Prošnje za pomoč pri iskanju v forumih

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

15. jun 2008 1:57

Oprostite, če je že kje potekala debata, mi prosim pomagajte, rabim besedilo čestitke, voščila za poroko- npr. preko radia ali pisno, ima kdo kako sestavljeno besedilo, bi lepo prosila. Hvala v naprej Lp jaša

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

15. jun 2008 10:48

Iskrena hvala anamarija1, zelo si mi pomagala in me rešila iz zadrege. Hvala. Lp jaša

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

18. jun 2008 13:55

Rada bi dobila recept za čokoladno slaico, ki sem jo v hotelu v Budvi jedla pod imenom "Vulkan". To je čokoladni biskvit, v obliki visoke piramide z odsekanim vrhom, notri pa je še tekoča čokolada. Vse je bilo okrašeno s smetano. Spomnim se, da je bilo enkrat na forumu debata o sladici, ki je notri tekoča in sem si želela shraniti. Ker pa tega nisem naredila takoj, kasneje nisem več našla. Zdaj pa, ko sem to sladico poskusila, pa bi jo res rada tudi sama naredila. Hvala vnaprej za trud in naj vam bo dan sončen. akim

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

20. jun 2008 21:31

Pravkar sem jedla slaščice, ena je bila kot madžarice vendar z manj sloji, druga pa ji je bila zelo podobna le da je bila s svetlo kremo testo pa mi je delovalo bolj kot od rolade, krema pa mislim, da je bila vanilija z veliko limone, ali bi bilo kateri znano???

lp

sladkajmo se

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

20. jun 2008 22:11

Poglej pod bela pita ali limonina pita

lp Saša

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

21. jun 2008 19:11

Bom vprašala kar tukaj, ker nimam modelčkov za šape , imam pa neke modelčke kot košarice, ali bi bilo ok, pa še koliko je potrebno modelčke namazati, da bi šlo lepo ven???

ter , ker imam kar nekaj svinjske masti, pa nisem vedela kaj bi z njo, sem našla recept za vanilice in me zanima ali so ti piškoti obstojni v kovinski škatli, ali so takoj za pojest.

 

hvala za odgovore.

hvala tudi tebi Basti, mislim da je to to.

lp

sladkajmo se

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

25. jun 2008 22:45

Ali mi lahko katera odgovori, lepo prosim

Pa še to vas bi vprašala, ali piškote, ki jih delate z mesoreznico narežete preden date peč ali potem?

 

hvala lp

sladkajmo se

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

25. jun 2008 23:54

Na prvi 2 vprašanji ti ne znam odgovoriti. Delam samo medvedove šape, šap pa še nisem delala .

Pri zadnjem vprašanju pa verjetno misliš na "mašino" za mletje mesa in ne na mesoreznico

Če je tako, potem ti lahko povem, da jaz piškote režem kar sproti in jih zlagam na pekač.

 

Lp

 

MM

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

26. jun 2008 8:00

Ej, morska medvedka, mesoreznica je mašina za mletje mesa, a ne? Salamoreznica je pa nekaj drugega. Vsaj pri nas tako rečemo.

Mizarka, preden jih damo peči, seveda. Takoj, ko pridejo iz mašince ali pa na pekaču, oboje se obnese. Po peki bi jih kvečejmu lomila lahko...

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti