Kul slo pa kaj se dogaja?????

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. jan 2008 8:12

Po moje se je tudi slovnično kreganje precej zmanjšalo. Drugače se pa poskušam, ko me kaj moti, zmeniti po zasebni pošti oziroma se obrnem na zato pristojne osebe. Samo včasih pa tudi meni poči varovalka in napišem kakšno tudi na forum. Konec koncev sem samo človek. Loni Makaroni

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

16. jan 2008 8:15

Pa saj še ni tako hudo. Meni je še vedno "Kul". jankica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. jan 2008 8:18

Oh, ja...  Pa je prišlo, do pričakovanega...

 

Oblikujejo se KILKE... (bolj zabavno in smešno že ne more biti...).

 

Zadeva je sicer takšna, več ljudi, več mnenj, več zdrahe... Samo je treba imeti dober in lep vzgled, jaz pa ga tu na tej strani ne vidim. Z novo moderatorko je sigurno stran izgubila na kvaliteti. Zagovarja zadevo urednik, že prav... Že prav... Bomo pač sprejeli in stisnili zobe.

Rimljanka, tudi tebi kdaj manjka vaje v komuniciranju z ljudmi. (predvsem malce strpnosti in prijaznosti...). Pa saj si dovolj stara, boš že sama ugotovila, če boš želela pogledati lastno podobo v ogledalu kritičnosti. Pa tudi to, kako opravljiva si bi se dalo debatirati. In da trosiš neke podatke okrog, ki so zrasli na tvojem zelniku. Pa da zelooo rada malo drezneš, s čimer si se nekje sploh pohvalila. (Me ni bilo zdraven, ne morem zagotovo trditi).  Krona moderatorstva se ti je resnično zableščala in te dvignila nad višave... Ampak, kaj govorim o tem, to ni moj problem. Jaz sem tu samo opazovalec...

(sploh pa jaz moderatorja dojemam kot svetovalca, osebo, ki pomiri strasti, če je potrebno, sicer pa je nekje v ozadju, neopazna... Ker naša moderatorka je na dveh bregovih, na dveh straneh...).

 

Pa je ravno te dni nastala ena hecna stvar, sicer neomembe vredna. Povezana z moderatorki, bi lahko bil celo njen preizkus. Seveda je pogrnila.

 

(Veliko nas je, ki se dobivamo kje drugje, ki ne hodimo na klepetalnico, še na forum prav ne radi... )

 

Tu, na tej strani je nastal ELITIZEM, odvisno kdo si in s kom se družiš...

 

Pa Rimljanka, ne jemlji preveč osebno. S to funkcijo si pač izpostavljena, sicer bi bila jaz modro tiho. Kako nizko v zbadanju, pljuvanju in opravljanju se boš spustila tokrat, pa pač presodi sama... Ni pa lepo, ampak etično moralne norme ima vsak skrite sam v sebi. In te ga bogatijo...

 

lidka

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

16. jan 2008 8:22

Teka, popolnoma se strinjam s tabo! Pa lep dan vsem! galja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

16. jan 2008 8:30

hm, mislim, da je stvar bolj v tem, da je sedaj več obiska, da se odpirajo delikatne teme in da so res morda časi ( in mi z njimi) bolj napeti. Glede na to, da sem nekega daljnega dneva jaz Jerneju predlagala, da bi odprli tudi nekulinarične teme (pa verjetno še kdo drug, da ne bo zamere) bi sedaj dala v razmislek, da sicer ostanejo, ker je vendarle v tem veliko koristnega, da pa se nekako loči od kulinaričnega foruma, ker včasih tako prevladajo čisto nekulinarične teme, recimo npr. glivice na nogah v naslednji vrstici pa priprava npr. pire krompirja. Jaz bi dala v dva okvirčka, dva foruma in povdarila kulinarični forum. Seveda je to spet dodatno delo. No v razmislek. Vsem pa želim veliko strpnosti in razumevanja ter predvsem sprejemanja nasprotnih mnenj. saj nihče nikogar ne sili, da ga sprejme, ampak razmisliti pa velja. Če plavamo z isto jato, je sicer lepo, ampak nič novega se ne moremo naučiti. In da nas vsi hvalijo, je lepo slišati, ampak ni priložnosti za osebno rast. In vedno, kar nas najbolj moti pri drugemu, so naše lastne slabosti, pa če še tako težko priznamo!

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. jan 2008 8:36

rimljanka je napisal/a:

(za ponazoritev: 15. januarja 2004 je števec zabeležil 3138 obiskovalcev, od tega 1526 različnih, včeraj je bilo pa takole: 14472 obiskovalcev, 6954 različnih). To marsikaj pove, kajne?

[rumenimak] rimljanka
Marsikaj, tudi to, da je internet medij, ki se je v zadnjih letih razvil s svetlobno hitrostjo, kar pomeni, da ga zaradi večjega znanja in urejenega dostopa uporablja več ljudi kot v letu 2004. (tudi jaz, prej ko sem dostopala preko telefona, sem ga uporabljala le za iskanje gradiva za šolo). Mislim, da večina je od teh 6954 ljudi večina obiskala stran zaradi receptov in ne foruma, tudi teka ne trdi, da jo ne obiskujejo, le da se ne javljajo na forum. Kljub vsemu pa je ta podatek dober odgovor na tekino "vprašanje": med 6954 ljudmi se najde več takih, ki ti dvignejo pritisk, kot med 1526-imi. matilda

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. jan 2008 8:59

Se mi zdi, da imam eno kmečko logiko, ki pa se kar obnese (vsaj zame): grem na forume, ki me zanimajo, napišem odgovor, za katerega menim, da je v skladu z vprašanjem, zdi se mi normalno, da nimam vedno enakega mnenja kot tisti, ki je postavil vprašanje, če se mi kaka stvar zdi preveč visoka za mojo pamet, jo pač pustim pri miru, tud jaz kdaj postavljam vprašanja na forumu, dobim pač različne odgovore, nekateri me dregnejo, drugi razbesnijo, tretji razžalostijo, četrti razveselijo, toda, hej, nikoli in nikdar mi ni nihče rekel, da MORAM gostovati na kulinariki. če se mi bo kdaj priskutila do te mere, da je ne bom mogla več prebavljat, je pač ne bom več obiskovala. Je pa res, da se tukaj srečujemo najrazličnejši ljudje - tako kot v življenju - več se družiš pač s stistimi, ki imajo podobne poglede na svet. Spreminjat ljudi in jim govorit, kakšni naj bodo - hja, samo Bogu se je posrečilo, da je ustvaril človeka po svoji podobi (hmm, le kako, da smo potem tako različni? )

LP

P.s. Aja, kar se tiče lepega pravilnega slovenskega jezika - zanj bom pa vedno nabrusila jezik in prav nič me ne moti, če se tule krešejo mnenja o tem, kako je pravilno kaj napisano.

P.p.s. Ja, vem, slavisti bi se zgražali nad mojim zgornjim dopisom, ker je stavek, dolg kot klobasa - hehehe, znam pa pisat tudi krajše povedi.

cervus

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

16. jan 2008 9:09

hoj! modrec pravi : če se bojiš odgovorov, ne postavljaj vprašanj! logično, da na "delikatna" vprašanja niso vsi odgovori všečni. vendar nam malce adrenalina ne škodi; to, da vidiš, da nimajo vsi enakega mnenja kot ti, je neke vrste vaja v strpnosti. zato zagovarjam "živahne" forume, kar pa ne pomeni žaljenja. GOSPAKATJA

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

16. jan 2008 9:18

Meni osebno tudi niso všeč brezvezne pripombe Rimljanke. leni1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti