Prošnje za pomoč pri iskanju v forumih

beva  

član od: 7.1.2010

sporočila: 741

18. nov 2010 8:00

Hvala elaphus, vendar ni prava stvar. Moko vem, da je omenjeno da jo je treba "speči" v pečici. Naj bi bil to namaz za na kruh. Pa vem, da ga je avtor(ica) zelo pohvalila, da je veliko boljši kot kupljen. Samo tega se spomnim beva

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

18. nov 2010 18:58

@beva, jaz se pod imenom linolada spomnem domačega sladoleda, ki sem ga jedla kot otrok. spomnem se samo, da je šlo veliko jajc vanj, za moko ne vem. sem ga pa oboževala! če hočeš, bom pobrskala in ga napisala. http://ajrina.blogspot.si/

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

18. nov 2010 19:12

beva je napisal/a:
Bi prosila za pomoč - iščem en recept za belo kremo(kot npr.Linolada), pa ne najdem. Vse recepte na varianto nutela sem pregledala, pa noben ni pravi. Spomnim se samo tega, da je v receptu ostra bela moka, ki jo je treba uporabit. Mogoče kdo ve za to?beva

 

Nekaj je bilo že omenjeno, če pogledaš linke od Basti, s sosednje coolinarike, morda najdeš dober približek tega kar iščeš. Nisem pa našla nobenega, ki bi vseboval moko.

http://plus.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1687

 

Lp,

Petya

beva  

član od: 7.1.2010

sporočila: 741

18. nov 2010 21:19

Leyla, ja prosim, če najdeš da napišeš. Petya, hvala tudi tebi. Sem tudi že študirala, da si bom s katerim od teh linkov pomagala. Nikakor pa tistega pravega ne morem najti, ne vem, mogoče pa sploh ni bil v bazi objavljen, lahko da je napisan kar pod enim drugim receptom, spodaj pod mnenji. Bom še brskala, pa če najdem javim. beva

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. nov 2010 8:54

beva, najblizje kar sem nasla je bilo pod imenom "ratni eurokrem" (google), le da je ta s sojino moko.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

28. nov 2010 10:27

V eni od tem je bilo govora o speculas piškotih, spomnim se da nam je Nena morje (mislim da je bila ona) napisala  precej receptov za  te piškote, pa sama ne najdem več te teme. Ali ima katera to kaj shranjeno? lp

andreja č.

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

28. nov 2010 11:01

V podrobnem iskanju sem odtipkala nena-morje , je to to , andreja č.? 

lp

mzm

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. nov 2010 11:28

Oba linka sta enaka, torej je to res to . Ne glede na to, da so speculaasi odlični.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti