Nalepke na steklu

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

tema odprta - 1. okt 2007 8:06 | ogledi: 2.557 | odgovori: 19

Otroci tako radi rišejo na folije z barvami za steklo- tistimi, ke se potlej od folije odlepijo in jih lahko prilepiš na steklo, pa tudi kam drugam. Čez poletje se je zadeva na okensko steklo tako prijela, da je ne morem odstraniti.

Ali imate kakšen nasvet, kako zadevo odstraniti, brez da poškudujem šipo (BTW: besedo šipa sem preverila v SSKJ- je slovnično pravilno ;)?

Hvala,

tabina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. okt 2007 9:05

Jaz sem madeže od barve, ki so ostale od barvanja okna, odstranila z žiletko. Paziti moraš, da je ravna - verjetno obstaja kakšno držalo in da se ne porežeš. Pogosto si pomagam tudi s strgalom za steklokeramični kuhalnik. matilda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. okt 2007 9:23

Tabina, po mojem je trajno učinkovito naslednje: - da v stanovanju/hiši določite točno definirano steno, kamor se obešajo likovni izdelki otrok. Kar seveda pomeni, da se ti izdelki dokončajo, dajo v enostaven okvir ipd in da pri tem cela familija sodeluje. Tako lahko otroci delajo v različnih tehnikah (enkrat so v stekleni fazi, enkrat so v linorezni fazi....) in se pri tem izražajo, starši pa imajo tako trajno zbirko otrokovega ustvarjanja. In otroci se bolj potrudijo, če vedo, da bo stvar visela na enem mestu. Če so pa likovni izdelki - takšni in drugačni - razporejeni po celem bivanjskem prostoru - bo otrok seveda spoznal, da lahko riše in lepi kjerkoli mu pač pade v glavo, da je pa mama tista oseba, ki bo s strgalnikom in olfami slejkoprej vse lepo spraskala dol....torej, zakaj bi se otrok mučil z vprašanji v stilu ali je tole lično, ali lahko ravno povsod kaj nalepim itd - če bo pa mama tako ali tako kakršenkoli kiks odpravila. Vendelina jr.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

1. okt 2007 9:55

Tabina, tudi pri nas zelo radi ustvarjamo z barvami za steklo........ bolje rečeno jaz rada ustvarjam z bavami za steklo. Zelo rada okrasim določena okna v hiši na ta način v različnih obdobjih. Sedaj so na vrsti razne buče, čarovnice, sončnice......... Kar se pa tiče odstranjevanja, pa boš sliko odstranila tako, da boš sliko za nekaj minut obložila s čim bolj vročo krpo. Ostanki bi potem morali iti dol s čistilom za steklo. LP katjushka

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

1. okt 2007 10:01

Tabina! Podobno kot Matilda sem tudi jaz odstranjevala zasušene snežinke (sredi poletja) z oken. In sicer kar s strgalcem za steklo-keramično ploščo. Je pa res potrebno malo previdnosti, da ne poškoduješ "šipe". Lep pozdrav! Moycaa

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

1. okt 2007 10:15

Sliko segrej s fenom. Z lahkoto bo šla potem dol. aknelab

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. okt 2007 10:45

Vendelina jr. je napisal/a:
Tabina, po mojem je trajno učinkovito naslednje: - da v stanovanju/hiši določite točno definirano steno, kamor se obešajo likovni izdelki otrok. Kar seveda pomeni, da se ti izdelki dokončajo, dajo v enostaven okvir ipd in da pri tem cela familija sodeluje. Tako lahko otroci delajo v različnih tehnikah (enkrat so v stekleni fazi, enkrat so v linorezni fazi....) in se pri tem izražajo, starši pa imajo tako trajno zbirko otrokovega ustvarjanja. In otroci se bolj potrudijo, če vedo, da bo stvar visela na enem mestu. Če so pa likovni izdelki - takšni in drugačni - razporejeni po celem bivanjskem prostoru - bo otrok seveda spoznal, da lahko riše in lepi kjerkoli mu pač pade v glavo, da je pa mama tista oseba, ki bo s strgalnikom in olfami slejkoprej vse lepo spraskala dol....torej, zakaj bi se otrok mučil z vprašanji v stilu ali je tole lično, ali lahko ravno povsod kaj nalepim itd - če bo pa mama tako ali tako kakršenkoli kiks odpravila. Vendelina jr.
Vendelina, meni se to sliši, kot ko učijo psa opravljat na določenem prostoru, pa mu časopisni papir v kot nastavljajo.... Sicer pa so barve za steklo namenjene okraskom na oknih in pozimi lepimo gor snežake, poleti pa ribe. Pač v hiši, kjer so otroci, ne moreš ohraniti vsega sterilno čisto in v "stilu", ampak so po stanovanju igrače, po oknih okraski in po vratih slike. Najde se tudi kakšna čačka na steni, ampak to da prostoru dušo, pa naj se vidi, da so tu otroci doma. Seveda jim povemo, da to ni prav, ampak zaradi tega še ne bom njihovih izdelkov skrivala v nek kot... Sicer pa meni barvne sličice lepo zgledajo na oknu, kjer so doma otroci in se mi ne zdijo kiks... matilda

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

1. okt 2007 10:55

Vsem hvala za vse predloge. Bom poskušala-enega za drugim :) pa ni hudič, da se ne rešim vsega. Darling Vendy, glede trajne učinkovitosti imamo rešeno tako, da otroci vesijo slike na posebno oglasno desko, z magneti na hladilnik, itd. Problem so le te slike za na okenska stekla (oziroma ostanki, ki se odtrgajo pri odstranjevanju), pa da ne bodo samo otroci krivi- priznam, tudi midva z možem kdaj kaj ustvarjava :) LP, tabina

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

1. okt 2007 10:58

"barvne sličice lepo zgledajo na oknu, kjer so doma otroci in se mi ne zdijo kiks..." - hmmmmm, hmmmmm, Matilda, he,he,he, si mi pa dala misliti - da se malce zamislim nad seboj Moycaa

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. okt 2007 11:43

Matilda, zelo lepo povedano! Atina

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. okt 2007 12:01

Kaj pa z acetonom? To je odstranjevalec laka za nohte lp Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti