Tašča - snaha

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

26. nov 2010 0:50

Draga moja samo eno bom rekla-ga NI takega fanta/moža ali partnerja, da bi zanj prenašala neke psihične zdrahe, še najmanj pa fizičen napad. Pa kaj je na tem fantu in v tej gnili in smrdljivi situaciji, da še kar koplješ po njej? Ljuba duša, pa a ne vidiš da (če se ti to sploh v resnici dogaja in niso videla malo preveč filmov) si imela svoje življenje že 2x v nevarnosti? Fant pa nekaj čveka, postavlja neke boge verbalne ultimate in NE naredi nič konkretnega zate?? Ta fant in ta familija te NE cenijo, ljubijo in spoštujejo, ampak očitno tebi paše živeti z zavezanimi očmi. Viva Meier

Postrzjaca  

član od: 25.8.2009

sporočila: 9

26. nov 2010 1:55

Viva Meier je napisal/a:
Draga moja samo eno bom rekla-ga NI takega fanta/moža ali partnerja, da bi zanj prenašala neke psihične zdrahe, še najmanj pa fizičen napad. Pa kaj je na tem fantu in v tej gnili in smrdljivi situaciji, da še kar koplješ po njej? Ljuba duša, pa a ne vidiš da (če se ti to sploh v resnici dogaja in niso videla malo preveč filmov) si imela svoje življenje že 2x v nevarnosti? Fant pa nekaj čveka, postavlja neke boge verbalne ultimate in NE naredi nič konkretnega zate?? Ta fant in ta familija te NE cenijo, ljubijo in spoštujejo, ampak očitno tebi paše živeti z zavezanimi očmi. Viva Meier

 

 

kaj je tisto 'konkretno' kaj imaš v mislih, da bi mogu narediti?

Postrzjaca

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

26. nov 2010 4:38

Tudi ko nekoga v familijo sprejmejo z odprtimi rokami in je vse OK, se lahko čez čas začnejo dogajati čudne reči in se rožnati oblak zaljubljenosti razblini, ostane pa megla. Veš kri ni voda in tudi v idealnih zakonih, ko gre za starše, sestre brate sami ali naši partnerji potegnejo (-mo) s svojimi najbližjimi. Res mora biti hudo da to ni tako. Mislim da je to v človeku, ampak tako pač je. Vem da imaš fanta rada, toda premisli ne enkrat tudi stokrat če je treba, ali se splača. Ne mislim te strašiti, ker se včasih stvari res izidejo in partner prekine s svojo družino in postavi stvari na pravo mesto, toda velikokrat se stvari ne izidejo. 

Premisli in veliko uspeha te čim manj nesrečnih izkušenj ti želim.

tedyka

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

26. nov 2010 8:50

Če ti ni jasno, da ti ni biti v familji kjer te eden od članov nagarba, da moraš na urgenco potem pa tašča zahteva umik prijave, potem res nevem kako bi te človek spametoval. Pa če ti vsa zadeva udarja na psiho, da doživiš zaradi tega prometno nesrečo je še bolj obupno. Partner pa še kar ostaja na svoji domačiji oz. kjerkoli blizu že stoji tista obnovljena hiša? Domnevam, da ima vsaj on nek dohodek in da nista skupaj dva 100% študenta. Če je temu tako, bi te moral popokati že 5 mesecev nazaj in bi šla na svoje. V eno majhno najeto stanovanje, magari najeta soba v skupni uporabi. Kaj takega bi ga pri meni kvalifirciralo kot nekoga s katerim želim preživeti vsaj daljši čas svojega življenja, če ne že biti za vedno. To, da se sekira za hišo, ki jo je obnavljal sedaj pa ni miru, da bi tam živela, mi jasno kaže na preferenco hiše, pa kdorkoli že bo z njim tam notri Viva Meier

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2010 9:04

Draga postrzjaca, bi rekla, da je v tvojem najboljšem interesu to, da si poiščeš strokovno pomoč.  Konkretno: terapija.  Ti moraš v terapiji poiskati razlog, ki je v tebi, da pristajaša na življenje/sobivanje z neko famlijo, ki se ne zna organizirati na spodoben način.  Ker, kot pravi kolegica Viva Meier - "če ti ni jasno".....potem v bistvu nečesa ali ne razumeš ali pa nočeš razumeti, oboje je pa znak zanikanja. Zanikanje je pa znak pokrivanja neke travme od bogsigavedi kdaj in za take stvari se gre lepo po strokovno pomoč Kulinarika to ni.

Sicer je svojevrsten signal, da se javljaš ravno v tednu boja proti nasilju nad ženskami.....

In ravno zato ti povem takole: ali se emancipiraš in ne hodiš več v odnose z moškimi, ki evidentno ne znajo stvari postaviti na svoje mesto (in tega s pisanjem na Kulinariko ne boš mogla doseči) ali pa se boš slejkoprej znašla na listi pretepenih in travmiranih žensk, ki bodo po n-letih muke zbežale v varno hišo.

 

To, če tista babji del fantove družine že pet mesecev ni nobenega udaril, pomeni samo to, da ti ne veš, da ni pet mesecev nobenega udaril. Tista bejba mlati že celo življenje, ker je tako naučena. In bo to počela tudi v prihodnosti. Dokler je ne bodo organi pregona odstranili. Ampak, kot jo opisuješ, tista bo, če bo tja kdaj prišla, mlatila tudi v ženskem zaporu.

Vendelina jr.

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

26. nov 2010 10:37

Vem, da je lahko nekaj pametovati na pamet, če to kdo ni doživel. Ampak, ko te tako napada fantova družina, pa niti poročena nista no to ni tudi nikakršni izgovor, četudi bi bila, mislim groza, kaj se vse ne dogaja. Jaz na tvojem mestu, bi že zdavnaj prekinila odnose z vsemi. Če bi fant, hotel bi odšel do mene, če ne pa ne. Z njegovo družino pa bi prekinila čisto vse vezi, tako kot ne bi obstajali. Postrzjaca, tega si ne dovoli, da bi te kdorkoli verbalno ali fizično več napadal. Verjetno imaš tega fanta zares rada, da to vse prenašaš. Vem, da se on tudi trudi, samo po moje premalo. Sama sem tudi imela/imam probleme s taščo, pa sem jih kolikor toliko rešila. Najprej sem odšla od hiše z svojo družino, ker več nisem mogla živeti z njo. Potem si je našla nekega moškega in ker ni mogla zdrževati hiše, me je po enem letu poklicala, češ, da naj prideva nazaj, če ji pustiva kakšno sobo za vsak slučaj, če ne bi več bila pri tem moškemu. Pa sem ji povedala, da v to sploh ne pristajam, ker nočem pod nobenim pogojem živeti več z njo. Pa sem ji rekla, da če hoče, lahko se zmenimo tako, ji midva, če ne bo več tam živela poskrbela, neko stanovanje v najem. Se je strinjala, vse naredili pri notari, čez čas pa začela gnjaviti, da ona zdaj hoče stanovanje. O.k, čeprav se nismo tako zmenili, sem jih ga zrihtala, ampak sem ji rekla, da je naj več v življenju ne vidim. Vmes še slišim kakšne njene izbruhe, samo se ji ne pustim. In dobro ve, da z mano, ni dobro zobati češenj. Postrzjaca, čimprej reši to zadevo, saj kot vidiš vpliva na tvoje zdravje. Tega pa ni vreden nihče. Želim ti res veliko sreče in da se izteče vse tako, kot treba. Držim pesti. Drži se. lp bisagolf

Postrzjaca  

član od: 25.8.2009

sporočila: 9

26. nov 2010 13:37

hvala vam za nasvete in dobre želje, bom se še kaj javila!

Postrzjaca

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

26. nov 2010 14:28

Postrzjaca, se zelo strinjam z vsemi, ki ugotavljajo, da je problem v TEBI: ti namreč sama sebe obravnavaš kot smet, ki si norrmalnega obravnavanja ne zasluži. Če namreč sama sebe vedno znova siliš v družbo, ki ti znova in znova daje vedeti, da te ne sprejema, potem je nekaj narobe s teboj. Tvoj fant ti že mesece daje zelo jasen signal: ali se sprijazni s tem, da te bodo po mili volji vsake toliko časa premlatili, ali pa spakiraj. Ker on ne namerava zate niti migniti s prstom. Če bi nameraval, bi že zdavnaj. Zato za božjo voljo končno že enrat naredi eno pametno stvar v življenju in pusti to druščino pri miru, naj se pobijajo med seboj, če so že tako naučeni. Kar moraš ti razčistiti pri sebi, je tole: kaj imaš TI od tega, da neprestano rineš v to krdelo, ko natanko veš, kaj bo? Saj je vendar vsakič znova eno in isto. Je zate res vsaka pozornost, pa če tudi jo kdo na tebe strese s pestmi, boljša od nobene? Mislim, da je tu bistvo problema. Žal mi je, ampak kulinarika ti po vseh teh mesecih ne more nič več pomagati. Veliko sreče za naprej, Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

26. nov 2010 17:19

Vsakomur lahko točno toliko hodiš po glavi, kot dovoli.

Tako da ti želim, da zmoreš odločilni korak in se umakneš iz tega pekla.

Mamamia

mamamia

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

26. nov 2010 17:42

Saj vem, da morda nisem za sem, ampak jaz pa sem jo pravkar izgubila. Taščo namreč, mojo dobro prijateljico in zaveznico. Tudi to je možno. No, izgubila sem jo že leto ali dve nazaj, kajti od takrat me ni več spoznala, demenca pač. Glejte, najbolj mi je žal, da ji nisem pravi čas povedala, kako sem jo cenila in spoštovala. Vsaj z besedami ne, sedaj pa je prepozno. Tako trapasto je, da se borimo za nekaj, kar že imamo. Jaz moža in ona sina. Teh dveh ljubezni nikoli ni mogoče enačiti. Imam sina in vem, da je tako. Zato so vse te vojne med snahami in taščami en velik, velik nesmisel. En del nje bo z menoj, kot je še večji del mene seveda moja mama, ki pa jo seveda poznam dalj, od rojstva. Tudi to dvoje, ljubezen do matere in do tašče se ne da enačiti. Obe pa sta skupaj začetek in osnova za mojo družino kakršna je. Del teh dveh žensk je v mojih otrocih, kajne? Tako kot bo del mene v mojih vnukih. Tako to gre, to je družina... kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti