Krči

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. sep 2007 13:39

V vecini primerov vzroka za nočne krče v nogah (ki, mimogrede, nimajo zveze s sindromom nemirnih nog) ne najdejo. Med možne vzroke spadajo motnje v mineralnem ravnovesju (kalij, kalcij, magnezij...), dehidracija, med redkejse tudi kaksno resno obolenje (anemija, osteoporoza ali diabetes). Eni sploh menijo, da je kriv samo polozaj nog med spanjem - ce so stopala prevec iztegnjena in kolena prevec skrcena. Najbolj menda pomaga raztezanje mišic (kot bi se pripravljali na smucarsko sezono) pred spanjem, eni priporočajo tudi mineralne preparate, v USA je bil popularen kinin; ker v zadnjih letih kinin pri njih ni več na listi zdravil brez recepta, svetujejo namesto njega pitje tonika (šveps in podobno) - 2 do 4 dl pred spanjem (efekt je po mojem bolj na racun hidracije kot kinina, ker ga je v toniku tako malo, da ne more imeti farmakoloskega ucinka). lp, proxima

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

5. sep 2007 13:57

Tu sem čisto "frišna", pa vseeno; pravzaprav so ti dekleta že odgovorila, dodala bi le, da poskusi z magnezijem IN kalcijem. Pogosto imam take težave in zdravnica mi je svetovala šumeče tablete magnezija in kalcija. Pomaga. Pijem jih kakih 14 dni in je za lep čas mir. Ponavljam pa to "kuro" trikrat na leto. LP

pia4  

član od: 9.10.2005

sporočila: 66

5. sep 2007 13:59

Meni so nekoč svetovali, naj vsak večer pred spanjem spijem kozarec mrzlega mleka in moram reči, da je zadeva pomagala. pia4

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

5. sep 2007 13:59

Vsak dan spij 1/2 l Donata. Mene nič bolj na wc ne tišči kot sicer, pri krčih pa pomaga. Prejšnji mesec sem se nekajkrat ponoči zbudila s krčem, od takrat pa ne več. Baje pomagajo tudi magnezijeve šumečke in kalcij (kalcijeve šumečke). Lp, Asja

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

5. sep 2007 15:17

Jaz sem med nosečnostjo imela težave s krči v mečih... V lekarni mi je farmacevtka svetovala Magnesol (so menda malo močnejše), prej sem pa pila kalcijeve, a mi je ta gospa tole odsvetovala, ker naj bi kalcij poslabšal zadevo. Ne vem če je to ravno res, mogoče bo katera znala to izjavo strokovno komentirat. Aja, Magnesol mi je pa fajn pomagal. Mogoče bi kake cenejše šumečke tudi, ker tale Magnesol ni ravno poceni (mislim, da okoli 10€ 20 tablet).

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

5. sep 2007 15:19

u lej kolko je še takih, jaz sem pa mislila, da je to pri meni samo zaradi nosečnosti, se pa vleče že res od prve nosečnosti, pa potem celo leto, pa zdej v drugi nosečnosti so spet prisotni... torej magnezij!!!! bom preizkusila tudi jaz! TanjaG.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

5. sep 2007 15:21

Jaz tudi pijem magnezij in kalcij. Sicer ne vsak dan, pa vseeno. Me krči kar pogosto dajejo ponoči. Pol pa jokam in stokam v postelji, moj mi pa pomaga in mi razteguje noge, jaz pa še bolj vpijem. No čes čas vedno spusti in potem spimo naprej. Ni pa lušn tole. Jelenckova

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. sep 2007 15:25

Nekje sem prečitala, da dobimo mišične krče lahko tudi zaradi pomanjkanja kalcija. In res sem opazila, da so mi izginili potem, ko sem pričela jemati koralni kalcij. Mene je krč prijel, če sem nogo stegnila "na špičko", umirila sem ga, če sem takoj, ko sem ga začutila, močno stegnila peto - torej kontra smer.

Namesto   tablet kalcija  zadnje leto  vsak večer  popijem 2 do 3 dl mlečnega kefirja  in krči se (vsaj dosedaj) niso ponovili.

Cila

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

5. sep 2007 15:48

Imela sem iste probleme.V zdravniskih nasvetih v tujini priporocajo ,da pojes kaksno banano. Krci so posledica pomankanja kalija v telesu. Tega se drzim in deluje. Lp daabul

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti