Prošnje za pomoč pri iskanju v forumih

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

27. okt 2009 23:30

Malce neverjetno, domala smešno, da to iščem z tako pomankljivimi informacijami, pa bom vendarle poskusila. Torej iščem recept za piškote, ki jih je v mojem otroštvu pripravljala moja sorodnica iz Nemčije (morda zna biti podatek pomeben). Gre za božično vrsto piškotov, nesimetrične oblike, polne kandiranega sadja, oreščkov...vse kar vem je, da jih je 'teta' pripravljala tri tedne, saj so se morali namaktai v whiskiju. Če ima kdo kakšno idejo kaj naj bi to bilo bom zelo hvaležna, toliko let je od tega, jaz pa še vedno včasih dobim skomine po teh poslasticah. Vem tudi, da so se prav tako obdržali neverjetno dolgo časa. Evo, to je vse česar se spomnim. Aha, testa ni bilo videti, ne vem ali je sploh šlo za piškote v pravem pomenu besede, bili so svetlo rjavi in sadje in oreščki so povsod ven gledali... hvala! terakota terakota

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

28. okt 2009 10:13

rebecca je napisal/a:
terakota, je tole kaj podobno tvojim piskotom? http://whatscookingamerica.net/Cookie/FruitcakeCookies.htm LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"
Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!! O, ne morem verjeti, da so pravi! In to po toliko letih! Rebecca ne morem povedat kako hvaležna sem!!!:))) Na te piškote me veže toliko spomninov, da so zame že zato ogromne vrednosti. Tisočkrat hvala! Kako si pa tako hitro vedela za katere gre, jih poznaš, jih delaš kdaj? Jaz se jih bom spravila za ta božič, sedaj grem pa hitro skopirat recept in prevset, da ne zgine prej z neta. Dolžna kavo, tako ta veliko! hvala stokrat! terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 28.okt 2009 10:16

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. okt 2009 16:35

terakota vazi :D Tudi ti si mi polepsala dan. Tvoj opis me je spomnil na bozicni sadni kruh (tega sem ze pekla, receptov je pa tudi malo morje), pa sem poguglala se za piskote. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

28. okt 2009 22:03

Dekleta lepo prosim za prevod.

V naprej HVALA

kobra 1

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. okt 2009 22:51

2 1/2 skodelici drobno narezanih datljev

3 žlice ruma

3/4 sk. kandiranih češenj 

3/4 sk. rozin iz belega grozdja

2 rezini grobo sesekljanega kandiranega ananasa

2 sk. grobo sesekljanega praženih orehov*

2 sk. grobo sesekljanega praženih mandljev*

2 sk. grobo sesekljanega praženih pecan oreščkov* (tole: http://pecanvalleypecans.com/Graphics/Fancy-Pawnee-Pecan-H

1/4 sk. večnamenske moke (ali mešanice gladke in ostre v razmerju 1:1) 

1/2 sk. masla (sobna temperatura) 

3/4 sk. pravega rjavega sladkorja

1 dobro razžvrkljano jajce 1 sk. gladke moke

1/2 čajne žličke jedilne sode

1/2 čajne žličke pecilnega praška

1/4 čajne žličke soli

1/2 čajne žličke mletega cimeta

1/2 čajne žličke mletega muškatnega oreščka 

lupinica ene pomaranče

lupinica ene limone

1 čajna žlička vanilijevega ekstrakta

1/4 čajne žličke mandljevega ekstrakta 

* Kako pražiti oreške: - Oreške razporedite po pekaču tako, da se med seboj ne bodo prekrivali. Pecite v pečici 7-10 minut na 200 stopinjah oziroma do zlate barve. Med praženjem jih enkrat premešajte. Uporabite lahko poljubne oreške, karkoli je pač pri roki. 

Če imate posodo za kuhanje na pari, spodnji del napolnite z vročo vodo, v zgornjega pa dajte datlje in rum ter pustite dve do tri ure, nato odstavite in pustite, da se datlji ohladijo.

Segrejte pečico na 150 stopinj.

V veliki posodi zmešajte kandirane češnje, rozine, kandiran ananas ter oreške. Dodajte 1/4 skodelice presejane moke ter dobro premešajte.

V srednje veliki posodi zmešajte maslo in rjavi sladkor, da dobite lahko, kremasto zmes; dodajte jajce in narahlo premešajte. Dodajte presejano gladko moko, sodo, pecilni prašek, sol, cimet in muškatni orešček ter dobro premešajte. Dodajte datlje, lupinico pomaranče in limone ter vanilijev in mandljev ekstrakt. Premešajte. Dodajte še mešanico sadja in oreškov ter ponovno dobro premešajte.

Pri polaganju testa za peki papir si pomagajte s čajno žličko. Pecite 15 - 20 minut oz. do zlatorjave barve. Takoj po peki piškotke ohladite na rešetki. Hranite jih v posodi, ki se dobro zapre.

Mešanica zadostuje za približno 60 piškotkov.

 

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

28. okt 2009 23:02

tulka, hvala ! Za Silvestra lahko prideš na probo.

 

kobra 1

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

29. okt 2009 11:21

Za okroglo obletnico v družini(gorenjska),bi rada poiskala kak duo,ali glasbeno skupino.Spomnim se,da je o tem bilo govora tule,pa teme ne najdem. Hvala Majdina

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

2. nov 2009 16:10

jaz pa rabim vašo pomoč in sicer za pecivo oz. za pogačo in sicer pečeno je v škatlastem modelu spodaj in zgoraj je kvašeno testo vmes pa super skutin nadev. Pecivo je prinesla sodelavka iz hrvaškega Zagorja. Blo je super dobro kot nekakšna gibanica, samo v drugi obliki. Ve mogoče katera kaj bi to bilo. gianja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti