, stari bomo pa 2 leti!) Irena

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jan 2008 12:22

Sonček, rožica, barbie, princeske...to so infoti za little ladies. Je treba enako veliko truda in ljubezni vložiti v pripravo kot za kak drug motiv, ampak eno je gotovo, ne moreš s sporočilom zgrešiti. Naj ima little lady čim dlje občutek, da je princesa. Ko bo zrasla, bo iz princese postala kraljica. Kot princesa bo malo nečimrna in razvajena, ampak se bo naučila postavljati zahteve in naučila se bo reči NE in ta sposobnost ji bo v kraljevski dobi ogromnokrat prišla prav (tudi tu je bilo že večkrat prebrano, da kdo v odrasli dobi ne zna reči NE in nihče ni zaradi tega posebej zadovoljen s sabo). Sicer je pa Slavenka Drakulić napisala, kako si je njena hči (Rujana Jaeger, tudi uveljavljena pisateljica, zdaj jih ima nekaj čez 30) za 20. rojstni dan zaželela punčko Barbie - in je levičarska mati Slavenka čisto zazijala od začudenja. In dobila hčerin odgovor, da ji manjka tista princeskina faza v življenju in da vse lepo in prav, ampak mami, zakaj mi nikoli nisi kupila punčke??? Vendelina jr.

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

30. jan 2008 20:41

Mijan, menim, da so "cirkuške" torte in "cirkuške" zabave, vsaj pri mlajših otrocih, pravi hit. Ne verjamem, da se s hčero nisi pogovarjala o rojstnem dnevu, ter menim, da jo vključuješ v priprave, tako, kot večina mamic. Kakršnekoli želje je treba upoštevati, Kot smo si različni odrasli, so si tudi otroci. Nekatere deklice pač ne izražajo nikakršne želje po gradovih in kočijah, ponavadi pa je želja po obliki torte odraz trenutne "faze" v kateri je otrok, ter s tem povezanih interesov. Če si kdo od otrok zaželi torto z motivom džungle, jaz pa jo naredim, menim, da ne prenašam sporočila, da je vzgojen kot opica. Spodaj ti pripenjam link z navodili za izdelavo torte klovna. Osebno bi spekla še eno torto in naredila še klobuk. http://thepartyworks.com/article.php/articles_id/1101/ unicorn

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

30. jan 2008 20:56

citat: In, ja, deklicam se vedno govori, da so lepe (tudi ko imajo kakšno kilo več, obupna očala in kovinski fiksni aparat za zobe)- in se jim ne sporoča, da so klovni. Ves čas se jim govori, da so lepe, ker je potem šansa, da v to začnejo verjeti in potem to tudi postanejo Bravo Vendelina! Sicer smo spet malo skrenili iz osnovne teme,ampak je resnično kar si napisala.Spet. In potem se čudijo vsi zakaj je toliko anoreksije pa bulimije pa... Kristina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti