Prošnje za pomoč pri iskanju v forumih

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

2. nov 2009 17:14

Sicer ne vem, če se je pisalo o tem receptu na forumu, ampak si bom vseeno drznila vprašat (upam, da me kaj ne ugrizne!) Verjetno vas kar nekaj pozna "plitivčko štrudlo" kakor se ji lokalno reče. No, mene zanima, če ima kdo recept oz. mi ga lahko poišče na forumu. Testo je namreč res nekaj posebnega - precej na debelo vlečeno. Y.

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

2. nov 2009 17:37

Migla hvala, ampak testo je z kvasom in je verjetno zamešano z mlekom, podobno je testu iz mlečnega kruha. gianja

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

2. nov 2009 18:08

Hvala petkica, vsevedi google skoraj vedno zaleže, ampak tokrat nisem našla postopka za izdelavo testa ampak le sestavine in ker sem se šele pred kratkim opogumila tudi sama speči kakšno sladico mi lastne izkušnje ne pomagajo kaj dosti. Y.

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

2. nov 2009 19:41

Jedla sem mini priceske. Kar stopile so se mi v ustih. Ne zanima me krema, le paljeno testo. Torej iščem paljeno testo, ki je rahlo in mehko. Imam precej receptov za princeske, toda ne vem katero testo je boljše. Migla

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

2. nov 2009 20:12

Meni so všeč po tem receptu, pa vidim, da si jih tudi ti že delala: http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Princeske-3867 Yantares, če se prav spomnim, za plitvički štrudl uporabljajo listnato testo, ne pa vlečeno. Vsaj moja prijateljica, ki je bila nekoč tam v bližini doma, ga dela iz listnatega, ne pa iz vlečenega. No, po receptu iz bratskega portala lijepe njihove je videti, da ni listnato testo: http://www.coolinarika.com/recept/plitvicka-strudla Ehh, vidim, da nisem tople vode izumila, si link že prej dobila ;-) Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 02.nov 2009 20:15

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

3. nov 2009 17:14

"Original" plitivčki štrudl ni iz listnatega. Vsaj tisti ne, ki se prodaja na Plitvicah pod tem imenom. Ravno zato me je je zanimal postopek priprave testa. V omenjenem receptu so samo sestavine in sem se zato poskušala znajti kakor vem in znam. Štrudl ni bil slab, ampak to ni to. Testo ni bilo dovolj mehko pa ne vem kje sem ga polomila... Mogoče ni bilo dovolj vzhajano? Y.

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

3. nov 2009 17:29

Jaz sem tudi delala plitvičko štrudlo iz coolinarike, a se ne more primerjat z našimi poticami (dopuščam možnost, da sem kaj napačno prevedla). Res pa je, da originala še nisem jedla. Poglej še sem, je celo en stavek za pripravo testa :)

Majaigrija  

član od: 1.11.2009

sporočila: 5

6. nov 2009 0:25

Pozdravljene vse skupaj, bi še pa jaz imela vprašanje za vas in upam, da me ne boste imele/imeli za lenuha :) Običajno na forumu najprej poiščem recept, ki ga bom tisti dan kuhala, saj še nimam dovolj izkušenj. Tokrat pa sem se znašla pred težavo, saj sem dobila prošnjo, da naredim sadno torto. Forum sem prebrskala in našla veliko receptov za sadno torto. Toda, če se ne motim, vse kreme so narejene na bazi smetane ali skute. Tudi google mi veliko ni pomagal. Verjetno je "površnemu" iskanju botrovala utrujenost in to, da je za pregledati res ogromno stvari. Res mi bo dana lažja pot, če bi mi katera hotela svetovati kak recept za sadno kremo, ki ne bi vsebovala skute in smetane. Razmišljala sem tudi o kremah za torte, ko jih samo zmešaš, a ne vem, kako je z dodajanjem sadja v tako kremo. Torej, če ste pripravljene deliti svoje izkušnje z mano, se toplo priporočam. Lep ppozdrav vsem. Majaigrija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti