Tašča - snaha

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

27. nov 2010 22:54

simply katja je napisal/a:
escada,

In me zanima ali je na mestu, da js tukaj držim škarje v rokah in režem popkovino?



simply katja

 

Absolutno!

Ti moraš postaviti ultimat: Mama ali jaz. Če sin oz. tvoj fant ne bi bil zadovoljen s tem, da mu mama visi na vratu, bi se je že davno otresel. Pa nikakor ne mislim na grd način.

Po moje so tile fantje, ki se držijo mame za krilo ene same mevže. Če nimajo normalnega otrok-mama odnosa s svojo mamo, kako naj imajo nek zdrav odnos s partnericami ali sodelavci v službi.

V pomislek vsem ostalim, ki pravite, da živite za svoje otroke: Otroke imamo zato, da jim damo krila, da lahko odletijo iz gnezda in korenine, ki jih poženejo, da lahko uspešno živijo v svojem življenju.

Če si na to pripravljen, se ne oklepaš otroka, ko le ta odide ali ko ostaneš sama.

V glavnem, tole so bitke, ki se mi jih nikoli ne bi zdelo vredno biti. Ljudi je nemogoče spremeniti.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 28.nov 2010 00:55

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

28. nov 2010 6:22

Vanja Sama še nikoli nisem bila v podobnem položaju in upam, da ne bom. Meni in mojemu dragemu je že odkar živiva skupaj jasno, da sva midva svoja družina in predvsem je pomembno, da je to jasno mojim in njegovim staršem. In se tako dobro razumemo. Če je kdaj kakšna nejasnost, ureja on z njegovimi in jaz s svojimi. In moje mnenje je, da če se sedaj vidva ne moreta sporazumeti o problemu, to je tako - as good as it gets oz bolje ne bo nikoli. Lepo nedeljo... Mateja

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

28. nov 2010 12:47

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

simply katja je napisal/a:
escada,

In me zanima ali je na mestu, da js tukaj držim škarje v rokah in režem popkovino?



simply katja

 

Absolutno!

Ti moraš postaviti ultimat: Mama ali jaz. Če sin oz. tvoj fant ne bi bil zadovoljen s tem, da mu mama visi na vratu, bi se je že davno otresel. Pa nikakor ne mislim na grd način.

Po moje so tile fantje, ki se držijo mame za krilo ene same mevže. Če nimajo normalnega otrok-mama odnosa s svojo mamo, kako naj imajo nek zdrav odnos s partnericami ali sodelavci v službi.

V pomislek vsem ostalim, ki pravite, da živite za svoje otroke: Otroke imamo zato, da jim damo krila, da lahko odletijo iz gnezda in korenine, ki jih poženejo, da lahko uspešno živijo v svojem življenju.

Če si na to pripravljen, se ne oklepaš otroka, ko le ta odide ali ko ostaneš sama.

V glavnem, tole so bitke, ki se mi jih nikoli ne bi zdelo vredno biti. Ljudi je nemogoče spremeniti.

 



Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 28.nov 2010 00:55

 

Kaj sem pa jaz kriv...

Escada

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. nov 2010 13:32

Jaz teh problemov nimam in jih tudi nisem imela s svojo taščo. Nasprotno, prav rada sem jo imela. Nikoli se ni vtikala v nobenega. Imam pa eno znanko, ki je tako sovražila svojo taščo, da si je vedno želela, kadar jo je morala poljubiti na lice, da bi jo  -  ugriznila v lice.  Škoda je, če je tako, saj oboji veliko izgubijo in tudi otroci, vnuki so za marsikaj prikrajšani, pa še slab vzgled za življenje imajo.

Escada, meni je tudi všeč, kar si napisal. Vanja, prav imaš tudi ti.

Imejmo se radi!

 

naor

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

28. nov 2010 13:52

katja, soimenjakinja, pojdi danes do obeh (lako tudi vsakemu posebej), jima nameni nasmeh, svojemu dragemu povej, da ga imaš rada in ga objemi, taščo pa vsaj povprašaj kako je kaj .... verjetno jima bo spodnji del čeljusti padel do tal .... ampak verjetno bo s tem del slabe volje med vami zbledel in vsi se boste boljše počutili .... Vem, da je nekaj takšnega storiti nekaj najtežjega, ampak boš vsem naredila veliko uslugo, sebi pa še največjo, ker boš premagala svoj ego in boš svojemu dobremu jazu pustila iz kletke ... in jutri poskusi znova .....

 

Bi šlo?

katjushka

simply katja  

član od: 22.10.2010

sporočila: 8

28. nov 2010 18:10

hej folk... danes bila pri tašči, sem ji naredila adventni venček in zraven podarile ujemajoč prt! Je bila zelo vesela! Sva spili kavo in klepetali... čuje se vredu, občutki ljubosumja iz njene strani pa so še vedno tu! Je partner pustil pri njej spodnji del trenirke, ki jo je oprala in mi jo pomolila pod nos, čes da je dol spravila vse madeže! madeže, ki jih js očitno ne znam... pa en cel kup nasvetov, kako se obnašati do njenega sina, ker ga ona najbolje pozna... ker ji ne dela tv, naj grem js njega menjat v službo za eno uro, da pride domov in ji popravi tv?! simply katja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

28. nov 2010 19:43

hej katja, mogoče bi pa še enkrat prebrala, kar je napisal escada. Se mi zdi, da je marsikaj tudi v tvoji glavi, kaj misliš? Ljubosumnost je čustvo, na katerega ni imun nihče. Ti si lahko ljubosumna na v.d. taščo, ona pa nate ne sme biti? Čustev ni lahko obvladovati in če hočeš nekoga pripraviti do tega, je treba ker precej tankočutnosti in spretnosti, predvsem pa potrpežljivosti. Predvsem pa: nikogar se ne da prisiliti, da ima koga rad. Imaš rada svojega fanta? Dobro za vaju. Ne maraš njegove mama? Ni treba. Ampak tudi njej ni treba imeti rada tebe. Pa za božjo voljo nehaj tekmovati z njo, ker nista v isti ligi, pa kaj v isti ligi, sploh nista v isti disciplini! Če je spravila iz trenerke madeže, ki jih ti nisi, se je očitno dela lotila bolj temeljito in z več znanja o odpravljanju madežev. Kaj te tu moti? Naj pač tvoj najdražji nosi svoje packe odstranjevat tja, kjer je tehnični nivo storitev boljši. Zakaj se sploh obremenjuješ s tem? Če ti je tako hudo zaradi tega, jo raje povprašaj, kako se je madežev lotila. A naj raje hlače vrže stran, ker imajo en flek, ki ga ti ne spraviš dol, mama bi ga pa, ampak ti ne pustiš? A se ti ne zdi, da v vsaki njeni besedi iščeš podtone, zaradi katerih se potem lahko zaganjaš v njo (ali še bolje: pišeš na kulinariki, kakšna je)? Potrpljenje je božja mast, samo revež tisti, ki se z njo maže. Kot že rečeno: preberi še enkrat (in še enkrat in še enkrat), kar je napisal escada. In malo razmisli o tem. Mogoče bo pa potem katera odločitev lažja. Veliko živcev in veliko sreče v prihodnosti! Lep pozdrav, Sonja

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

28. nov 2010 21:25

Poskusi na stvari, ki jih napravi, gledati s pozitivne plati .... če ti je trenirko očistila madežev, ja hvala bogu, da tebi ne bo treba  .... moški se s tem, kdo jim je očistil madeže, sploh ne obremenjujejo .... itd

 

Moja tašča je zlata tašča, je ne bi zamenjala za nič na svetu, ampak odkrito sem se mnogo njenim besedam, ob katere bi se ob slabem dnevu čisto lahko spotaknila, naučila preprosto nasmehniti in jih enostavno odmisliti  ... in če priznam verjetno ona pri meni postopa podobno, kar nekako veva, da nima smisla, ker besede nikoli niso izrečene s slabim namenom .... vsaka od naju ima pravico biti takšna kot si želi ... pa kaj če skuša biti včasih malo pametna, v končni fazi je starejša in mama mojega dragega in babica najinih otrok, pa če ima kakšno svojo kaprico, ja kdo je pa nima .... včasih se pa tudi zgodi, da ima kakšna njena beseda smisel in jo je vredno upoštevati ....

 

Verjemi, da je podobno pri vas, ampak ti si prišla v fazo, da te vsaka najmanša opazka zmoti, vate se je naselil črviček negotovosti in iščeš potrditev, da si pomembna, da te imata rada ... pa ti povem novico, imata te rada, tvoj fant v nasprotnem ne bi bil s tabo, mislim, da ga nihče k temu ne sili .... Naj te samo opozorim, da njuna ljubezen do tebe z nenehnim pritoževanjem ne bo večja, kvečejmu nasprotno ... raje pristopi k k njima in se jima priključi, ker če sta s taščo 1x že bili povezani, ne vidim zakaj to ne bili spet .... tvoj fant pa bo tega sploh vesel, ker moški so zelo neradi ujeti v prepire med svojo drago in mamo ...

 

... pa radi se imejte ....

katjushka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2010 8:51

@simpl katja:

Na kratko: težavo imaš v partnerskem odnosu. Tvoj partner se ne zna postaviti med dvema ženskama, ti mu pa to ves čas nabijaš na glavo in potem se človek umakne in ne naredi nič in se noče zameriti nobeni in potem si pa ti še bolj besna in še bolj nabijaš... In si pač v spirali. V tej težavi je bil odnos vedno, samo se to ni opazilo prej, sedaj je pa umrl tast in njegova smrt je to privedla na plano. Tega, kako posesivno ali ne posesivno funkcionira tvoja tašča, to lahko spremeni samo ona. Ti ne boš, zato nehaj. Tvojega partnerja tudi ti ne boš popravila, s takšnim stilom zagotovo ne, zato ga opusti. Lepo premisli svojo pozicijo, odkorakaj do profesionalnega terapevta, tam predelajta zadeve, povej partnerju, kam hodiš in ga povabi na terpaijo. Če ima kaj soli, se bo pridružil.

Če je nima, boš pa dobila kakšno drugo spoznanje. In v tem primeru si boš najela odvetnika. Got it?

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2010 8:55

BTW, escada, krohotam se... Tista o juhici je carska.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti