Krči

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. sep 2007 16:29

vseh odgovorov niems prebrala. najbrž gre za krčne žile.. imej noge kolikor se da dvignjene. če so krči res močni, noge tudi povijaj s posebnimi!! povoji. povij si jih še preden vstaneš iz postelje. bannanna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. sep 2007 16:31

Asja je napisal/a:
Vsak dan spij 1/2 l Donata. Mene nič bolj na wc ne tišči kot sicer, pri krčih pa pomaga. Prejšnji mesec sem se nekajkrat ponoči zbudila s krčem, od takrat pa ne več. Baje pomagajo tudi magnezijeve šumečke in kalcij (kalcijeve šumečke). Lp, Asja
donat pol litra vsaki dan se mi ne zdi tako vredu, saj se lahko komu primeri da brez donata ne more več na wc.. bannanna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

5. sep 2007 16:43

Kalijevi, kalcijevi in magnezijevi (pa tudi natrijevi in klorovi) ioni imajo v pravem razmerju pomembno vlogo pri normalnem delovanju našega telesa. Neravnovesje ali pomanjkanje nekaterih sproža tudi krče (magnezija, kalcij).

Ribaracarak, najprej se loti magnezija, v šumečih tabletkah ga pa res ni težko piti. Pa hoja gotovo pomaga in pa to, da nimaš mrzlih nog (predvsem stopal). Moja mama pravi, da jo ponoči krč prime v noge, če jo podnevi zebe ali pa tudi ponoči, posebej v stopala. Razlage, zakaj je tako, ne poznam.

rimljanka

mojcapt  

član od: 9.5.2007

sporočila: 72

5. sep 2007 16:52

Rimljanka, meni je ravno ta teden povedala ena gospa, ki se spozna na medicino, da krči nastanejo (med drugim) tudi zaradi slabše prekrvavitve, zato pa tvojo mamo prime krč kadar ima mrzle noge ker nima pravilne prekrvavitve. Žile se ob mrazu skrčijo in se s tem prekrvavitev zmanjša (vzrok je lahko okvara ožilja). mojca

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

5. sep 2007 16:53

Res ste prijazne in več ali manj enotne: magnezij, magnezij....pa še mal kalcija ali kalija.....

Hvala za vse odgovore in ...

 

 

hajd v lekarno po magnezij

rrr

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

5. sep 2007 18:24

O magneziju mi je poznano, da širi žile in znižuje krvni tlak, kalcij pa deluje nasprotno, krči žile.  Kot je že rimljanka napisala, mora biti v ravnovesju s kalcijem (enkrat več kalcija kot magnezija). Dosti magnezija vsebujejo bučke, listnata zelenjava, oreščki, žitarice, mleko...

emily

Zoda  

član od: 8.5.2007

sporočila: 25

5. sep 2007 18:37

Mene je tudi velikokrat prijel krč. Sedaj uporabljam magnezijeve šumeče tablete in si mažem s kostanjevo kremo - pomaga. Zoda

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

5. sep 2007 18:51

Jaz sem imela v nosečnosti zelo velike probleme s krči v nogah, ki so bili zelo močni ponoči, niso me pustili v miru pa niti čez dan. Potem sem si v DM kupila magnezijeve in kalcijeve tablete njihove blagovne znamke in je bilo veliko bolje. Ti priporočam kombinacijo obojih. Res pomaga! Mijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti