Torta klovn

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

30. jan 2008 21:11

Vandelina jr., strašno ste vsevedi, moram priznati. Kar tako naprej. Jagoda Sporočilo je spremenil(a) Jerča dne 30. jan 2008 21:22:09

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. jan 2008 11:01

Vendy, kot si sama napisala, tudi otroci so različni! ko vse tole berem, sem prav hvaležna, da sem mela "malo drugačne" starše... Da so mi dovolili bit svoja... da mi je oče bral Rdečo kapico in mel svoje pomisleke o tem, ali je fer, da so volka tako kruto ubili, ko je bil ap revež samo lačen... Se mi zdi, da mi je dal ta način razmišljanja neko širino, da mi je zdaj lažje pogledat iz druge strani... Sama sem sovražila klovne skoraj tako zelo kot princeske... Skratka, nisem marala ne enih ne drugih! Klovni so bili dolgočasni in meni ne smešni, ker pač nisem padala na tak humor, princeske pa obpuno dolgočasne, itak da nesmešne in za nameček še popolnoma neaktivne... Da bi otroku dajala sporočilo, da mora bit samo lepa in bo že prišel kak princ in jo rešil iz česarkoli strašnega že, kamor jo je potisnilo življenje ali še pogosteje - lastni starši... Ne hvala;) Jaz bi bila užaljena z barbi torto... Imela sem dve barbiki, pa se nisem nikoli igrala z njima, na koncu sem ju dala enemu fantku, ki si jih je obupno želel... Zame princeska nikoli ni bila pozitiven lik - vsi vse naredijo zanjo, še rešijo jo in kakršnekoli zagate, ker sama nima pojma o ničemer;) Pa še dokaj nehvaležne in zamerljive so se mi zdele - snegulčica je tiste svoje palčke, ki so lepo skrbeli zanjo par let, lepo pustila tam v hosti... Pepelka je 100/h zamerila svojima sestrama, da sta si želeli istega tipa in da sta meli "horo legalis" malo kasneje... mah, ne vem, no, jaz tega ne bi glih hotela dajat svoji punčki za vzgled. Vsaj ne bi ji vsiljevala - če ji bojo všeč, ok, ampak da bi pa se za to prav trudila, to pa ne vem, če se mi zdi prav... Predvsem mi nikoli niso bili všeč neaktivni liki žrtev - joj, revica, kaj vse se ji je zgodilo, pa nima kaj, bošček ubogi! Potem se pa čudite, če punce tudi kasneje (v partnerstvu) igrajo take vloge! Moje punce so bile Pika nogavička, Ronja razbojniška hči, fantje pa Vinetu in podobni... Skratka liki, ki so vzeli življenje v svoje roke! In še zdaj sama tako delam, pa si upam trdit, da sem srečnejša kot večina ljudi... To so bile punce, ki si niso nikoli dovolile srat po glavi, trmaste, pogumne in niso imele vedno prav in so se znale opravičit, kadar niso imele ali so naredile neumnost. Ker ni bilo mišljeno, da so princeske, ki se znajo obnašat in ne delajo neumnosti - ne, delajo jih in potem znajo zadevo rešit... To se mi zdi precej boljši vzor... Kar se moje punčke tiče, se mi zdi seveda najlepša na svetu, ampak se mi ne zdi najpomembneje to, da bi ji to ves čas razlagala (čeprav ji sigurno to vsak dan povem;) pomembneje se mi zdi, da zna sprejet svoje napake, pa če je to okroglost, majhnost, tečnoba, zamujanje, karkoli pač, česar ne more tako na hitro spremenit in živet z njimi ne da bi se zato žrla... In to ji lahko pokažem tako, da sprejmem svoje, njene in lubijeve napake. To ne pomeni, da ne povem, če me nekaj moti, ampak da iz tega ne rata družinski prepir s 3 dnevi tihe maše;) Skratka: želim si, da bi moja punči vedela, da je lahko princeska, razbojnica, žonglerka, stilistka, lady ali tomboy in jo bom v vsakem primeru imela neskončno rada! Ni samo ena pot prava! Pustimo otrokom možnosti - tudi princeskanje je predispozicjoniranje in nimajo vse male punčke rade princesk! Isto je s klovni, seveda, ampak verjetno si je punči zaželela pustno zabavo, saj so otroci v gl . vključeni v priprave. Sama bi bila tarat najbolj srečna s kako torto - konjem, psom, 1001 noč, indijancem... Pač me je to zanimalo... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. jan 2008 11:08

Maš pa tudi model za torto klovna na Brnčičevi, če te pot zanese mimo, mogoče jih bojo zdaj še kje drugje prodajali. Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jan 2008 12:24

Veri, ti si pa pravljice zelo dobesedno ukapirala.... Sicer pa imajo pravljice vsaka svoj glavni motiv in potem tudi razrešitev. Rdeča kapica in Sneguljčica govorita o ljubosumnosti oziroma ogroženosti ene ženske od druge, Trnjulčica ima motiv odraščanja (tisti poljub, po katerem se vsi naenkrat zbudijo v bistvu pomeni, da je konec obdobja otroškosti in da v bistvu je Trnjulčica zdaj ženska, ergo tudi seksa in tisti poljub je bolj razdevičenje, samo tega Grimma nista dajala v pravljico), Pepelka govori o tem, da je lahko vsak lep in edinstven, če prepozna svojo magičnost (plus je v tej pravljici še fetiš na ženska stopala)...je pa meni z naskokom najboljša princesa na zrnu graha. In to zaradi tega, ker je nedvoumno povedala, kaj ji ni bilo všeč. Ni rekla, oh, saj je bilo vse v redu, hvala. Ni zamolčala neugodnosti, ni štela do desest, ni pometla pod preprogo (in grem stavit, da si večina odraslih žensk blazno želi imeti ravno TO karakteristiko) - punca je povedala svoje mnenje. Skratka, jaz navijam za princese z mnenjem. Če se princesa odloči, da bo malo klovna, je čisto okej. Ne bi je pa, dokler ni odločena o tem, da je princesa z mnenjem, begala z drugačnimi infoti. Hope you see the difference. In tudi, nikoli nisem rekla, da NE klovna, če si ga deklica želi. Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. jan 2008 13:18

Hm, samo v pravljici o princesi na zrnu graha naj bi bila ta njena lastnost napačna... Res pa je, da mi kot 5 letni deklici niso razlagali fetišev o stopalih;) Kasneje sem prebrala teorijo o pravljicah bratov Grimm, ki so bile vse prvoto za odrasle in Janko in Metka nista bila bratec in sestrica, ampak vse kaj drugega... Ampak sporočila otroci dojemajo tudi čisto direktno - ne samo simbolno... Meni ni všeč to, iz česar se norčujejo pri Shreku: "čakamo, da nas rešijo!":) Moje punce niso čakale, niti se jim ni mudilo odrast, uživale so v otroštvu, kar si želim tudi za svojo;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti